Archiwalne wydania

Newsletter #18| 9 maja 2020

By 17 maja, 2020 No Comments

Cześć!

Nie wiem, czy dla Ciebie też, ale dla mnie ten pierwszy tydzień maja był dość ciężki. Majówka nie taka, na jaką zazwyczaj wszyscy czekamy, kolejne dni lecą w tak szalonym tempie, że nie nadążamy adaptować się do zmian. Szukamy pewnych stałych punktów w naszym życiu, by złapać okruchy normalności.

Dla mnie takim stałym punktem jest poranna kawa. Gorąca, aromatyczna, czarna jak piekło i koniecznie z kubka. Ta kubkowa kolekcja zresztą zrobiła się u mnie w domu całkiem pokaźna. Lubię kolekcjonować bowiem dobre i ładne rzeczy.

I tak zbieram… kubki, notesy, książki, podcasty.

Tak, dobrze przeczytałeś – podcasty też zbieram. Mam już cały folder ulubionych, a Ty? Gdzie je sobie zapisujesz? Wchodzisz za każdym razem w te ulubione i sprawdzasz, co nowego się pojawiło, czy może z wygody czekasz na nasz sobotni newsletter? 😉

Wiesz, co oprócz cotygodniowej porcji odcinków podoba się naszym Czytelnikom? Podpowiem Ci 😉 To, że nasze polecenia nie są oczywiste i dzięki nim wiele osób odkrywa podcastowe perełki.

Dziś mamy dla Ciebie kolejną porcję!

Masz już swoją ulubioną kawę lub herbatę? Słuchawki przygotowane? To zaczynamy 🙂

Przyjemnego słuchania,
Karolina

ps

Jeśli jeszcze nie subskrybujesz naszego newslettera, to polecamy to nadrobić na głównej stronie

Podcast:    Pogadajmy o życiu – Słuchowisko
Odcinek:    Mniam
Kategoria:  O życiu

Fajna, szczera refleksja na temat rzeczywistości konsumpcyjnej w dobie samoizolacji. Trochę dało mi do myślenia, jak bardzo maluteńkie wybory mogą wiele znaczyć w dużej skali… dnia, tygodnia, miesiąca, roku, dekady…

Agnieszka „Oplotka”


Podcast:     ToMasz w Krakowie
Odcinek:     Czy umysł można trenować jak mięśnie? – Dyskusja w ramach Science First #4
Kategoria:   Naukowy

Świetna porcja naukowego języka i treści na wysokim poziomie. Miło posłuchać naukowca i profesjonalistki, którzy mimo wszystko „mówią ludzkim językiem” o treningu mentalnym.

Agnieszka „Oplotka”


Podcast:    Kobiecość w Eterze
Odcinek:     # 3 Kobiecość w eterze, Wywiad z Natalią Białobrzeską z Drużyny B
Kategoria:   Samoocena

Super, że cały czas pojawiają się nowe podcasty i zdecydowana ich większość jest wartościowa. Tak jest i w tym przypadku! Ciekawa rozmowa o temacie ważnym nie tylko dla kobiet. Samoocena, pewność siebie i to, co na to wpływa, to przecież istotny temat, bo świat zewnętrzny wcale nie pomaga. Dobrze się słucha, więc serdecznie polecam i trzymam kciuki za rozwój podactu i kolejne dobre odcinki!

Wojtek


Podcast:   Z pasją o mocnych stronach
Odcinek:   #137 Słownik talentów – Empatia (Empathy) – Sezon 2
Kategoria: Empatia

Posłuchaj, jak możesz uczyć się swojej empatii, oswajać z nią i innymi talentami. Znasz test Gallupa? Dominik Juszczyk od dawna przybliża w swoim podcaście talenty, które poznajesz w jego wyniku. Ja empatię mam w TOP 5, więc chętnie zgodziłem się na rozmowę w podcaście Dominika. Zapraszam!

Wojtek


Podcast:   PARAterapia
Odcinek:   Dlaczego faceci to duże dzieci?
Kategoria: Związki

Kiedyś usłyszałem, że faceci nigdy nie dorastają, zmienia sią tylko cena ich zabawek 😉 Pewne kwestie w związkach pozostają wiecznymi tajemnicami, stereotypami lub mitami. Może to prowadzić do różnych nieprzyjemnych sytuacji. Dlaczego więc nie usiąść i szczerze, na wesoło o tym nie porozmawiać? W tym odcinku Ania i Łukasz zapraszają Cię do posłuchania ich rozmowy, podczas której na tapetę wezmą facetów, ich zabawki i inne dziecinne zachowania. To naprawdę świetnie się słucha.

Marek


Podcast:   Jak powstaje treść?
Odcinek:   Copywriting od A do Z (rozkładam copywriting na części pierwsze)
Kategoria: Marketing

Jeśli z jakiegokolwiek powodu chcesz zlecić napisanie tekstów, to musisz posłuchać tego podcastu. Kuba przeprowadzi Cię przez alfabet copywritingu. Ten odcinek może być idealnym wprowadzeniem, zanim zaczniesz zlecać pisanie tekstów.

Marek


Podcast:   Biznesowe Potyczki Językowe
Odcinek:   Komunikacja w języku obcym – najczęstsze błędy, które popełniasz
Kategoria: Komunikacja w języku obcym

W szkole nauczono nas podstawowych słów w języku obcym. W zależności od rocznika, jaki reprezentujesz 😉 na pewno miałeś lekcje angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego lub hiszpańskiego. I dam sobie rękę uciąć, że na tych lekcjach wkładano Ci do głowy, że gramatyka to rzecz święta.

W szkole nauczono nas też podstawowego błędu, który sprawia, że komunikacja w języku obcym może być katorgą – stresowania się, że powiesz coś źle. Jak sobie z tym stresem poradzić? Jakich błędów jeszcze nie warto popełniać? Usłyszysz w tym podcaście. Polecam serdecznie!

Karolina


Podcast:   Mam psa i co teraz?
Odcinek:   Nudna kwarantanna
Kategoria: Nietypowe sposoby na kwarantannę

Kwarantanna spowodowana sytuacją związaną z koronawirusem może wzbudzić w nas różne uczucia… u niektórych pobudza na przykład kreatywność i chęć pomocy innym, niekoniecznie dwunożnym stworzeniom :).

Podcast zdecydowanie dla miłośników czworonogów (i ludzi, którym nie przeszkadza kilka przekleństw – bez przesady oczywiście! – w podcaście). Ale nie tylko. W tym podcaście usłyszycie też o innych sposobach na zabijanie nudy 😉

Karolina


Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Odpowiedz