Co tam w podcastach

Spotify rozkłada na łopatki Apple podcast i to już nie tylko w europie. W Polsce niemalże od samego początku, od kiedy podcasty trafiły do tej aplikacji.

Podcastami coraz częściej zaczynają się interesować domy mediowe, a duże marki uruchamiają własne audycje.

W kwietniu Facebook oznajmił, że wkrótce bezpośrednio w aplikacji będzie można słuchać podcastów, nawet w tle.
A zatem Facebook kupuje ponownie uwagę twórców podcastów, dając im sposobność na dotarcie do szerszej grupy zupełnie nowych słuchaczy.

To dobra wiadomość dla każdej z tych grup

Autorzy i gospodarze podcastów zacierające ręce, a i Facebook dopisuje kolejne cyfry do wyniku z reklam, bo jak nic pojawi się taka funkcjonalność.

Idąc za ciosem i inspiracją sukcesu Clubhouse Facebook komunikuje Live Audio Rooms.

Już dziś Clubhouse ma poważnego konkurenta w postaci GreenRoom od Spotify. Bywalcy CH zapowiadają jednak, że będą wierni społeczności, którą budowali tam od miesięcy.

GreenRoom będzie miało swoją społeczność. Myślę, że będą to osoby, które mogły czuć się dotknięte polityką niedostępności, jaką stosował Clubhouse. Bo przypomnę, że w pierwszej kolejności z tej aplikacji mogli korzystać wyłącznie posiadacze urządzeń z iOS, czyli telefonów i tabletów od Apple.

Jeśli więc spojrzymy na mapę pokrycia Spotify vs Apple, to social audio aplikacje jak Clubhouse, GreenRoom i zapowiadany przez Facebook Live Audio Rooms, szybko pokroją tort, zostawiając drobne okruchy dla wszystkich kolejnych naśladowców.

Osobiście bardzo się cieszę na te zapowiedzi, a najbardziej na możliwość publikowania podcastów i możliwość słuchania ich na Facebook.
Sam często słucham w różnych aplikacji, bo dzięki temu docieram do podcastów, do których ciężko dokopać się w Spotify lub Apple podcasty. Chętnie więc przetestuję i to rozwiązanie.

Cieszę się też, bo wierzę, że to dostarczy także nowych słuchaczy do Bajkowego Podcastu i podcastu Rozwój Osobisty Dla Każdego (#RODK), a także wszystkich innych.

To może także zwiększyć motywację u tych wszystkich, którzy planują uruchomienie własnego podcastu – trzymam za Was kciuki.
Działajcie i piszcie do nas, a my chętnie posłuchamy i być może podzielimy się tym na łamach naszego newslettera!

Wojciech Strózik

Menedżer z ponad 20 letnim doświadczeniem. Koncentruje się na tworzeniu i rozwijaniu efektywnych zespołów. Myśli i działa procesowo traktując ludzi jako sprawców sukcesu, a nie narzędzia do jego osiągnięcia. Pasjonat rozwoju osobistego, któremu przyświeca motto “nigdy nie jest za późno”

RozwojOsobistyDlaKażdego.pl

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.