Newsletter #11 | 21 marca 2020

Cześć!

To już 11 wydanie naszego newslettera.

W związku z tym, że coraz więcej z nas jest dotkniętych sytuacją jak obecnie panuje, mamy nadzieję że pomimo tego u Ciebie wszystko dobrze.

W tym tygodniu przygotowaliśmy większą dawkę polecanych odcinków, jest ich 11 czyli tyle ile wydań newslettera. Częściowo dlatego, że jest duża szansa że pracujesz zdalnie z domu, więc możliwe, że znajdziesz więcej czasu na słuchanie podcastów.

 …
Przy okazji: dziś przekroczyliśmy granicę 100 poleconych odcinków!

W tym wydaniu będzie trochę historii i bajek dla dzieci, ale również i dorosłych. Nie zapomnieliśmy też że idzie wiosna, a ogrody zaczną się zielenić. Będzie również o modzie i prasie.

Zapraszam do słuchania
Marek
PS
Będzie też o Drag Queen 

No to start!

Podcast:    Bajkowy Podcast
Odcinek:    Gdzie jest słońce
Kategoria:  Dla dzieci

W dobie kryzysowego przesytu czasu z własnymi pociechami…nieoceniony sposób na pacyfikację …bez wyłączania mózgu własnych dzieci telewizorem. Ave Bajkowy = mądre, nietuzinkowe i pięknie przeczytane bajki. Polecam ostatni odcinek, bo taki mamy format, ale czuję, że i u Was nie skończy się na tym jednym tylko odcinku.


Podcast:   Jest Zielono
Odcinek:   Jak hodować pszczoły murarki
Kategoria: Przyroda

Czy wiesz, że są pszczoły, które można prawie „przytulać”, a już na pewno głaskać i się z nimi zaprzyjaźnić? Pszczoły, które nie żądlą i są fantastycznym obiektem obserwacji, zwłaszcza dla maluchów… Poznaj pszczoły murarki.


Podcast:   Naturalnie o ogrodach
Odcinek:    Nie tylko o pelargoniach na wiosnę
Kategoria:  Przyroda

Wiosna idzie niezależnie od tego co czujemy w sercach. A kiedy już czarne chmury przejdą, zadbajmy by nasze ogrody i balkony cieszyły nasze oczy. Kasia Bellingham i Jacek Naliwajek opowiadają jak przygotować pelargonie na wiosnę. Ale pelargonie to nie tylko kwieciste rośliny, które znacie z balkonów sąsiada. Kryje się za nimi znacznie więcej.


Podcast:    Twoja Stara Nadaje
Odcinek:    O odwadze!
Kategoria: Gender

Luźna i ciekawa forma wypowiedzi gospodarza podcastu. Wiesz kto to Drag Qeen? W sumie nie ważne, czy wiesz. Posłuchaj i otwórz się, a przynajmniej spóróbuj zrozumieć. Polecamy!


Podcast:   Dział Zagraniczny
Odcinek:   Gdzie trafiają nasze śmieci
Kategoria: Świat

10 stationów narodowych jest przez nas wypełnianych odpadami każdego roku… Na małą skalę możemy nie zauważać problemu, bo większość z nas, włącznie ze mną, nie zdaje sobie sprawy jak dużo odpadów produkujemy. Ten odcinek pozwolił mi uświadomić sobie jak duży jest to problem. Polecam.


Podcast:   Oplotki
Odcinek:   Slow biznes online – wywiad z Grażyną Pawtel Lorente
Kategoria: Rozrywka

Wywiad z autorką konferencji online, która odbędzie się już w przyszłym tygodniu. Ciekawe podejście do biznesu online na własnych warunkach. Osobista „wstawka” na poczatku odcinka daje poczucie, że ten podcast reaguje na bieżące wydarzenia.


Podcast:    Historia Polski dla dzieci
Odcinek:    Czarna śmierć
Kategoria:  Historia

Dzieci się teraz nudzą, wiadomo. Ale może wykorzystać ten czas by się czegoś nauczyły? W odcinku poświęconym uczeniu się o własnych błędach, o konsekwencji, o przewidywaniu wydarzeń. Tłumaczy w jasny sposób czym jest pandemia i jak jej przeciwdziałać? Doskonały odcinek dla dzieci i dla rodziców prowadzony przez dzieci i rodziców.


Podcast:    Magdalena Hajkiewicz Podcast
Odcinek:    Jak być sytym na diecie odchudzającej | gość: Damian Parol
Kategoria:  Zdrowie

Dieta, dieta, dieta… Chyba mało jest osób które nie próbowały. Przyznam się że w tym odcinku usłyszałem więcej przydatnych informacji o dietach niż kiedykolwiek wcześniej. Będzie o głodówkach, ćwiczeniach na siłowniach, słodyczach… Już chce mi się jeść 😉


Podcast:    Więcej niż edukacja
Odcinek:    O kooperatywie w edukacji domowej
Kategoria:  Edukacja dzieci

Edukacja domowa stała się faktem dla wszystkich rodziców. Są jednak tacy, którzy świadomie wybrali ją wcześniej i tworzą „alternatywną szkołę”. Dlaczego i jak ją zorganizowali, czyli o kooperatywie w edukacji domowej słów kilka.


Podcast:     Złamane obcasy
Odcinek:    Jak powstaje prasa kobieca? Dlaczego magazyny robią nam wodę z mózgu?
Kategoria:  Lifestyle

Przyjemny głos prowadzącej podcast – Julii i wydawałoby się oczywiste informacje na temat kolorowych magazynów, powodują, że ten odcinek to must have (listen) podcastów dla każdej płci. Nie dajmy się og


Podcast:    Pan Grono o Stylu
Odcinek:    Patyniarz? A kto to taki? – Andrzej Olender
Kategoria:  Styl i moda

Buty można malować. Wiedziałeś? Ja nie, ale co ciekawsze można kupić buty które są do tego specjalnie przeznaczone, a nawet takie gdzie można malować podeszwy. Posłuchaj rozmowy z zawodowym patyniarzem i finalistą mistrzostw świata.


Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.