Newsletter #18| 9 maja 2020

Cześć!

Nie wiem, czy dla Ciebie też, ale dla mnie ten pierwszy tydzień maja był dość ciężki. Majówka nie taka, na jaką zazwyczaj wszyscy czekamy, kolejne dni lecą w tak szalonym tempie, że nie nadążamy adaptować się do zmian. Szukamy pewnych stałych punktów w naszym życiu, by złapać okruchy normalności.

Dla mnie takim stałym punktem jest poranna kawa. Gorąca, aromatyczna, czarna jak piekło i koniecznie z kubka. Ta kubkowa kolekcja zresztą zrobiła się u mnie w domu całkiem pokaźna. Lubię kolekcjonować bowiem dobre i ładne rzeczy.

I tak zbieram… kubki, notesy, książki, podcasty.

Tak, dobrze przeczytałeś – podcasty też zbieram. Mam już cały folder ulubionych, a Ty? Gdzie je sobie zapisujesz? Wchodzisz za każdym razem w te ulubione i sprawdzasz, co nowego się pojawiło, czy może z wygody czekasz na nasz sobotni newsletter? 😉

Wiesz, co oprócz cotygodniowej porcji odcinków podoba się naszym Czytelnikom? Podpowiem Ci 😉 To, że nasze polecenia nie są oczywiste i dzięki nim wiele osób odkrywa podcastowe perełki.

Dziś mamy dla Ciebie kolejną porcję!

Masz już swoją ulubioną kawę lub herbatę? Słuchawki przygotowane? To zaczynamy 🙂

Przyjemnego słuchania,
Karolina

ps

Jeśli jeszcze nie subskrybujesz naszego newslettera, to polecamy to nadrobić na głównej stronie

Podcast:    Pogadajmy o życiu – Słuchowisko
Odcinek:    Mniam
Kategoria:  O życiu

Fajna, szczera refleksja na temat rzeczywistości konsumpcyjnej w dobie samoizolacji. Trochę dało mi do myślenia, jak bardzo maluteńkie wybory mogą wiele znaczyć w dużej skali… dnia, tygodnia, miesiąca, roku, dekady…

Agnieszka „Oplotka”


Podcast:     ToMasz w Krakowie
Odcinek:     Czy umysł można trenować jak mięśnie? – Dyskusja w ramach Science First #4
Kategoria:   Naukowy

Świetna porcja naukowego języka i treści na wysokim poziomie. Miło posłuchać naukowca i profesjonalistki, którzy mimo wszystko „mówią ludzkim językiem” o treningu mentalnym.

Agnieszka „Oplotka”


Podcast:    Kobiecość w Eterze
Odcinek:     # 3 Kobiecość w eterze, Wywiad z Natalią Białobrzeską z Drużyny B
Kategoria:   Samoocena

Super, że cały czas pojawiają się nowe podcasty i zdecydowana ich większość jest wartościowa. Tak jest i w tym przypadku! Ciekawa rozmowa o temacie ważnym nie tylko dla kobiet. Samoocena, pewność siebie i to, co na to wpływa, to przecież istotny temat, bo świat zewnętrzny wcale nie pomaga. Dobrze się słucha, więc serdecznie polecam i trzymam kciuki za rozwój podactu i kolejne dobre odcinki!

Wojtek


Podcast:   Z pasją o mocnych stronach
Odcinek:   #137 Słownik talentów – Empatia (Empathy) – Sezon 2
Kategoria: Empatia

Posłuchaj, jak możesz uczyć się swojej empatii, oswajać z nią i innymi talentami. Znasz test Gallupa? Dominik Juszczyk od dawna przybliża w swoim podcaście talenty, które poznajesz w jego wyniku. Ja empatię mam w TOP 5, więc chętnie zgodziłem się na rozmowę w podcaście Dominika. Zapraszam!

Wojtek


Podcast:   PARAterapia
Odcinek:   Dlaczego faceci to duże dzieci?
Kategoria: Związki

Kiedyś usłyszałem, że faceci nigdy nie dorastają, zmienia sią tylko cena ich zabawek 😉 Pewne kwestie w związkach pozostają wiecznymi tajemnicami, stereotypami lub mitami. Może to prowadzić do różnych nieprzyjemnych sytuacji. Dlaczego więc nie usiąść i szczerze, na wesoło o tym nie porozmawiać? W tym odcinku Ania i Łukasz zapraszają Cię do posłuchania ich rozmowy, podczas której na tapetę wezmą facetów, ich zabawki i inne dziecinne zachowania. To naprawdę świetnie się słucha.

Marek


Podcast:   Jak powstaje treść?
Odcinek:   Copywriting od A do Z (rozkładam copywriting na części pierwsze)
Kategoria: Marketing

Jeśli z jakiegokolwiek powodu chcesz zlecić napisanie tekstów, to musisz posłuchać tego podcastu. Kuba przeprowadzi Cię przez alfabet copywritingu. Ten odcinek może być idealnym wprowadzeniem, zanim zaczniesz zlecać pisanie tekstów.

Marek


Podcast:   Biznesowe Potyczki Językowe
Odcinek:   Komunikacja w języku obcym – najczęstsze błędy, które popełniasz
Kategoria: Komunikacja w języku obcym

W szkole nauczono nas podstawowych słów w języku obcym. W zależności od rocznika, jaki reprezentujesz 😉 na pewno miałeś lekcje angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego lub hiszpańskiego. I dam sobie rękę uciąć, że na tych lekcjach wkładano Ci do głowy, że gramatyka to rzecz święta.

W szkole nauczono nas też podstawowego błędu, który sprawia, że komunikacja w języku obcym może być katorgą – stresowania się, że powiesz coś źle. Jak sobie z tym stresem poradzić? Jakich błędów jeszcze nie warto popełniać? Usłyszysz w tym podcaście. Polecam serdecznie!

Karolina


Podcast:   Mam psa i co teraz?
Odcinek:   Nudna kwarantanna
Kategoria: Nietypowe sposoby na kwarantannę

Kwarantanna spowodowana sytuacją związaną z koronawirusem może wzbudzić w nas różne uczucia… u niektórych pobudza na przykład kreatywność i chęć pomocy innym, niekoniecznie dwunożnym stworzeniom :).

Podcast zdecydowanie dla miłośników czworonogów (i ludzi, którym nie przeszkadza kilka przekleństw – bez przesady oczywiście! – w podcaście). Ale nie tylko. W tym podcaście usłyszycie też o innych sposobach na zabijanie nudy 😉

Karolina


Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.