Newsletter #20 | 23 maja 2020

Cześć!

Powoli zaczynamy się przyzwyczajać prawda?
Nowe rutyny, nowe sposoby na radzenie sobie z całym tym „kryzysem” …
Może nawet jesteśmy bogatsi o jakieś nowe hobby/postanowienie/przyjaciół on-line…

Przyznam, że coraz trudniej jest mi żonglować między rolą, przedsiębiorczyni, żony, nauczycielki, przyjaciółki, kucharki, podcasterki, pani od sprzątania, blogerki, logistyka domowego, twórcy rękodzieła,  ….[rrety ta lista się nie kończy] ….ale na podcasty niezmiennie jest miejsce…

Dają ogromne wytchnienie od jeszcze jednej roli.

Kiedy zakładam słuchawki – łapię balans. Trójka rozkrzyczanych maluchów odtwarza w tle „niemy film” a ja po prostu chłonę dźwięki. Niezależnie, czy ulubiony głos, czy podcast muzyczny. Czasem nawet udaje się popracować.

Tak – dobrze się domyślasz— to rola MAMY.

W najbliższy wtorek świętuję. Mąż obiecał ogarnąć dzieciaki, a ja planuję błogie nic-nierobienie…już nawet zakolejkowałam ulubione podcasty. Te, które wolę słuchać uważnie, delektując się treścią, podczas domowego SPA.

W zeszłym roku dostałam od dzieci rysunek słuchawek bezprzewodowych, o których długo marzyłam … a po południu przyszła spóźniona paczka z prawdziwymi słuchawkami (mąż ładnie zapakował i wszyscy udawaliśmy, że to dzieci wpadły na ten genialny pomysł prezentowy).

W tym roku poprosiłam tylko o czas dla siebie.
Na pewno wykorzystam mój zeszłoroczny prezent
Słuchawki na uszy i podcast.
I spokój.
W tym całym chaosie.

Jakie czasy, taki DZIEŃ MAMY.
I takie życzenia.

Tym bardziej, z wielką przyjemnością „wypuszczam” kolejne wydanie newslettera, życząc wszystkim mamom wytchnienia od tej superważnej roli…przy podcaście.

Jakoś przetrwamy 🙂

Agnieszka
(ta Oplotkowa 😉 )

Ps.
Jeśli szukasz więcej ciekawych podcastów, to zawsze możesz zajrzeć na naszą stronę. W zakładce „Archiwum” odnajdziesz poprzednie wydania newslettera.

Zasłuchaj się…

Podcast:    Wariacje na Temat
Odcinek:    Historia jednej piosenki: Louie Louie
Kategoria:  Muzyka

Z pewnością znasz ten kawałem. Nie ważne w której odsłonie, ale znasz. A czy wiesz, kto jest jego autorem? Pewnie dorobił się fortuny. Tylko co robi w tej całej sprawie FBI? Posłuchaj, bo to bardzo ciekawa historia i kapitalny kawałek.


Podcast:     Lubię wiedzieć
Odcinek:     Jak rozprzestrzenia się epidemia
Kategoria:   Ciekawostki naukowe

Dziś polecam Wam odcinek podcastu bardzo na czasie – o epidemii, ale nie w kontekście, który słyszymy dookoła od kilku tygodni, lecz o mechanizmach rozprzestrzeniania się epidemii. Podcast zdecydowanie dla osób, które lubią naukowe podejście i chętnie zgłębiają więcej niż to, co podają im na co dzień media 😉

Karolina


Podcast:    Przez nawyki do celu
Odcinek:     PNDC #19 Nawyki Finansowe, dzięki kórym odłożyłem 638 tysięcy złotych
Kategoria:   Finanse osobiste

Po ludzku. Dla przeciętnego Kowalskiego – ciekawe porady, jeżeli tzw. „budżet domowy” u Ciebie jakoś nie „zdał egzaminu”. Raczej podcast dla ludzi o „stałej pensji”, niż przedsiębirców, ale wierzę, że przedsiębiorczy i tak „wyciągną” z niego coś dla siebie.

Agnieszka ( ta Oplotkowa)


Podcast:   Audycja Samotnych Serc
Odcinek:   ASS15 – Christmas Special na progu lata
Kategoria: Tradycja

O świętach po świętach? Czemu nie. Lubimy święta za różne rzeczy i podobnie – nie lubimy świąt, każdy za coś innego. Lubisz łamać się opłatkiem? Lubisz słuchać enty raz tej samej historii babci? Może słuchając tego odcinka uśmiechniesz się pod nosem, a może nie zgodzisz i uznasz, że to kłóci się z twoimi przekonaniami. Tak, czy inaczej… nie zmarnujesz tych 10 minut.

Wojtek


Podcast:   Zawód Fotograf
Odcinek:   Damian Drewniak – Baśniowe Portrety
Kategoria: Fotografia

Fotografia może mieć przeróżne oblicza. Można robić piękne zdjęcia ślubne, reporterskie, portrety… I właśnie o portretach jest ten podcast, który dziś chciałabym Wam polecić. Ale nie o takich zwykłych, ale o portretach baśniowych, które swoim obiektywem maluje Damian Drewniak. Kiedy patrzę na jego zdjęcia, widzę piękne kobiety (i tylko kobiety) w tajemniczej scenerii… Kiedy słucham, jak o nich opowiada, wiem, że za każdym zdjęciem kryje się historia. Jeśli choć trochę lubisz fotografię, posłuchaj tego odcinka.

Karolina


Podcast:   Pies do Pary
Odcinek:   PDP 10 Jak wygląda proces wychodzenia i wracania z psem ze spaceru w czasie pandemii
Kategoria: Czworonogi

Nie mam psa – więc i nie przypuszczałam, że może to być taka procedura. Polecam, bo autorka z detalami opisuje, jaki trud zadaje sobie, żeby zachowywać środki ostrożności podczas tak codziennej czynności, jak spacer z psem. Polecam właśnie teraz…bo już trochę przyzwyczailiśmy się do tego strachu i widać, jak wiele osób odpuszca podstawowe zasady higieny. Ku przestrodze, ale też po prostu dla informacji. Krótko, zwięźle i na temat.

Agnieszka ( ta Oplotkowa)


Podcast:  Menedżer Plus
Odcinek:   MP 127: Rezyliencja. Jak być liderem w czasach niepewności?
Kategoria: Liderstwo

To kolejny świetny odcinek podcastu dla każdego, kto świadomie myśli o swoim rozwoju. Sam wyntowałem z tej rozmowy kilka ciekawostek, a słuchając często potakiwałem głową na znak aprobaty. Fragment o elastyczności i porównanie do katastrofy Chellengera – majstersztyk. Polecam!
Wojtek


Podcast:   Wszystko Jedno Podcast
Odcinek:   019 – Xiaomi serio lepsze, Plus wprowadza 5G, Aparat szybszy od światła
Kategoria: Technologia

Boisz się sieci 5G? Myślisz, że Xiaomi to nie sprzedające się dziadostwo? Posłuchaj tego odcinka (uwaga kilka razy kolegom wymsknęły się przekleństwa), a dowiesz się jeszcze jakie można dać imię swojemu dziecku i o czym to świadczy. No i do tego mega szybki aparat fotograficzny. Warto czasem posłuchać podcastu z technologicznymi nowinkami, nawet jeśli część z nich, jest ci zupełnie do niczego nie potrzeba 😉

Wojtek


Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.