Newsletter #21 | 30 maja 2020

Cześć!

Liczę mocno na to, że wszystko u ciebie dobrze.

Przyzwyczajamy się do tego co dzieje się od marca i jak tak czasem spojrzeć na ulice i ludzi w sklepach, to gdyby nie maseczki na twarzach, to można by się nie zorientować, że cokolwiek się wydarzyło, czy też nadal się dzieje.

Ja lubię uciekać w podcasty, bo nigdy w swoim życiu nie „poznałem” tylu fantastycznych ludzi. Szczególnie cenię sobie te pojedyncze gesty sympatii, wymieniane w formie krótkich wiadomości. Pozdrowienia, życzenia dobrego dnia i pogodne emotikony. Kiedy czytam takie wiadomości, to mimowolnie się uśmiecham i dzień staje się lepszy.

Zrób komuś dzień dobry i napisz coś miłego, a może zadzwoń?

My robimy Ci dzisiaj dzień dobry do porannej kawy, wysyłając jak co sobotę garść przesłuchanych przez nas podcastów. Nie wiem dlaczego, ale w tym tygodniu pchnęło w kierunku podcastów biznesowych i to takich, które pomagają bardziej na początku drogi przedsiębiorcy, choć wskazówki w nich zawarte zwykle są uniwersalne i nawet osoby prowadzące już swoją firmę jakiś czas, mogą się zdziwić.
Żeby jednak nie było nudno, to na ratunek przychodzą podcasty polecane przez Marka i Karolę, a od nich dostaniesz coś o sporcie, podróżach i zdrowiu. Mam też nadzieję, że zachęcisz swoje rodzeństwo lub znajomych nastolatków do słuchania podcastów, bo w tym wydaniu mamy też coś specjalnie dla nich.

To teraz czas na łyk kawy i przyjemności z słuchania naszych propozycji.

PS
Przy tej okazji chcę bardzo podziękować Wam za wszystkie wiadomości, które do nas kierujecie. Zarówno w odniesieniu do naszych subiektywnych rekomendacji, jak również waszej podcastowej twórczości.
Czytamy, słuchamy i liczymy się z tym. Bardzo za to dziękujemy.

Zasłuchaj się…

Podcast:    Niezły Kosmos
Odcinek:    Odcinek 1
Kategoria:  Dla młodzieży

Jak wiesz, polecamy odcinki podcastów, ale dla tego podcastu muszę zrobić wyjątek. Powody są dwa. Po pierwsze podcast stanowi całość, jest to po prostu opowieść. Po drugie, jest to chyba pierwszy podcast, który mogę polecić dla młodszych nastolatków. Ktoś może powiedzieć, że ten podcast, to praktycznie audiobook. I prawie bym się zgodził, ale jest jedna zasadnicza różnica. Na koniec odcinka słuchacze mogą wziąć udział w ankiecie i zdecydować jak potoczą się losy bohaterów. Mój młodszy synio uwielbia. Większej rekomendacji nie potrzebuję 

Marek


Podcast:     Świat w trzy minuty
Odcinek:     Dzień, w którym spanikowała Ameryka
Kategoria:   Historie

Czy wyobrażasz sobie, że jedno słuchowisko radiowe (albo jeden podcast, patrząc bardziej współcześnie) może doprowadzić cały naród do paniki. Nie wierzysz? Posłuchaj tego odcinka podcastu „Świat w trzy minuty”.

Karolina


Podcast:    Biznes Na Autopilocie
Odcinek:     3 rzeczy budujące relacje w komunikacji mailowej
Kategoria:   Mailing

Bardzo krótki odcinek o mailingu. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, influencer, to zapewne gromadzisz dane swoich klientów lub potencjalnych klientów. Skoro to robisz to zapewne wysyłasz do nich e-maile. Posłuchaj i sprawdź, czy nie popełniasz czasem błędów, o których mówią Marcela i Tomek.

Wojtek


Podcast:   #DigitalGirls
Odcinek:   Zostań liderką internetowej społeczności
Kategoria: Media Społecznościowe

Budowanie społeczności i zaangażowania w sieci to temat, który spędza sen z powiek wielu przedsiębiorcom i osobom, które chcą budować wartościowe miejsce w sieci. Jak zostać liderem społeczności, ale też jak sprawić, by ta społeczność zaufała Ci na tyle, by chciała inwestować w Ciebie nie tylko swój czas, ale i pieniądze. Tego wszystkiego dowiesz się z podcastu #DigitalGirls

Karolina


Podcast:   Drzazgi Świata
Odcinek:   Czego pozbawia nas technologia w górach – Łukasz Supergan
Kategoria: Góry

Czy tobie również brakuje wyjazdów w góry? Ja w maju zawsze wyjeżdżałem na kilka dni. Kiedy ten odcinek wpadł mi „w słuchawki” chciałem choć wirtualnie zbliżyć się do gór. Mam trochę doświadczenia i swoje przemyślenia na temat sprzętu, ale w tej rozmowie głos rozsądku okazuje się największą wartością. Całkiem jak w górach. Jeśli wybierasz się na wyprawę po zniesieniu ograniczeń i planujesz zakupy sprzętu to serdecznie polecam.

Marek


Podcast:   Produktowcy
Odcinek:   Strategie produktowe
Kategoria: Biznes i strategia

Interesująca rozmowa o strategii produktowej. No tak… Po tytule nie można spodziewać się innego tematu tego odcinka. Warto zatem zaznaczyć, że to odcinek nie tylko istotny dla osób zajmujących się produktami, chcących wdrożyć swój produkt lub po prostu posłuchać bardzo doświadczonego w tym zakresie człowieka! PS. Dodam tylko że towar to produkt i usługa to też produkt… Czułem, że muszę 

Wojtek


Podcast:   Pan od stresu
Odcinek:   6 mitów na temat stresu
Kategoria: Zdrowie

Kiedy zacząłem słuchać tego podcastu, a właściwie to tego odcinka, zacząłem zdawać sobie sprawę jak osobiste jest pojęcie stresu. Każdy z nas go doświadczył i choć jest to zazwyczaj nieprzyjemne doświadczenie, to jest prawie pewne, że jeszcze nie raz znajdziemy się w takiej sytuacji… No właśnie pojęcie „stresująca sytuacja” jest jednym z takich mitów, o których mówi Wojciech Cechowski psycholog. Warto zdawać sobie sprawę, jak bardzo mity wpływają na nasze postrzeganie stresu.

Marek


Podcast:    Oplotki – biznes przy rękodziele
Odcinek:   Siedem rzeczy, które warto wiedzieć rozpoczynając działalność zarobkową na bazie rękodzieła
Kategoria: Biznes

Nie tylko dla kobiet. Gdybyś myślał, że ten podcast wpierający biznesy rękodzielnicze, skierowany jest do kobiet, to jesteś w błędzie. Panowie także potrafią i wiele rzeczy robią, a Agnieszka daje w tym odcinku konkretne wskazówki, co robić, a czasem czego nie robić.
Znam Agę. Razem byliśmy w jednym mastermindzie i ma ona bardzo dużą wiedzę biznesową, którą dzieli się w swoich grupach wsparcia i poprzez podcast. Jest niedościgniona w wyciągania maksimum z każdego dnia i każdej godziny, ba minuty! Wybacz jej więc, że kilka razy zanosiło się na ziewnięcie. Jest mamą trójki dzieciaków i na bank jest wykończona, a mimo to regularnie realizuje swoje biznesowe i podcastowe cele.

Wojtek


Podcast:    Stacja Zmiana
Odcinek:   Sport to adrenalina, którą nagle ktoś nam odłączył – Marcin Gałek
Kategoria: Sport

Bardzo polecam ten odcinek Stacji Zmiana. Wszyscy wiemy że Covid-19 odebrał nam wiele, również emocje sportowe. Mamy nadzieję, że pomału wszystko wróci do normalności, ale czy w sporcie nadal będzie tak, jak było przed pandemią? Może warto najpierw zapytać, jak duży wpływ na nas wszystkich ma sport, poczynając od pojedynczych osób, a na całych społecznościach, tych małych i dużych kończąc. Bardzo ciekawa rozmowa z Marcinem Gałkiem spikerem na meczach Lechii Gdańsk.

Marek


Podcast:   Mały Biznes, Wielkie Efekty
Odcinek:   5 etapów rozwoju biznesu online
Kategoria: Biznes online

Pomyślałem, że w dzisiejszym odcinku skupię się na podcastach biznesowych. Szczególnie dla początkujących, bo może się okazać, że sytuacja w gospodarce zmusi cię do podjęcia drastycznych kroków, na które wcześniej nie miałeś czasu. W tym odcinku usłyszysz inspirujące, a zarazem wartościowe wskazówki dotyczące początków biznesu online. Całość przedstawiona w prosty do ogarnięcia sposób, a gdybyś potrzebował do prowadząca podcast Justyna, zaprosi cię na swoje kursy – oczywiście online.

Wojtek


Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.