Newsletter #22 | 6 czerwca 2020

Co ciekawego mamy dla Ciebie w tym tygodniu?
Same dobre podcasty!

Agnieszka (ta Oplotkowa) wraca wspomnieniami do czasów kiedy „pierdołki” były najważniejsze i zawsze był na nie czas. Karolina w „odpowiedzi” ma odcinek o motywacji, która może być bardzo ważnym czynnikiem w planowaniu naszego czasu i celów.
Wojtek który zawsze twardo stąpa po ziemi, ma odcinek o finansach dla dzieci, ale dla balansu ma również kilka rozrywkowych propozycji. Ja dla dopełnienia pełnego przeglądu tematyki wmiksowałem w to wszystko odcinek z pogranicza polityki i mediów społecznościowych…

Oprócz wspomnianych 4 propozycji, oczywiście mamy dla Ciebie jeszcze 6 innych odcinków, które według nas są warte polecenia.

Nie zwlekaj więc i miłego słuchania!

ps
Prawie zapomniałem! Otworzyliśmy nowy dział na naszej stronie, gdzie publikujemy artykuły o podcastingu. Kierujemy je głównie do osób słuchających podcasty. Pierwszy artykuł jest od Wojtka, który przedstawia subiektywny przegląd 5 aplikacji do podcastów.

Polecam!
Marek,
ten od Radiogramu.

Podcast:    Podcast BEZ SENSU
Odcinek:    Pająk wszedł mi do nosa jak spałam
Kategoria:  Rozrywka dla nastolatków

Przesłuchałam z wielką ciekawością. Moje najstarsze dziecię ( 7 lat) z równym zaciekawieniem. Niby „pierdołki” nastolatek, ale takie pozytywne. Daje do myślenia – kiedy dziewczyny rozmawiają o koncie premium na Spotifaju w pomieszczeniu usłanym klockami Lego…aż chciało by się wrócić do tego czasu, kiedy na luzie rozmawiało się godzinami o wsysztkim i niczym…i wiecznie był na to czas 🙂 Kiedy te „pierdołki” były najważniejsze na świecie.

Agnieszka


Podcast:     Ewelina Mierzwińska Zacznij od dzisiaj!
Odcinek:     Dlaczego jednin potrzebują motywacji, a inni działają bez niej?
Kategoria:   Motywacja

Jakie są Twoje sposoby na zmotywowanie się do działania? Nie masz z tym żadnych problemów, czy raczej należysz do grona osób porkrastynujących. Jako wielka fanka checklist i działania długo nie mogłam pojąć, jak można o czymś marzyć, planować, a potem… nie zrobić z tym nic. Zrozumienie, że nie każdy ma tak jak ja, zajęło mi chwilę, ale jak już ta wiedza do mnie dotarła, poczułam ogromną ulgę. Jesli zastanawiasz się, dlaczego jedni nie mają żadnych problemów z motywowaniem się, a inni wprost przeciwnie – ten podcast pomoże Wam rozwiązać tę zagadkę. Polecam serdecznie.

Karolina


Podcast:    Ruszamy Nieruchomości
Odcinek:     Jak wprowadzić dzieci w świat finansów?
Kategoria:   Finanse

Słuchałem z dużym zainteresowaniem. Podcastu Marty słuchałem szukając wiedzy z zakresu nieruchomości i przyznam, że zdziwiłem się widząc odcinek o finansach dla dzieci. Ten temat jest bardzo ważny i my rodzice (również przyszli) jesteśmy winni to naszym dzieciom, żeby wspierać ich edukację finansową. Słuchając dowiesz się, jak to zrobić w sposób przyjemny i skuteczny. Jakie zabawy w tym pomagają, jakie słownictwo i kiedy w ogóle zacząć. Porusza temat znaczenia kieszonkowego i emocji związanych z pieniędzmi. Bardzo dobry i ważny odcinek.

Wojtek


Podcast:   AgenTomasz
Odcinek:   TRUMP kontra TWITTER. Komu służy ta WOJNA?
Kategoria: Media Społecznościowe

Polityka nie zawsze jest dobrym tematem do rozmów, ale nie w tym odcinku. Tomasz Agencki krótko i zwięźle przygląda się rozgrywce pomiędzy Trumpem i Twitterem. To co mi się podoba w tym odcinku to logiczna i merytoryczna analiza tego sporu przez autora. I takie podejście do polityki lubię.

Marek


Podcast:   Po drugiej stronie książki
Odcinek:   Fikcja w książkach dla dzieci – potrzebna czy zbędna? W odniesieniu do pedagogiki Montessori
Kategoria: Książki dla dzieci

Jeśli myślisz, że ten podcast jest o bajkach, to będziesz zaskoczony. Rozmowa rzeczywiście toczy się wokół literatury dla dzieci, ale w zupełnie innym ujęciu. Czy fikcja w bajkach jest pożądana? Jak czytać i czy czytać bajki razem z dziećmi? Jak dzieci postrzegają świat… Mimo iż nie mam już małych dzieci, wysłuchałam z prawdziwym zainteresowaniem. Polecam serdecznie.

Karolina


Podcast:   Nieidealne Historie
Odcinek:   Nicki – sezon 2 #polskipodcast
Kategoria: Fabularne S-F

Udostępniając ten podcast w mediach społecznościowych napisałem „Kapitalna, amatorska, fabularna, „Nieidealna”, fantastyczna, wielowątkowa, multipodcastowa produkcja!” I taka jest. Rafał uznał, że kończy z Nicki, ale ja po przesłuchaniu pierwszego i drugiego sezonu mam niedosyt. Nie tylko dlatego, że takich produkcji w podcastach jest BRAK, ale też dlatego, że ta historia ciekawie się zapowiadała i może dalej ciekawie rozwijać zawarte w niej wątki – pomimo uśmiercenia kilku bohaterów. To chyba nie spojler? Polecam serdecznie, również dlatego, że w tej produkcji brało udział dwóch członków zespołu #npppl. Którzy zapytacie. Posłuchajcie i napiszcie do nas 🙂 Polecam!

Wojtek


Podcast:   Future 4.0 – technika w XXI wieku
Odcinek:   #homeoffice2020
Kategoria: Praca

Każdy kto ostatnio zaczął pracować zdalnie, ma wyrobione już zdanie na taką formę pracy. W tym odcinku będziecie to mogli zweryfikować z opiniami innych. Krzysztof przytacza ciekawe wyniki badania na ten temat.

Marek


Podcast:    Po Prostu Piotr
Odcinek:   Saga o Polaku na Islandii – A miało być tak pięknie
Kategoria: Obyczajowy

To kolejny podcast i historia ludzi na Islandii. Wcześniej polecałem „Życie w Norwegii”, a teraz Piotr opowiada, o życiu na Islandii. To dla nas, pozostających w kraju historie egzotyczne o zabarwieniu ujemnych temperatur. Zapomnieliśmy o śniegu i paru innych przygodach nie tylko związanych z zimą. Nie zmienny jednak pozostaje wpływ pandemii na rynek pracy i „życzliwość” pobratyńców, zawsze chętnych do pomocy. Piotr! Powodzenia dla Ciebie i czekam na kolejne historie.

Wojtek


Podcast:   Radio Warroza
Odcinek:   dr Jacek Francikowski – Co czują owady?
Kategoria: Biologia

Pozwólcie się wciągnąć w fascynujący świat owadów. Ta rozmowa na pewno wciągnęła mnie. Jest czymś niezmiernie fascynującym, usłyszeć coś co pozwala spojrzeć inaczej na owady, które są codziennością w naszym życiu, nawet jeśli ich nie zauważamy. Nie będę wam opowiadał wszystkiego, ale przytoczę wam jeden fakt z tego odcinka: pająki, a przynajmniej niektóre gatunki potrafią planować swoje pułapki. Nie robią tego jednak bazując na instynkcie, one się uczą i analizują sytuację. Potrafią przewidywać jak będzie zachowywała się ofiara. Mam nadzieję, że nie macie arachnofobii 😉

Marek


Podcast:   Poznaj Psychodeliki
Odcinek:  Szukając siebie, podróż szlakiem traumy dzieciństwa
Kategoria: Motywacja / trauma

Pełen pozytywnej energii odcinek, który nie jest wyłącznie dla słuchaczy „w procesie”. Tę energię słychać w głosie Piotra, który chętnie dzieli się nią ze słuchaczami. Motyw przewodni to „jesteś ważny”, a poza tym szacun za szczere wyznania i dziele nie się także słabościami, które innym mogą dodać pewności siebie. Piotr mówi też o tym, że nadal się uczy i mierzy z wyzwaniami, jakie stawia przed nim nagrywanie podcastów.

Wojtek


Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.