Newsletter #25 | 27 czerwca 2020

„Jeszcze będzie przepięknie
Jeszcze będzie normalnie”, jak śpiewał zespół Tilt – znasz?
A może już jest normalnie i przepięknie?

Dla mnie jest przepięknie, bo bardzo lubię tę porę roku, a do tego, nie wiem czy wiesz, ale poleciliśmy w tym roku już ponad 200 odcinków!  
Ta grafika przedstawia tylko wycinek polecanych przez nas podcastów. Część okładek z pewnością znasz. Część widzisz po raz pierwszy i zastanawiasz się o czym to…

My Ci wszystko powiemy.

Każdy polecany przez nas odcinek był wcześniej przesłuchany i mamy pewność, że jest co najmniej dobry. Każdy odcinek jest także opatrzony naszą krótką, subiektywną recenzją, żeby zachęcić Cię do słuchania.

Cieszy nas rosnące zainteresowanie naszym newsletterem i wasze opinie na jego temat.
Nawet nasz zaprzyjaźniony krytyk wypowiedział się pozytywnie na temat #24 wydania.
Dzięki Rafał!

Jak wiesz, mamy już nie tylko archiwum pełne dotychczasowych poleceń, ale także przybywa nam ciekawych treści do czytania.
Dziś zaproszę Cię do lektury na temat kategorii podcastów, a ponieważ w Spotify jest ich 13 (14) to będzie to pierwsza część artykułu. Czytaj tutaj.

Wszystkiego dobrego dla Ciebie

Wojtek

Zasłuchaj się…

Podcast:    Przegadajmy to!
Odcinek:    Ucieczka w stronę narzekania
Kategoria:  Obyczaje

Jak to z nami jest? Faktycznie mamy w genach więcej tych, odpowiedzialnych za narzekanie? Może to kwestia środowiska, w którym żyjemy i osób, którymi się otaczamy. Ciekawa refleksja na temat uciekania w narzekania, szukania usprawiedliwienia i winy poza sobą. Warto posłuchać i samemu zadać sobie pytanie, jak to jest ze mną? Czy też mam tendencję do narzekania? Ja niestety czasem mam i fajnie, że może mi się wtedy zapalić lampka ostrzegawcza, czy aby to jest zasadne, czy to właśnie mi pomoże? Polecam!
Wojtek


Podcast:    Tak słucham
Odcinek:    Magdalena Komsta 'Pani od Snu
Kategoria:  Zdrowie

Najpierw tytuł, a zaraz później pierwsze słowa w tym odcinku mnie wciągnęły. Jeśli miałbym podsumować ten odcinek, to: konkrety, konkrety, konkrety. Choć nie zabrzmi to zbyt dobrze, to jest to najlepszy senny odcinek podcastu jaki słuchałem. Nie wierzysz? To czy wiedziałeś, że zaciemniony pokój w którym śpisz może mieć wpływ na twoją dietę? Mnóstwo takich informacji znajdziesz w tym odcinku.
Marek


Podcast:    Dział Zagraniczny
Odcinek:    Jak się przewozi kokainę z Ameryki Południowej do Europy (Dział Zagraniczny Podcast – Odcinek Specjalny#011)
Kategoria:  Reportaż/ wiedza o świecie/sensacja/newsy?

Błyskotliwa porcja wiedzy na temat szlaków przemytniczych kokainy. Nie tylko tradycyjne biznesy ucierpiały w czasie pandemii… To tak gdybyście się zastanawiali, dlaczego cena prochów nagle skoczyła…i dlaczego  Przesłuchałam, jak sensacyjnej książki. Okazuje się, że „życie pisze najlepsze scenariusze”. Maciej zaimponował mi nie tylko pomysłem na podcast, ale świetnym wykonem! Sztos!
Agnieszka (Oplotki)


Podcast:   Rozmowy o seksie
Odcinek:   Basia Tworek | Joga a dbanie o swoje ciało i seksualność
Kategoria: Zdrowie

Chyba bardziej o zdrowiu, spokoju i oddychaniu, niż o seksie. Tak sobie pomyślałem, słuchając tej uśmiechniętej rozmowy. Spokojnie, było też o seksie. Było o akceptacji, zmianie i sensualności. Było o ciąży i to w super pozytywnym świetle, które dla kontrastu Basia przedstawiła mówiąc o swoim „plecaku” 
Bardzo przyjemne doświadczenie.

Wojtek


Podcast:    Kwarantannik
Odcinek:     Nareszcie spokój?
Kategoria:   Społeczeństwo

Nie będę opisywał, o czym jest ten odcinek. Chcę go polecić, ponieważ świetnie pokazuje, jak niestandardowe i niczym nieograniczone może być podejście do podcastu. Sami ocenicie. Mnie zaskoczył bardzo. Dzięki Karol za podsunięcie mi tej produkcji.
Marek


Podcast:   Bez zadyszki
Odcinek:  Hustle, czyli orka na ugorze
Kategoria: Produktywność

Dziś chciałabym Wam polecić podcast-noworodka, to jego pierwszy odcinek. Przyznam, że przesłuchałam z ciekawością, bo idea slow-biznesu jest mi może nie tyle obca, co nie do końca się z nią zgadzam. Ciekawa byłam drugiego punktu widzenia. Autorka podcastu znana jest z promowania rozsądnej produktywności (pełna zgoda!). Podcast stoi w kontrze do bardzo popularnej idei „ciśnięcia siebie samego do utraty tchu” oraz hasła, że tylko ciężka praca daje efekty. Z pewnością spodoba się fanom slow-life 
Karolina


Podcast:   Na Kanapie
Odcinek:   Odcinek 25
Kategoria: Wiadomości

Polecaliśmy już podcast „Na sofie”, czas polecić podcast „Na kanapie” Ciekawie, zabawnie, krótko i czasem z szyderą. Cieszę się, że podcasty przyjmują także formę wiadomości. Podobają mi się komentarze i zdecydowanie wolę newsy w takiej formie. Osobiście nie oglądam telewizji i rzadko słucham wiadomości w radiu, za to tych słuchałem z przyjemnością.
Wojtek


Podcast:    Kryptowaluty Wieczorową Porą
Odcinek:    #012 Kryptowaluty vs klasyczne aktywa. W co inwestować w czasie kryzysu?
Kategoria: Biznes, finanse


Jeden z nielicznych, a bardzo ciekawych podcastów o kryptowalutach w polskim internecie. Autor (Nikodem Zegzda) rozmawia ze swoimi gośćmi na tematy związane z inwestowaniem, przyszłością krypto oraz kierunkami rozwoju. Wszystko opowiadane jest przystępnym językiem, dzięki czemu nawet laik może się zorientować o czym mowa.

Przemek


Podcast:    Legal Stories – opowieści o prawnej treści
Odcinek:    Czy za fake newsa możesz trafić do więzienia? Fake newsy vs prawo.
Kategoria: Prawo


Fake newsy są z nami codziennie i nie jest to nic nowego, istniały od zarania ludzkości pod postacią plotki. Jeśli tak spojrzymy na fake newsy, to okaże się, że polskie prawo posiada sporo przepisów, które regulują tą kwestie. Warto posłuchać, Marta i Maciej stopniowo, wykorzystując historie, wprowadzają w wydawałoby się zagmatwaną tematykę prawną.

Marek


Podcast:    Rozmowy FizjoLogiczne
Odcinek:    #9. Przyszłością fizjoterapii jest ruch. Rozmowa z Pawłem Krótkim.
Kategoria:  Zdrowie

Ostatnio wzięło mnie na biznes, a teraz trochę bardziej na zdrowie i to szeroko pojęte. To też wpasowuje się do jednego z ostatnich odcinków, w którym rozmawiałem z Fizjoterapeutą Michałem Sokołowskim, więc z wielkim zainteresowaniem słuchałem rozmowy dwóch „Fizjo” o różnym podejściu do terapii. Nie wiem, czy też tak masz, że słuchając o prawidłowej postawie, automatycznie korygujesz swoją – szkoda, że na chwilę. Może rozwiązaniem będzie częstsze słuchanie o prawidłowej postawie i ćwiczeniach? W połączeniu z praktycznymi ćwiczeniami, to może dać ciekawe efekty. Spróbujesz?
Polecam!

Wojtek


Newsletter wspierają:

Podigee hosting podcastowy
Podigee hosting podcastowy

Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.