Newsletter #26 | 4 lipca 2020

Wakacje oficjalnie rozpoczęte!

Nie wiemy, czy już jesteś na urlopie, czy jest dopiero przed tobą, więc przygotowaliśmy mieszankę podcastów poważnych i tych bardziej rozrywkowych.

Zaczynamy od odcinka o biznesie i branży modowej który gorąco poleca Agnieszka.
Karolina natomiast, zaprasza na Brandkę… O co chodzi? Wiem, ale nie powiem 😉 Karolina wyjaśnia wszystko w opisie.
Znajdziesz też podcast historyczny i o odżywianiu, które (między innymi) poleca Wojtek. Ja mam nadzieję, że zaskoczę Cię podcastem filmowym o zabarwieniu rozrywkowym.
Odcinek podcastu o komforcie, ale w ujęciu ekonomiczno – finansowym z perspektywy globalnej, to jedna z propozycji Przemka.

Te podcasty to oczywiście tylko wycinek wszystkich polecanych w tym wydaniu. Jest ich wszystkich 12.
Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Jeśli dla odmiany chcesz coś poczytać, to zapraszamy do sekcji „czytelnia” na naszej stronie. Regularnie ją powiększamy o nowe artykuły, a ostatnim który się ukazał jest felieton o 3 powodach dlaczego nie należy nagrywać podcastu.

Polecamy się – Załoga #NPPpl

Wydanie 26 przygotował Marek.

Podcast:    Kobiety Internetu
Odcinek:    Jak stworzyć markę modową od zera? Magłorzata Kotlonek, Goshico
Kategoria:  Obyczaje

Nie lada gratka nie tylko dla przedsiębiorców z branży Fashion, ale dla fanów świadomego kupowania. Jeżeli pamiętacie filcowane torby i akcesoria z folkowym haftem — to w tym odcinku posłuchacie, kto stoi za tym designem. Świetna, mądra, dojrzała rozmowa o biznesie, w którym mimo skali, ciągle jeszcze można podejmować decyzje mające wpływ na nasze myślenie o procesie zakupowym dla klienta.
Agnieszka


Podcast:    Brandka
Odcinek:    Czym jest Brandka?
Kategoria:  Branding i marketing

Dziś po raz kolejny przedstawiam Wam podcastowego noworodka – takie mam ostatnio szczęście, że same porody odbieram 😉 Ale obok tego podcastu trudno przejść obojętnie. Pierwszy odcinek jest w zasadzie jego zapowiedzią, jednak urzekło mnie w nim absolutnie wszystko: od głosu i śmiechu prowadzącej po formułę podcastu. Z czym Wam się kojarzy Brandka? Mnie z brandową (po naszemu „markową”) randką. A czym naprawdę będzie… sami posłuchajcie 🙂

Karolina


Podcast:    Magdalena Hajkiewicz Podcast
Odcinek:    Zaburzenia odżywiania u mężczyzn | gość: Piotr (Szmexy) Tomaszewski
Kategoria:  Zdrowie

Nie wiem dlaczego przyjęło się, że zaburzenia odżywiania dotyczą kobiet… I zupełnie niesłusznie ogranicza się je do dwóch najbardziej popularnych – bulimii i anoreksji. Posłuchaj, jak człowiek, który dziś z powodzeniem prowadzi kanał na Youtube o dietetyce i fitnes. Szmexy otwarcie mówi o swoich przeżyciach i wrażeniach z czasu, kiedy sam mierzył się ze swoją nadwagą.

Wojtek


Podcast:   Po Co Ja To Oglądam?
Odcinek:   Barbarella (1968), czyli Jane Fonda uprawia bezpieczny seks w kosmosie!
Kategoria: Film

Na fali ostatnich poleceń filmowych, trafiłem na ten podcast i mnie zatkało. Chłopaki robią świetną robotę oglądająć produkcje klasy B i mają przy tym świetną zabawę. W tym odcinku biorą na tapetę soft – porno – fastantyczną parodię z Jane Fondą w roli głownej. Świetna rozrywka na wakacyjne, luźne dni.

Marek


Podcast:    Posłuchaj naukowca – Rzecznicy nauki
Odcinek:     12
Kategoria:   Społeczeństwo

To jak będzie wyglądać komfort naszego życia w najbliższych miesiącach nie zależy tylko od tego jak efektywnie poradzimy sobie z pandemią, ale także od tego w jakiej kondycji ekonomiczno-finansowej znajdzie się świat. Interesujący wywiad z makroekonomistą dr Wojciechem Paczosem.

Przemek


Podcast:   Silna Marka w praktyce
Odcinek:  #25 Optymalizacja strony internetowej – wywiad z Patrykiem Kozłem
Kategoria: Biznes

A wiesz, że jak ktoś Ci się włamał na stronę, to może z Twojego maila wysyłać spam i przez to trafiasz na czarną listę i Twój mailing nie dochodzi? Ja nie wiedziałam. Z tej rozmowy dowiedziałam się jeszcze kilku takich praktycznych informacji, a przede wszystkim, co zrobić, żeby się przed takimi wypadkami uchronić. Krótko, zwięźle i na temat, bez zbędnego bablania. MUST-LISTEN dla właścicieli stron na WordPressie.

Agnieszka


Podcast:   Polaraxa
Odcinek:   Demony wojny generała Kammlera
Kategoria: Historia

Nie ważne, jak trafiłem na treści publikowane przez Chrisa. Ważne, że są one dostępne także w formie podcastu, który w mojej ocenie ma szansę na zebranie sporej grupy lojalnych słuchaczy. Nie bez znaczenia jest dla mnie lektorski głos, który dopełnia bardzo ciekawe tematy. Nie tylko dla fanów historii i historycznych ciekawostek. Tym razem posłuchasz ciekawych faktów o generale Kammlerze, który mocno odcinął się w naszej historii, a o którym w sumie niewiele wiedzieliśmy.
Wojtek


Podcast:    ODWAL SIĘ OD SIEBIE
Odcinek:    Odwal się od… perfekcjonizmu
Kategoria: Rozwój

Perfekcjonizm to wbrew pozorom skomplikowany temat. Andrzej i Bartek w świetnej rozmowie przyglądaj się plusom i minusom takiego podejścia do życia, pracy i rozwoju. Nasze osobista ocena będzie się na pewno różniła od generalnych schematów, ale dzięki temu odcinkowi będziesz miał okazję spojrzeć na temat trochę szerzej.

Marek


Podcast:    Rafał Hetman o książkach
Odcinek:    Za kulisami magazynu „Non-fiction”. Rozmowa z Dorotą Groyecką
Kategoria: Literatura i rozrywka

Rozmowa redaktorką naczelną magazynu „Non-fiction”, która opowiada o tym, co znajdziecie w audycji „Na ucho”, ale również zdradza kulisy powstawania samego magazynu. (odcinek powstał przy współpracy z Magazynem „Non-Fiction”)

Przemek


Podcast:   HYPE TRAIN Podcast
Odcinek:    Netflix zapomniał wrzucić zapowiedzi | Premiery Tygodnia 29.06-05.07.2020
Kategoria:  Rozrywka

Co oglądać, tym razem na Netflix. Ciekawa konwencja podcastu, a zarazem Wideocastu 😉 Możesz zaplanować swoje wieczory nie tylko serialowe. Żeby nie było monotematycznie (Netfilx), to usłyszysz też o premierach HBO GO, Disney Plus, a także VOD. Krótko i ciekawie, a do tego z subiektywną recenzją.
Wojtek


Podcast:    Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS
Odcinek:    Związek bez granic: poliamoria i inne relacje otwarte – dr Katarzyna Grunt-Mejer
Kategoria:  Nauka i medycyna

Anarchia relacyjna, poliamoria, swingowanie, związki otwarte – to typy niekonwencjonalnych relacji w związkach. Kolejny arcyciekawy i (jak wiele) nietypowy wykład z cyklu strefy psyche USWPSu.

Przemek


Podcast:    ELEKTRYFIKACJA – podcast Jakuba Wiecha
Odcinek:    Atomowy szczyt Duda-Trump – przełom czy rozczarowanie?
Kategoria:  Energetyka

Temat trudny i może być uznany za kontrowersyjny. To, że ze szczytu nic konkretnego nie wynikło, to było wiadomo, ale czy jesteśmy gotowi na elektrownie jądrowe w Polsce? Jakub jest ekspertem w dziedzinie energetyki, więc warto czasem zajżeć do jego podcastu i posłuchać o zagadnieniach energetycznych.
Wojtek


Newsletter wspierają:

Podigee hosting podcastowy
Podigee hosting podcastowy

Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.