Newsletter #29 | 25 lipca 2020

Przez trochę ponad pół roku, poleciliśmy, jako zespół ponad 250 różnych odcinków podcastów w 29 wydaniach newslettera. Część z nas angażowała się w tym czasie w organizację różnych wydarzeń i aktywności.

Zaczęliśmy przygotowania do kolejnego wydania PyrCastera. Zaniechaliśmy jednak dalszej organizacji przez COVID-19. Za to aktualnie organizujemy wrześniową konferencję Pyrcaster MDP 2020 – online. Pandemia nie może nam przeszkodzić drugi raz. Komunikacja już się rozpoczęła, możesz ją śledzić na stronie pyrcaster.pl i w mediach społecznościowych.

Organizujemy spotkania z twórcami i słuchaczami podcastów PodBum – online na Facebooku. Łatwo znaleźć. Piszemy artykuły na nasze blogi, dla zewnętrznych portali i magazynów. Jak tylko możemy, nawiązujemy do podcastów, aby uświadamiać i ułatwiać dostęp do tego jakże wyjątkowego medium.Prowadzimy warsztaty i wystąpienia.

Słuchamy wielu odcinków podcastów, a najlepsze z nich wysyłamy do Ciebie. Polecają też nasi czytelnicy i słuchacze. Marek przygotował na tę okazję prosty formularz i Anna, która z niego skorzystała poleca Ci coś od siebie.Pracujemy też zawodowo, bo przecież podcasty to nasza pasja. Tylko i aż!

Opowiem Ci z czym spotykam się najczęściej, a co powoduje, że jeszcze bardziej doceniamy i szanujemy słuchaczy podcastów.

Żeby nie polecać w kółko tych samych twórców, ale realizować naszą misję propagowania polskich podcastów, bardzo staramy się docierać do twórców mniej oczywistych, a którzy często nagrywają kapitalny materiał. Cieszymy się z każdej perełki, która regularnie nagrywa dobre jakościowo i ciekawe treści.

Smutek ogarnia, kiedy dobry podcast zawiesza swoją działalność. Powodów jest wiele, ale jednym z częstszych, jest mniejsza niż zakładana ilość odbiorców tych treści. Dlatego artykuł Marka, który właśnie pojawił się w naszej czytelni jest tak ważny.
Dlatego dzielenie się podcastami jest ważne. Artykuł jest TUTAJ

Wojtek(od rozwoju)

Zasłuchaj się…

Podcast:    W Wolnej Chwili
Odcinek:    Ucieczka z biura, czyli jak pracować i podróżować? (gościnnie: Escape the office)
Kategoria:  Podróże i praca

Przyznam, że trochę z zazdrością słuchałem tego odcinka i aż się rozmarzyłem. To rozmowa dokładnie o tym, o czym mówi tytuł. Co warte podkreślenia, to sposób, w jaki dziewczyny z Escape the office, decydują się na podróż. Pozwolę sobie przytoczyć: Ja jadę, a Ty? 😉 Trochę o wpływie COVID-19 na podróżnicze plany i o tym, ile Państw już odwiedziły bohaterki tego odcinka. Gratulacje! Poważnie!

Wojtek


Podcast:     Alchemia – podcast o piwie
Odcinek:     Czy można śmiać się z piwa, Marcin Wiechowski i sprzęt do wyszynku
Kategoria:  Hobby, wywiady

Czy influencerzy piwni mają wpływ na rynek, czy piwo bezalkoholowe ma rację bytu w Polsce, dużo na temat wyszynku piwa (zdecydowanie jeden z ciekawszych odcinków serii).
Przemek


Podcast:    Nagle, ostatniej nocy
Odcinek:    Tragedie rodzinne Marlona Brando
Kategoria:  Film

„W moim domu zastrzelono człowieka” – mówi zachrypły głos w słuchawce… Prawdziwa gratka dla miłośników klasyki kinowej z domieszką kryminalnych historii i skandali. W tym odcinku Marlon Brando i jego historia. Nie mogę wam więcej powiedzieć bo zepsuję całą opowieść. Miłego słuchania.
Marek


Podcast:     Węzeł Przesiadkowy
Odcinek:     Historia Darta
Kategoria:   Technologia, gospodarka

Dart. Nie nie chodzi tu o grę w lotki, co wie ten, który zobaczył już zdjęcie okładki podcastu. Dart, o czym nawet nie wiedziałem, to nazwa składu, pociągu szybkobieżnego. Polskiego pociągu. Bartosz, gospodarz tego podcastu opowiada bardzo konkretnie całą historię związaną z przetargami, produkcją i testami polskiego pociągu. Kojarzyłem tę sytuację sprzed kilku lat, tym chętniej przesłuchałem ten materiał i przyznam, że bardzo mnie zaciekawił. Bartosz bardzo dobrze przygotował się do nagrania, więc jeśli cokolwiek interesuje Cię kolej, jej rozwój, przetargi publiczne i wszytko co związane jest z tymi obszarami, to polecam ten odcinek.
Wojtek


Podcast:    Od laika do stoika
Odcinek:     O tym czy warto być stoikiem
Kategoria:   Filozofia, styl życia

Poszukiwanie dla Ciebie nowych i ciekawych odcinków polskich podcastów jest czasem okraszone lekkim zawodem, irytacją, rozczarowaniem, a także na szczęście zaskoczeniem i radością. O tych mniej pozytywnych kwestiach było na wstępie, a ten odcinek niesie za sobą tę przyjemniejszą część poszukiwań. To przecież podcast nie taki nowy, a ja trafiłem na niego dopiero teraz i to zupełnie przypadkiem. Tym bardziej cieszę się, że mogę go Tobie przybliżyć. Stoicyzm, to nie tylko starożytna i wiecznie żywa filozofia. Nie tylko moda, którą najczęściej łączy się z minimalizmem. Posłuchaj, jak Andrzej rozprawia się ze stereotypami na ten temat. Podoba mi się pomysł na ten odcinek i to, że słucha się go przyjemnie. No pain, no gain .

Wojtek


Podcast:   Uważaj! Opera
Odcinek:   Dyrygent w operze
Kategoria: Muzyka

Polecaliśmy już kilka podcastów muzycznych w naszym newsletterze, ale jeszcze nigdy takiego który traktowałby o operze. Tak naprawdę tematyka była pierwszym powodem który sprawił, że zwróciłem na niego uwagę, a później się zasłuchałem. Wbrew pozorom praca dyrygenta wymaga ciągłego rozwoju i samodoskonalenia. Sam dyplom nie wystarczy. Tym bardziej jeśli ma prowadzić orkiestrę w spektaklu operowym. Wyobraźcie sobie, że musi dyrygować około 100 osobami, ale również obserwować co dzieje się na scenie i odpowiednio reagować jeśli coś idzie nie tak. Zwykły codzienny multitasking to pikuś w porównaniu z dyrygowaniem orkiestrą. Tajemnice zawodu zdradzi wam Katarzyna Tomala-Jedynak
Marek


Podcast:    Podcast Dobra Relacja
Odcinek:   Alfabet relacji #3 – A jak Autonomia
Kategoria: Rozwój osobisty

Lubię takie podcasty. Konkretnie o czymś, co w tytule. Bez ozdobników, zilustrowane na przykładach „z życia”. Daje do myślenia, ale nie daje „się zwariować”. Ja oczywiście najchętniej wysłuchałam fragmentów o budowaniu autonomii u maluszków, ale coś „dla dorosłych” też znajdziecie.

Aga „Oplotka”


Podcast:    Biznes Myśli
Odcinek:    Uczenie maszynowe w twojej firmie – mity
Kategoria:  Biznes, technologie

Autor zastanawia się czy efektywność w firmie jest kluczowa, oraz zaczyna od pytania: kto wprowadził innowacje w Twojej firmie? CEO, CTO czy Covid:) Bardzo ciekawa perspektywa specjalisty od bigdata na procesy biznesowe.

Przemek


Podcast:    Motywatorka
Odcinek:    „Od czego zacząć odchudzanie”
Kategoria:  Zdrowie

Każda pora jest dobra i z drugiej strony, nigdy nie jest za późno. Nie jest za późno na wiele rzeczy i tym razem nie jest za późno na odchudzanie. Kto by dziś nie chciał zgubić kilku zbędnych kilogramów? Jeśli Ty nie chcesz schudnąć, to wiedz, że jesteś w mniejszości. Paulina alias Motywatorka w bardzo prosty i zrozumiały sposób tłumaczy od czego zacząć. I ja to szanuję, bo dokładnie od tego zacząłem, kiedy chciałem zyskać kilka kilo. Tak, tak. Ja chciałem przytyć. Nie ważne czy chcesz przybrać, czy stracić powinieneś zacząć od tego samego. Od czego? Posłuchaj, bo warto.

Wojtek


Podcast:    GADAJKI BEZ SZMINKI
Odcinek:    O emocjonalnej grze w domino #12
Kategoria:  Relacje, emocje

Odcinek o przekazywaniu sobie emocji. Tak łatwo się na kimś wyżyć, odpyskować, a tylko dlatego, że ktoś inny nie był wobec nas w porządku. Ten podcast, jak i cała reszta Gadajek, jest wesoły, lekki i na luzie. Bardzo mi się spodobał, bo jest właśnie bez nadęcia i z poczuciem humoru. Taki babsku, do posłuchania. Idealny do samochodu.

Ten odcinek poleciła nam Anna (przez formularz na naszej stronie)


Newsletter wspierają:

Podigee hosting podcastowy
Podigee hosting podcastowy

Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.