Newsletter #31 | 8 sierpnia 2020

Jak w każdą sobotę i tym razem przygotowaliśmy dla Ciebie najlepsze podcastowe nowości z ostatnich kilku tygodni. Mamy swoje typy na odcinek wydania. Co prawda nie robiliśmy zakładów, ale ciekawi jesteśmy, czy Twoje wybory pokryją się z naszymi założeniami.

Zanim jednak pozwolimy Ci przejść do słuchania, to mamy kilka ważnych informacji!

✅ Po pierwsze:

Mamy nowego partnera!!!
Firma hostująca podcasty Podigee, będzie nas wspierać przez najbliższe tygodnie. Wkrótce pojawi się w naszej czytelni artykuł na temat tej współpracy. Przybliżymy Ci także to, czym zajmuje się Podigee i dlaczego uważamy, że świetnie do siebie pasujemy.

✅Po drugie:

Wspieramy największe w Polsce podcastowe wydarzenie!!!
PyrCaster MDP 2020, czyli Międzynarodowy Dzień Podcastów, którego przygotowania toczą się pełną parą, to nie tylko okazja do poznania twórców podcastów. To nie tylko okazja do zdobycia niepowtarzalnych doświadczeń. To również doskonała okazja do nawiązania współpracy i być może uruchomienia własnego podcastu.

Warto obserwować media społecznościowe #pyrcaster, żeby nie przegapić szczegółów.

Wiemy, że wydarzenie odbędzie się online 26 września 2020 r.
Wiemy też, że będą cztery ścieżki tematyczne i świetni prelegenci.
Po więcej szczegółów odsyłamy do social mediów i na stronę PyrCaster.
My tam będziemy, a Ty?

A teraz do sedna, żeby nie przygnieść Cię zbyt wieloma informacjami na raz.
W tym wydaniu coś dla dzieciaków, fanów kryminałów i wywiadów. Więcej? Bardzo proszę.
Coś dla miłośników nauki i mózgu, a także zdrowia i suplementów. Będzie też o biznesie (i to nie byle jakim), o jedzeniu. A skoro o jedzeniu to na deser odrobina humoru. Czy czujesz się zainteresowany? Mamy nadzieję, że tak 🙂

Mamy dla ciebie nie tylko nowinkę, świetne wydarzenie i garść ciekawych podcastów. Mamy też gościnny wpis w naszej czytelni. W roli gościa wystąpił Michał Szilling z podcastu KRÓTKO. Dzięki Michał 👍
Artykuł znajdziesz TUTAJ.

No i RSS!
W ostatnim wydaniu (#030) plik RSS cieszył się dużym zainteresowanie, więc to będzie już nasz standard. Poniżej link do nowego pliku z polecanymi dziś podcastami, oraz krótka instrukcja.https://najlepszepolskiepodcasty.pl/w31

Skopiuj powyższy adres i dodaj go jako RSS w swoich aplikacjach do podcastów.
Tej opcji nie ma w Spotify i Apple Podcasts. Sprawdź Breaker lub CastBox.

Wydanie przygotował Wojtek (od rozwoju), przy nieocenionym wsparciu technicznym kolegi Marka (z Radiogram.pl)

Posłuchaj razem z nami:

Podcast:    Internetowe Rozmowy
Odcinek:    O zdjęciach dzieci
Kategoria:  Bezpieczeństwo w sieci, dzieci

Wychowanie dzieci już od dawna wychodzi poza dom, szkołę i przysłowiowy plac zabaw. Internet też jest miejscem, do którego wręcz należy przygotować dzieci. Bo internet ma swoje jasne i ciemne strony. Ten odcinek będzie o tych ciemniejszych. Świadomość tego nie zawsze i nie dla wszystkich rodziców jest oczywista, dlatego zawsze warto wspierać inicjatywy, które mogą wspomóc wzrost tej świadomości. Ten odcinek jest głównie o zachowaniach dzieci i nastolatków w sieci. Rozmowa z Martyna Różycką z zespołu Dyżurnet.pl (prowadzony przez NASK Państwowy Instytut Badawczy), który jest punktem kontaktowy do zgłaszania nielegalnych treści w Internecie, szczególnie związanych z seksualnym wykorzystywaniem dzieci.

Marek


Podcast:     Karolina Cwalina PODCAST
Odcinek:     #girlsASK Karolina Cwalina x Joanna Podgórska, czyli odkrywamy tajemnice ludziego mózgu!
Kategoria:   Zdrowie, Mózg

Czytałem książkę, że w jelitach jest drugi mózg. Może i jest, ale jest DRUGI! Ten z wielu powodów ważniejszy jest jednak od samego początku istnienia w naszych głowach. Lubię dowiadywać się nowych rzeczy, a nawet kolejny raz słyszeć, co wiedziałem wcześniej. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoim mózgu, poznać sposoby dbania o ten organ, także trochę
o suplementach, które wspierają zachodzące w nim procesy – posłuchaj tej rozmowy. Mnie bardzo zaciekawiła.

Wojtek


Podcast:    Niech Jedzą Ciastka
Odcinek:    Jak komponować desery? Jakie są najlepsze połączenia smaków? Jakie tekstury są najbardziej pożądane? PORADNIK!
Kategoria:  Jedzenie

Kawał merytorycznej wiedzy podanej ( nomem omen) ze smakiem. Nawet dla takiego kulinarnego laika, jak ja – porcja wiedzy do wdrożenia od zaraz ( Dzieci rzuciły się na banany z czekoladą posypane migdałami – pierwszy raz uprażonymi – tylko bez oceniania – zaczynam od level 0). Wiedza fachowa, dla właścicieli restauracji i ludzi „z branży” kulinarnej ( mam nadzieję, że dobrze nazwałam, wybaczcie, totalnie nie moja bajka), ale podana tak „zjadliwie”, że nie mogłam się oderwać. I dobrze! Nauczyłam się eksperymentować, by łączyć smaki sezonowych owoców i różnych ciekawych dodatków tak, że wakacyjne desery to przygoda 😉
Agnieszka (Oplotka)


Podcast:     ProblemFree Podcast
Odcinek:     Nie porównuj się do innych, gdy się odchudzasz
Kategoria:   Zdrowie, Mindset

Sięgnęłam po ten odcinek podcastu, ponieważ idea „nie porównuj się z innymi” jest mi bardzo bliska w moim życiu biznesowym. No i co tu dużo kryć, chciałam też posłuchać co nieco o rozsądnym odchudzaniu.

Jeśli kiedykolwiek przyszło Ci porównywać efekty Twojej diety z efektami innych, zastanawiałaś się, dlaczego Twoje centymetry nie lecą tak szybko w dół, jak u sąsiadki spod piątki, chociaż Ty już przecież prawie nic nie jesz, przestań. I posłuchaj tego odcinka podcastu. Przekonasz się, że wyniki innych nie mają absolutnie żadnego znaczenia.
I przy okazji dowiesz się, dlaczego .

Karolina


Podcast:    Skuteczny marketing | Wojciech Bizub
Odcinek:     Sposób na chroniczny brak czasu na marketing
Kategoria:   Organizacja czasu, marketing

Jak zwykle krótko i konkretnie! Nie mam zespołu, jak Wojtek, ale i tak wyciągnąłem coś w tego odcinka dla siebie i wierzę, że Ty także zrozumiesz jakie oszczędności czasu i pieniędzy stoją za automatyzacją procesów. To głównie do twórców blogów, podcastów i innych publikacji, że warto korzystać z zasobów, które już raz były opublikowane. Jak to zrobić i dlaczego warto? Posłuchaj.

Wojtek


Podcast:   Sekrety Olbrzymów
Odcinek:   Początek
Kategoria: Opowieść

Wciągnął mnie niesamowicie. Tak po prostu i najłatwiej wytłumaczyć moje wrażenia, jak tylko zacząłem słuchać tej opowieści, bo chyba tak najlepiej można określić to, co usłyszysz. Z jednej strony bardzo chciałbym powiedzieć jak najwięcej, żeby Cię zachęcić do słuchania, a z drugiej strony nie chcę odbierać Ci przyjemności odkrywania jej uroku. Więc może zachęcę Cię inaczej. Jeśli wieczorem, chcesz się zrelaksować i posłuchać opowieści sprzed 100 lat, która opowiada o spotkaniu małych istot z olbrzymami (czyli nami) to zapraszam!
Marek


Podcast:   Pietraszewska o technologiach
Odcinek:   Her Impact: Jak w 4 miesiące pozyskać 14.000 użytkowników?
Kategoria: Biznes, pasja

Mega energetyczna rozmowa! Te kobiety mają taką werwę i chęć do działania, że nikogo nie powinien dziwić ich sukces. Mało tego. Ja czułem się momentami zawstydzony, więc chylę czoła za odwagę i to w takim momencie. Posłuchajcie rozmowy, z której wynotujecie wiele punktów, jakie stoją za powodzeniem biznesu. Będę z dużym zainteresowaniem i dopingiem obserwował dalsze kroki, bo było słychać, że na brak pomysłów dziewczyny nie mogą narzekać.
Wojtek


Podcast:    Gablotki
Odcinek:    Ani słowa o malarstwie – mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie
Kategoria:  Historia, Muzea

Czy są tu miłośnicy historii i muzeów? A może szukacie jakiegoś ciekawego muzeum, gdzie można wpaść w czasie wakacyjnego wyjazdu? I nie mam tu na myśli tych, które są powszechnie znane. W tym odcinku Martyna zabierze Cię do 5 takich muzeów. Tych mniejszych i mniej znanych, ale również wartych odwiedzenia.

Marek


Podcast:    Retronauci 2000
Odcinek:    Drużyna A
Kategoria:  Rozrywka, Humor

18 kg złota na karku i melodia którą każdy rozpozna. Czyli powrót do przeszłości z serialem Drużyna A. Nawet jeśli go nie oglądałeś, to na pewno kojarzysz, a jeśli nie miałeś tej szansy to Marin i Andrzej z dużą dawką humoru przypomną Ci to dzieło 🙂

Marek


Podcast:    Zawodowcy
Odcinek:    Magazyn DETEKTYW – Jak powstał? Na czym polega fenomen historii kryminalnych?
Kategoria:  Wywiad

Podcasty kryminalne są na fali. To chyba jedna z najpopularniejszych kategorii podcastów. Dziś zapraszam Cię na posłuchanie o magazynie Detektyw, który przez ponad 30 lat dostarcza historie kryminalne, na długo zanim podcasty kryminalne zrobiły się popularne. Jak przygotowywany jest magazyn, kto pisze artykuły, jakie zasady przyjęła redakcja w kwestii wyboru tematu? O tym wszystkim w odcinku. Odcinku, który może być dobrym punktem startu dla każdego, kto myśli o stworzeniu podcastu kryminalnego.

Marek


Newsletter wspierają:

Podigee hosting podcastowy
Podigee hosting podcastowy

Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.