Newsletter #32 | 15 sierpnia 2020

Połowa sierpnia za nami! Dla mnie to dzień szczególny, bo urodziny mojego starszego syna. Sierpień już zawsze kojarzyć mi się będzie tylko z tym :).

Niektórzy już odliczają czas do powrotu dzieci do szkoły (najbardziej to chyba Aga i ja ;)), inni jeszcze głową w trybie urlopowym (Ty również?). Pogoda zresztą sprzyja wszelkiej aktywności na zewnątrz. Człowiek ma ochotę siedzieć nad brzegiem jakiejś wody, moczyć w niej stopy i słuchać… szumu fal, śpiewu ptaków, podcastów…

My skłaniamy się ku podcastom, chociaż szum fal też jest całkiem spoko.

Żeby dać Ci wybór, przygotowaliśmy na dziś całkiem pokaźną listę podcastów do posłuchania. Jest coś lekkiego, coś kobiecego, coś dla fanów slow life, a także coś dla wielbicieli mocnych wrażeń.

Jesteśmy bardzo ciekawi, na co postawisz tym razem. Podziel się z nami wrażeniami! Twoja opinia jest ważna 🙂

Przyjemnego słuchania!

Karolina (Pretty Well Done)

PS A jeśli oprócz słuchania masz ochotę trochę poczytać, polecamy Ci artykuł z naszej Czytelni >> Krótka historia o… historiach. Czyli proces tworzenia podcastu fabularnego.

No i oczywiście RSS do tego wydania:
https://najlepszepolskiepodcasty.pl/s32 (skopiuj i wklej w swojej aplikacji do słuchania)

Posłuchaj razem z nami:

Podcast:    Z wiatrem w grzywie
Odcinek:    Jak łapać i wzmacniać radość
Kategoria:  Rozwój osobisty

Rzeczowo, praktycznie, chociaz o emocjach… czyli teoretycznie tak ulotnej, indywidualnej sprawie. Agata fajnie odnosi się do praktycznych przykładów, a to uwielbiam w podcastach, które dają konkretne narzędzia.

Agnieszka (Oplotka)


Podcast:     Przekonajmy się
Odcinek:     DYSCYPLINA – wszyscy ją źle rozumiemy i tyle
Kategoria:   Rozwój

Dlaczego ten odcinek? Z prostego powodu. Czy zdarza Ci się tak jak mi, że coraz częściej czujesz się wypalony, zanim dzień dobiegnie godziny 12? Jak spojrzeć na ten problem z trochę bardziej analitycznej strony i co ma z nim wspólnego dyscyplina, motywacja i pokusy? Jest duża szansa, że ten odcinek zmieni Twoje podejście do niektórych nawyków.

Marek


Podcast:    Piąte, nie zabijaj
Odcinek:    Wyższe sfery miłości
Kategoria:  Kryminalne historie prawdziwe

Czasem mam ochotę tak kompletnie oderwać się od świata biznesowego, którego podcasty polecam Ci najczęściej i sięgnąć po jeszcze mocniejsze wrażenia. Choć tak naprawdę nie wiem, czy coś może dostarczać mocnych wrażeń bardziej niż własna firma 😉 Wtedy szukam podcastów o tematyce kryminalnej. Polecałam je już zresztą kilka razy. Tym razem również wyciągam zza pazuchy historię mocną jak biceps Pudziana. Wyższe sfery miłości to odcinek podcastu, w którym posłuchasz o miłości do grobowej deski. Dosłownie. Tyle tylko, że nie do końca jest to miłość szczęśliwa. Do czego może prowadzić zapomnienie… o tym w odcinku podcastu Piąte, nie zabijaj. Na duży plus też podkład muzyczny. Wpada w ucho.
Karolina


Podcast:     Babka Natura
Odcinek:     Kulisy pracy przewodnika. Z My Tu Byli rozmawiam o magii podlaskiej przyrody.
Kategoria:   Podróże, Przyroda

Chyba zmienię wyjazdowe plany. Mamy tendencję do przeceniania zagranicznych krajobrazów i do niedoceniania polskich. W trakcie słuchania tej rozmowy widziałem dzikie zwierzęta w puszczy, słyszałem odgłosy salu i niemalże go czułem. Wstyd się przyznać, ale jeszcze nie odwiedziłem Podlasia, a teraz wiem, że zrobię to już wkrótce. Może nawet zapoznam się z „My tu byli” czyli Agatą i Wojtkiem, którzy są przewodnikami. Przewodnikami z pasją, bo to było bardzo wyraźnie słychać.

Wojtek


Podcast:    Wszystko Co Nas Kręci
Odcinek:     Franczyza – sposób na globalną markę.
Kategoria:   Biznes

Jeśli zastanawiałeś się nad franczyzną jako kierunkiem rozwoju Twojej firmy lub jako pomysłem na biznes, to jest odcinek dla Ciebie. Rozmowa z Przemysławem Olewnikiem, master franczyzodawcą, którego firma ma oddziały franczyzowe w 20 krajach. W samej Polsce jest obecna w ponad 50 miastach, a co tydzień na zajęcia uczęszcza ponad 5000 dzieciaków.

Marek


Podcast:   Przyroda Dzieciom
Odcinek:   Przyroda Dzieciom #9: Wśród pól
Kategoria: Dla najmłodszych

Wiem, jestem mocno dzieciotematyczna. Wybaczysz, co? Ale znalazłam kolejną audycję dla moich maluchów i musiałam się tym podzielić. W ostatnim odcinku Kamila opowiada ekscytującą opowieść o dźwiękach kuropatwy i zająca (Wiedziałaś/-eś, że zające nie kopią norek, tylko robią „kotlinki” ?). Dzieciaki słuchały z zapartym tchem. Ja też.
Agnieszka (Oplotka)


Podcast:   Od poniedziałku
Odcinek:   Okres a dieta i treningi
Kategoria: Zdrowie, Sport, Dietetyka

Wiele kobiet, które trenują na co dzień, intuicyjnie czuje, czy trening im dobrze robi w te szczególne dni w miesiącu. Bardzo często jednak pojawiają się pytania, jakie ćwiczenia dobrać, jak intensywnie trenować i czy w ogóle. No i co z tą dietą. Podcast prowadzony przez trenerkę fitness, Martę Hennig, i dietetyczkę, Monikę Ciesielską, prostuje wiele spraw związanych z ćwiczeniami, dietą i naszą codziennością. Dziewczyny mają naprawdę zdrowe podejście do życia i nie krzyczą na nikogo, jeśli w trakcie okresu sięga po czekoladę. Nawet jeśli jest to cała tabliczka 😉
Karolina


Podcast:    Foodcast – podcast o jedzeniu
Odcinek:    CZY ROBIĆ DOMOWE PRZETWORY?
Kategoria:  Jedzenie, Przetwory

Jejkuuuu! Słuchałem i robiłem się głody! Bardzo mi się podoba, że Ela nagrała odcinek o domowych przetworach. Sam doskonale pamiętam babciny regał w piwnicy, na którym zimowały doskonałe i superzdrowe przetwory. Dużo serca i miłości w słoiku (no i też sporo cukru 😉 ). W tym roku wyhodowałem na balkonie pomidorki koktajlowe, więc może i skuszę się na domowe przetwory? Tak czy inaczej, czuję się bardzo zainteresowany i zachęcony. To nie tylko własne ogórki, konfitury i dżemy z typowych owoców. W grę wchodzi znacznie więcej produktów i więcej cudownych smaków. Ależ to było fajne słuchowisko!

Wojtek


Podcast:    Fitness Na Wylot
Odcinek:    Co to jest fitness community i dlaczego warto ją tworzyć w klubie fitness?
Kategoria:  Fitness, Biznes

Kiedy słuchałem Asi i Leszka, to zdałem sobie sprawę, że niby wszyscy wiemy o znaczeniu społecznośći w biznesie, ale taka prawdziwa społeczność, o której usłyszysz w tym odcinku, jest bardzo uniwersalna i niezależna od branży. Dodatkowo może prowadzić do całkiem nowych i nieplanowanych kierunków rozwoju.

Marek


Podcast:    Projektanci Zmian
Odcinek:    Miód prosto z miasta
Kategoria:  Pszczoły, Miód

Miałem to napisać na końcu, ale napiszę na początku: To dla mnie wysokiej jakości podcast reporterski. Słucham i słyszę dobry, radiowy reportaż! Natura w mieście to nie tylko parki i skwery obsadzane roślinami, czyli nie tylko flora, ale i fauna. Owady, i to te pożyteczne, od dawna są stałym elementem miast. Tu konkretnie na myśli mam pszczoły. Swojego czasu głośno było o malejących populacjach pszczół. Mało zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne są to owady. Nie tylko z uwagi na produkt, jaki otrzymujemy w postaci miodu. Mają one także, a może i przede wszystkim, istotny wpływ na zbiory owoców i warzyw, które bez zapylenia nie obrodzą. Zagrożeniem dla zbiorów nie są jedynie późne mrozy, ale także brak pszczół i innych owadów zapylających.

Wojtek


Newsletter wspierają:

Podigee hosting podcastowy
Podigee hosting podcastowy

Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.