Newsletter #5 | 8 luty 2020

Cześć!

Zaczynamy kolejną sobotę z Najlepszymi Polskimi Podcastami.
Czujemy, że fanów podcastów przybywa równie szybko, co samych podcastów.

I świetnie!

Tym bardziej motywacja do pracy nad nowymi poleceniami ciekawych odcinków wzrasta.

Wierzymy, że przy rosnącej liczbie komercyjnych podcastów, szanse na przebicie powinny mieć też te tworzone z pasji, z głębokiego przekonania i potrzeby dzielenia się. Te zabawne, te techniczne i te, o których istnieniu mógłbyś nigdy się nie dowiedzieć.
Kolejny tydzień i kolejne „odkrycia” . Koniecznie daj nam znać, który odcinek najbardziej Ci się spodobał. I pamiętaj, kolejne wiadomości będziemy wysyłać do Ciebie w każdą sobotę, w sam raz do porannej kawy.

Zanim zaczniemy polecamy również nasze archiwum gdzie znajdziesz wszystkie wcześniejsze wydania.

No to start!

Podcast:    Na sofie
Odcinek:    NAS 029: I Wanna Be Like You
Kategoria: Muzyka

Pan Mariusz potrafi zaczarować dźwiękiem i głosem. Odcinek to tradycyjna selekcja świetnej muzyki, przy której z powodzeniem można popracować, porozmawiać lub po prostu oddać się błogiemu stanowi „piątunia”. Komentarze na temat autorów i wykonawców muzyki składają się w świetną, spójną opowieść. Przemiła odskocznia od tempa codzienności.


Podcast:   Daj Głos
Odcinek:   Pinki dla Psinki
Kategoria: Biznes

Jak zwykle praktyczny „spacerowy” odcinek dla amatorów czworonogów. Świetna idea „przerywnika” po 30 minucie (nie tylko w tym, ale w każdym odcinku) pozwala spacerować bez spoglądania na zegarek 🙂 w jednym kierunku. Natalia i Paweł dbają o uśmiech na twarzy słuchacza i omawiając akcję „Pinki dla Psinki” przywracają wiarę w to, że ludzie potrafią być po prostu dobrzy 🙂


Podcast:   Przegadajmy to!
Odcinek:    [#33] Kiedy strach ma wielkie oczy?
Kategoria: Rozwój osobisty/psychologia

W tym odcinku Mariusz i Edyta rozkładają na czynniki pierwsze kwestie strachu. Czego się boimy, dlaczego i jak to na nas wpływa. Wartościowe są także wskazówki dotyczące obcowania ze strachem, czy też tego, jak sobie z nim radzić. Kiedy strach jest dobry, a kiedy z pewnością nam ni epomaga. Warto posłuchać!


Podcast:    Mam psa. I co teraz?
Odcinek:    Dog-life balance
Kategoria: Zwierzęta

Odcinek dla miłośników czworonogów, którzy nie do końca rozumieją, że pies wcale nie potrzebuje ich towarzystwa 24 godziny na dobę, a jeśli tak jest, to znaczy, że został takiej niesamodzielności nauczony. Polecamy serdecznie wszystkim psolubom. Uwaga! Nie słuchać na głos przy dzieciach 😉


Podcast:    Small Market Thing
Odcinek:    Znajdź niszę i zostań ekspertem! Dowiedz się od twórcy kultowego podcastu Mała Wielka Firma jak zbudować silną markę|SMT odc.10
Kategoria: Biznes

Kapitalna rozmowa głosami dwóch radiowców nie tylko o silnej marce, ale przekrojowo i rzeczowo o biznesie, e-commerce i poszukiwaniu niszy. Mnóstwo konkretnych, autentycznych przykładów biznesów, które odniosły sukces, ale i tych, które nie wypaliły. Miło posłuchać i warto posłuchać. Polecamy!


Podcast:    Niezłe aparaty
Odcinek:    #121 Niezłe Aparaty & Michał Mrozek Pokochaj Fotografię.pl
Kategoria: Fotografia

Fascynujący świat fotografii. Rozmowa dwóch pasjonatów o sztuce fotografowania. Chcesz być fotografem, a może robić dobre zdjęcia? Posłuchaj. Naprawdę wartościowy materiał. Polecamy!


Podcast:    Obraz tygodnia
Odcinek:    Kuchnia
Kategoria: Rozrywka/kultura

Jak wam opisać ten odcinek? Nie da się bez opisu podcastu, choć obiecaliśmy sobie że będziemy opisywali polecane odcinki. Obraz Tygodnia jest tak prosty i złożony za razem że po prostu trzeba go posłuchać. To najlepsza forma obcowania ze sztuką przez internet 😉 , ba nawet możesz tą sztukę zakupić. Serio.


Podcast:    Zrób Wordpessa
Odcinek:    Strona w wielu językach – jak to zrobić?
Kategoria: Internet

Jeśli masz swoją stronę to prawdopodobnie działa ona w oparciu o WordPress. W tym odcinku dowiesz się jak zrobić wielojęzykową wersję twojej strony. Cały podcast jest świetnym przewodnikiem po WordPress.


Podcast:    Podaj Dalej
Odcinek:    Andrzej Pągowski o wartości obrazu we współczesnej komunikacji
Kategoria: Art

Super rozmowa z Andrzejem Pągowskim o obrazie i treściach wizualnych. Dlaczego grafika ma przewagę nad zdjęciem i jak ważny jest logotyp dla firm? Polecam posłuchać!


Podcast:    Greg Albrecht Podcast
Odcinek:    #100 Jak Twoje drobne decyzje zmieniają świat
Kategoria: Odpowiedzialność społeczna

Co Ty możesz zrobić, żeby zadbać o swoje otoczenie, planetę, ale i pośrednio swój budżet. Może nie musisz brać prysznica 15 minut – wystarczy 5. Może warto wybrać pociąg, a nie samolot lub samochód. Podejmiesz wyzwanie, które rzuci Ci Greg Albrecht? Jesteś wzorem dla innych? Uważamy, że warto! Posłuchaj koniecznie!


Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.