Newsletter #6 | 15 luty 2020

Cześć!

Mamy dobrą wiadomość: wiosna coraz bliżej. A jak wiosna, to spacery, rower, mycie okien, bieganie. Wszystkie czynności idealne do słuchania podcastów.
Zaczynamy kolejną sobotę z Najlepszymi Polskimi Podcastami.

Redaktorem dzisiejszego odcinka jest Zielona czyli Agnieszka Zdunek. I do niej należało ostatnie słowo, który odcinek dzisiaj Tobie polecimy. Reklamacje i zażalenia składacie na jej ręce.

Do porannej sobotniej kawy Zielona poleca podróże po Islandii, zabawy patykiem, ciepły tropikalny wiatr, rozmowy o Walentynkach i recenzje filmów oraz książek.

Koniecznie daj znać, który odcinek najbardziej Ci się spodobał. I pamiętaj, kolejne wiadomości będziemy wysyłać do Ciebie w każdy sobotni poranek. W sam raz do kawy.

No to start!

Podcast:    Ścieżka dźwiękowa
Odcinek:    Masz tu Oscara, Pobaw Się
Kategoria:  Film

Oscarowy temat „na czasie” z pozycji ludzi, którzy się „znają”, ale mówią do Ciebie „po ludzku” bez klątwy wiedzy. Fajna pigułka dla każdego, komu szkoda czasu na video z caaaałej ceremonii.


Podcast:   Spoiler Master
Odcinek:   S02E06″Nieoszlifowane Diamenty”
Kategoria: Film

Świetne omówienie filmu. Tak wyczerpujące, że słuchać należy dopiero PO oglądaniu filmu — w 100% obietnica tytułu podcastu …Spoiler (LEVEL) Master.


Podcast:    Nieplac zabaw
Odcinek:    Patyk, pudło, miska – zabawki wszech czasów
Kategoria:  Rodzicielstwo

Pamiętasz swoją ulubioną zabawkę z dzieciństwa? Czy był to drogi samochód elektryczny albo Barbie? A może jednak najlepszą zabawką był kawałek patyka i sznurka? Zainspiruj się pomysłami Ani Komorowskiej i pobaw się z dzieciakami w najprostsze zabawy.


Podcast:   HaloGruszka
Odcinek:   VR (wirtualna rzeczywistość) to przyszłość czy niszowa tech ciekawostka?
Kategoria: Technologia

Blok z lat 80tych. Wanna pamiętająca lepsze czasy. Woda, która cały czas stygnie. Ale Ty jesteś na plaży. Dotykasz żółtego piasku, zielone palmy cieszą Twoje oczy, czujesz ciepły powiew wiatru. A to dzięki VR. Do czego jeszcze służy Wirtualna Rzeczywistość?


Podcast:    Ludzie z pracy
Odcinek:    Jak sobie radzić z plotkami w kuchni
Kategoria: Biznes/ Lifestyle

Firmowa kuchnia najczęściej żyje własnym życiem. A jej główną pożywką są… plotki. Odcinek o ploteczkach w pracy. Dlaczego ludzie plotkują, jak te plotki oddziałują na nas samych oraz jak sobie z nimi poradzić.


Podcast:    Życionomia
Odcinek:    O tym, co kochamy nie tylko w Walentynki
Kategoria: Relacje

Ciekawa forma rozmowy o rzeczach, które kochamy, czy też kochają Maria i Radek. Otwarta i ciepła rozmowa o życiu, miłości i refleksji. Polecamy szczególnie osobom, które poszukują inspiracji do doceniania codzienności, każdej chwili i rzeczy.


Podcast:    Razem Lepiej
Odcinek:    #18 Kwartalne polecajki – zima
Kategoria: Recenzje

My polecamy polskie podcasty, a w tym odcinku usłyszycie polecenia dotyczące podcastów, seriali, ciekawych profili w social mediach, czy kanałów na Youtube. Bardzo ciekawa forma wraz z krótką recenzją.


Podcast:    How To Żyć
Odcinek:    Rejkjavik Srejkjawik/ Islandzka drama
Kategoria:  Podróże

Z tego odcinka podcastu dowiesz się, jak nie podróżować. Usłyszysz relację z pierwszej ręki z wyprawy do Rejkjaviku. Bardzo ciekawie przedstawiona historia. OSTRZEŻENIE! Śmiech Agaty może być zaraźliwy!


Podcast:    Lekarze dla przedszkolaków
Odcinek:    Bakterie rządzą naszym zdrowiem
Kategoria: Zdrowie/Dzieci

Podcast prowadzony przez dwóch braci – lekarzy. „Świeżynka”, która wystartowała w styczniu ale ma już 17 odcinków. Odcinek poświęcony bakteriom. Dlaczego bakterie są ważne w naszym życiu? Dlaczego bakterie jelitowe mają tak duże znaczenie? Dlaczego warto zakisić jelito? A wiedziałaś/eś, że na 1 komórkę organizmu ludzkiego przypada około 10 bakterii?


Podcast:    Wine Stream
Odcinek:    Kilka słów przed festiwalami Vella Terra i El Saló dels Vins Naturals w  Barcelonie
Kategoria: Jedzenie

Również świeżynka, jeszcze pachnąca… winem. Ten konkrenty odcinek jest o winach ekologicznych i mało interwencyjnych. Dlaczego warto spróbować win ekologicznych? Jakie wybrać? Posłuchajcie. W tym podcascie wiedza o winach Izy Popko leje się strumieniami.


Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.