Newsletter #7 | 22 luty 2020

Cześć!

Ni to zima, ni to wiosna. Taki mamy klimat, co począć.
Jak to co?
Poniżej masz gotową odpowiedź. Tylko wybrać i słuchać! Zaczynamy zatem kolejną sobotę z Najlepszymi Polskimi Podcastami.

Redaktorem dzisiejszego newslettera jest Wojtek Strózik – ten od bajek i rozwoju. Co się nasapał i namarudził, to jego. No ale on już tak ma…

Do porannej, sobotniej kawy Wojtek poleca egzotyczne podróże, pełne relacji i dojrzałości, a do tego dawka biznesu, rozwoju i kuchni, uzupełniona o dobrą muzykę i książkę.
I weekend z głowy 🙂

Koniecznie daj znać, co podobało ci się najbardziej, a my już zabieramy się za przygotowania materiału na kolejną sobotę za tydzień.

No to start!

Podcast:    KARMA Podcast
Odcinek:    #4 – Agnieszka i Daniel Petryczkiewicz – o projekcie #NoBeautyInPlastic, balijskich realiach i dojrzałej relacji
Kategoria:  Relacje / podróże i znacznie więcej

Bardzo ciekawa i ciepła rozmowa o dojrzałej relacji i zaufaniu. Wszystko z tłem podróżowania, konsumpcjonizmu i spełniania marzeń. Agnieszka i Daniel Petryczkiewicz opowiadają o projekcie #NoBeautyInPlastic oraz o podróży do Indonezji. Polecamy!


Podcast:   Stacja Narciarska
Odcinek:   Kontrowersje po gigancie równoległym w Chamonix
Kategoria: Sport

Czy są tu jacyś miłośnicy nart? Być może nie mieliście jeszcze okazji posłuchać podcastu narciarskiego, a przecież sezon w pełni. W tym odcinku znajdziecie informacje narciarskie podane (nagrane i zmontowane) w świetny sposób. To jak nagrany i przygotowany jest ten podcast było głównym powodem mojej rekomendacji. Czy spełni wasze oczekiwanie? Sprawdźcie.


Podcast:   Bez szyldu
Odcinek:    Budowanie marki osobistej na kontrowersji
Kategoria:  Biznes i PR

Czy kontrowersyjne zachowania, wulgarne słownictwo pomagają, czy raczej przeszkadzają przedsiębiorcy w budowaniu marki osobistej? Dlaczego w jednych branżach to uchodzi, a w innych już niekoniecznie i jak zachować złoty środek w promowaniu siebie.


Podcast:   Dobra Treść
Odcinek:   Czy pisanie można trenować?
Kategoria: Rozwój

Pisanie niekoniecznie może kojarzyć się z treningiem, ale jak każda umiejętność można ją trenować. W odcinku o metodologii ćwiczeń, gdzie szukać informacji o ćwiczeniach, oraz jak wygląda sztuka pisania której nauczyliśmy się w szkole w odniesieniu do sytuacji które możemy spotkać na codzień? Polecam posłuchać.


Podcast:   Bez smyczy – podcast o psach i wolności
Odcinek:   Jak stres zabija Twojego psa?
Kategoria: Zwierzaki

Zestresowany człowiek idzie na masaż, pobiegać albo wyżyć się na siłowni. A co ma zrobić ze sobą zestresowany pies? Też rozładowuje napięcie! Tylko ludzie często nie traktują jego zachowania jako formy wołania o pomoc. Masz psa? Zobacz, jakie sygnały do Ciebie wysyła. Sądzisz, że lubi się przytulać i dlatego lgnie do Ciebie całym ciałem? Niestety możesz być w błędzie. Jak zinterpretować zachowanie pupila? Tego właśnie dowiesz się z tego podcastu.


Podcast:    Zabawy jedzeniem
Odcinek:    Barszcz ukraiński
Kategoria: Kuchnia

Być może niektórzy z was nie wiedzą jak wygląda, a co ważniejsze jak smakuje barszcz ukraiński. Co ciekawe w tym odcinku okaże się że nawet jeśli znasz barszcz ukraiński to tak naprawdę nie ma on nic wspólnego z prawdziwym barszczem ukraińskim. Czy w ogóle polska kuchnia jest podobna do ukraińskiej? Wszystkim którzy lubią posłuchać o jedzeniu, gotowaniu i spożywaniu: smacznego!


Podcast:    DEKONSTRUKCJA
Odcinek:    17- „She Floats” The Fake
Kategoria:  Muzyka

Polski podcast w języku angielskim. Dekonstrukcja to kapitalna produkcja nie tylko dla fanów muzyki. Agata, która jest gospodarzem podcastu, staje na wysokości zadania. Usłyszysz jak powstaje konkretny utwór, czym inspirowali się jego twórcy, by ostatecznie na końcu przesłuchać cały kawałek. Warto sprawdzić wcześniejsze odcinki. Polecamy gorąco!


Podcast:    Podcast codzienny
Odcinek:    Krótka Recenzja 22 Niezmiennych Praw Marketingu – Podcast Codzienny – Odcinek 241
Kategoria:  Recenzja

Recenzja, czy też aktualizacja, a może raczej interpretacja książki Al Ries i Jack Trout „22 Niezmiennych Praw Marketingu”. Gospodarz podcastu, Damian, nawiązuje do zmian, jakie nastąpiły na przestrzeni ostatnich lat, które zmieniły „niezmienne” zasady. Wyjaśnia też dlaczego tak się dzieje. Ciekawa konwencja, bo to nie pean, a konstruktywna krytyka. Zachęcam do dyskusji.
PS
Szacunek dla Damiana za konsekwencje w realizacji swojego codziennego projektu !


Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.