Newsletter #9 | 07 marca 2020

Cześć!

Witam Cię bardzo serdecznie. Mam na imię Karolina i mam ogromną przyjemność być redaktorem dzisiejszego newslettera.

Zauważyłaś może, że dni są coraz dłuższe i coraz więcej słońca pokazuje nam się na co dzień (a przynajmniej mamy nadzieję, że tak już będzie ;))? To sprawia, że i ochota na spacery i uprawianie sportów na zewnątrz, a nie w ciasnej i dusznej siłowni, gdzie muzyka dudni tak, że nie słyszysz własnych myśli, jest coraz większa. W teorii ma zagłuszyć sapanie (muzyka, nie ochota), w praktyce… bywa różnie.

Ale wiesz, co to oznacza?

To oznacza więcej czasu na słuchanie podcastów! W końcu nie na darmo wiele osób deklaruje, że słucha podczas spacerów z psem czy joggingu.

Ciekawa jestem, ilu podcastów tygodniowo jesteś w stanie przesłuchać? Nasz redakcyjny kolega, Marek, jest chyba rekordzistą. W ostatnim newsletterze pisał o 50 odcinkach tygodniowo, a to nam daje… 7 odcinków dziennie! Ja jestem pod wrażeniem!

Ale do rzeczy, bo przecież nie czytasz tego newslettera, by dowiedzieć się o markowych przechwałkach prawda 😉 (ja zazdroszczę!). Dziś mam dla Ciebie kolejną porcję smacznych podcastów – całe siedem odcinków poleca się do słuchania.

Enjoy!

Karolina

PS Daj mi znać, jak to jest z tą ilością podcastów u Ciebie. Masz czas na więcej niż 1-2 odcinki dziennie? Może te 7, które Ci właśnie podrzucam, to dla Ciebie bułka z masłem? 😉

Ciekawe podcasty zawsze dostarczamy co tydzień na twojego maila. Wystarczy się zapisać.

No to start!

Podcast:    Słuchowisko. Pogadajmy o życiu
Odcinek:    Ludzie z innego świata
Kategoria:  Życie

Dzięki temu podcastowi zaczęłam zupełnie inaczej odpowiadać świadkom Jehowy, którzy dobijają się czasem do moich drzwi.


Podcast:   Skrzydła rozwoju
Odcinek:   Wysokowrażliwi: jak sobie radzić we współczesnym świecie
Kategoria: Ludzie

Ludzie wysokowrażliwi nie mają łatwego życia. Temat trudny, ale bardzo ważny. Jak budować swoją wewnętrzną siłę, kiedy wszystko dookoła Cię stresuje.


Podcast:    Wyższy Poziom Marketingu
Odcinek:    Koronawirus – kto na nim straci, a kto zyska?
Kategoria:  Gospodarka. Zdrowie

Panikujesz? Nie? Może się tylko nie przyznajesz 😉 Sprawdź, jak Twoje działania mogą wpłynąć na gospodarkę w skali makro. Przystępnie i po ludzku przedstawiona sytuacja gospodarcza w odniesieniu do koronawirusa.


Podcast:   Growth Hacking Po Polsku
Odcinek:   Jak pozycjonować i promować firmową stronę przez 'guest posting’?
Kategoria: Poradnik. Blog

Bardzo praktyczny poradnik z licznymi, sprawdzonymi wskazówkami. Informacje podane w prosty sposób, więc każdy powinien wyciągnąć z tego odcinka coś dla siebie. Polecamy!


Podcast:   Podcast Dobra Relacja
Odcinek:   Na dobry początek
Kategoria: Rodzicielstwo

Jesteś rodzicem lub zamierzasz nim być? To odcinek, który jest dla Ciebie. Autorka podcastu (i książek) podpowiada i rekomenduje literaturę, która pomoże Ci spojrzeć na swoje dziecko, ale i na siebie dobrym okiem ;). Konkretnie i na temat, bez względu na wiek Twojego dzieciaka 😀


Podcast:    #UwagaFake
Odcinek:    Jak Unia Europejska radzi sobie z dezinformacją?
Kategoria: Polityka

East StratCom Task Force – brzmi jak nazwa jednostki bojowej, ale w rzeczywistości jest to zespół działający przy Unii Europejskiej, zajmujący się monitorowaniem fake newsów lub, inaczej mówiąc, dezinformacji. Głównie chodzi o wiadomości z Rosji, ale nie tylko. Jak szukać dezinformacji w sieci? Jak dużo fake newsów pojawia się codziennie? Gdzie można zweryfikować informację? O tym możesz posłuchać w rozmowie z jedyną Polką w zespole.


Podcast:    Dobra Podróż
Odcinek:    Czy Airbnb niszczy miasta na dobre?
Kategoria:  Pordóże

Czy istnieje alternatywa dla Airbnb? Jak bardzo Airbnb zmienia miasta i jaki ma wpływ na rozwój miast? W tym odcinku znajdziesz mnóstwo informacji na temat rynku wynajmu krótkoterminowego. Prowadzący omawiają sytuacje na przykładzie Barcelony, Pragi, Berlina i Warszawy.


Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.