Wydanie #33

Newsletter z 22 sierpnia 2020 wpierany przez Podigee – hosting dla podcastów

Ostatnia prosta przed jesienią. Pewnie w te przepiękne dni korzystasz, ile możesz ze słonecznej, letniej pogody. Trzeba przyznać, że lato nas w tym roku rozpieszcza, a sierpień raczy upałami.

Niezależnie od tego, czy na urlopowym kocyku, czy w drodze do pracy, niezmiennie podrzucamy porcję podcastowych polecajek.

Dzisiejszy odcinek redagujemy w kobiecym gronie, więc znajdziesz w nim dla siebie również coś o dietach, suplementach i… lumpeksach.

Przyjemnego słuchania!

Aga (ta Oplotkowa) i Karolina (Pretty Well Done)

PS Zapraszamy też do naszej Czytelni, w której znajdziesz najnowszy artykuł Nowa normalność. Czy z podcastami w tle?

No i oczywiście RSS do tego wydania:
https://najlepszepolskiepodcasty.pl/o33 (skopiuj i wklej w swojej aplikacji do słuchania)

Posłuchaj razem z nami:

Podcast:    Co w tym koszu
Odcinek:    Czy lumpeksy są ekologiczne
Kategoria:  Ekologia, zero waste

Pierzesz nowe T-shirty po kupieniu? Po usłyszeniu tego podcastu na pewno bedziesz. Myślę, że z pewnością też zupełnie inaczej bedziesz spoglądać na lumpeksy, szczególnie te z napisem „odzież zachodnia”.

Agnieszka (Oplotka)


Podcast:     Dietetyka oparta na faktach
Odcinek:     Jak uniknąć niedoborów pokarmowych
Kategoria:   Zdrowie, dieta

Dziś mam Wam do polecenia odcinek podcastu, na który – przyznaję – trafiłam zupełnym przypadkiem, szukając informacji o niedoborach pokarmowych. Jako wegetarianka i osoba, która po lekarzach raczej się nie szlaja, mam jedną fobię – przynajmniej raz w roku robię podstawowe badania, by sprawdzić, czy czegoś w moim organizmie nie brakuje. Szukając informacji o suplementacji witaminy D, trafiłam na ten właśnie podcast. I choć zdaję sobie sprawę, że na co dzień temat ten może być mało seksi, to jednak warto posłuchać, jeśli zależy Wam na własnym zdrowiu.

Karolina


Podcast:    Kinga Rajchel Psycholog
Odcinek:    Miłość nieufna
Kategoria:  Relacje

Praktycznie i profesjonalnie o głębokich relacjach i niekoniecznie o głębokiej miłości. Trochę o zaufaniu, podlewaniu nasionka i banku zaufania. Bez doradzania i wymądrzania. Warto posłuchać, przyjrzeć się swojej relacji, zaangażowaniu i zaufaniu. Również w kontekście dziecka.

Wojtek


Podcast:     Komunikacja Wizualna
Odcinek:     Rebranding – rozmowa z Maciejem Tesławskim
Kategoria:   Biznes, marketing

Ten odcinek najlepiej opisać krótko: 34 minuty konkretów na temat rebrandingu od Macieja Tesławskiego, stratega, który pracował dla wielu globalnych marek. Dodatkowo poparte przykładami udanych i błędnych rebrandingów dużych i znanych firm. Warto posłuchać jeśli planujesz zmianę nazwy, logo lub retargetowanie klienta docelowego.

Marek


Podcast:    W związku z życiem
Odcinek:     Jak przestać zajadać emocje
Kategoria:   Emocje, dieta

Co robisz, kiedy dopada Cię stres? Sięgasz po tabliczkę czekolady (tak dobrze koi nerwy!), czy może idziesz biegać lub robisz sobie mały sparing na worku bokserskim? Niestety spora część osób zajada emocje. Robi to nieświadomie, kompulsywnie, pocieszając się po niepowodzeniu lub w trudnej sytuacji. W ten sposób bardzo łatwo uzależnia się np. od cukru. Jak sobie z tym poradzić? Jak zapanować nad negatywnymi emocjami i chęcią sięgnięcia po kolejne ciasteczko na pocieszenie, w nagrodę, przecież to tylko jedno… Polecam Ci tę rozmowę bardzo! Zwłaszcza, że problem – jak się okazuje – dotyczy nie tylko dorosłych, czy nastolatków, ale również dzieci.

Karolina


Podcast:   Przygarnij spokój
Odcinek:   Czy sabotujesz swój odpoczynek
Kategoria: Odpoczynek

Trafiony w punkt. Odcinek o odpoczywaniu w wakacje. Odcinek o problemach, które znasz. Może i mam nadzieję, że nie dotyczą one bezpośrednio Ciebie. Mogą za to dotyczyć kogoś Tobie bliskiego. Warto posłuchać o tym, co przeszkadza nam dobrze odpocząć i co można zrobić, żeby lepiej wypoczywać. Będę musiał się z tym zmierzyć, bo właśnie wybieram się na upragniony urlop!

Wojtek


Podcast:   PiG Podcast
Odcinek:   Idea 7 pokoleń naprzód
Kategoria: Rozwój

Posłuchałem rozmowy Piotra i Grzegorza zaciekawiony samą ideą, ale również przykładem który przytoczyli, czyli wpływu „konstytucji” plemienia Irokezów, która miała wpływ na kształt konstytucji Stanów Zjednoczonych. Przyznam się, że koncepcja naszego wpływu na przyszłe 7 pokoleń jest z jednej strony bardzo ciekawa, a jednocześnie wywołuje mój sceptycyzm. Polecam posłuchać i wyrobić swoje własne zdanie, tym bardziej, że Piotr i Grzegorz prowadzą ciekawą dyskusję, a nie tylko próbują przekonać nas słuchaczy do tej idei.

Marek


Podcast:    Po prostu podcast
Odcinek:    Ciało w dobie Instagrama – Anna Reguła Niekoniecznie_dietetycznie
Kategoria:  Odżywianie

Detoksy, diety cud i dietetyczne nowinki, czyli pseudo zdrowe odżywianie. Przy okazji dowiesz się, bo ja nie wiedziałem, co to jest EBM, czyli coś w rodzaju naukowego podejścia, a nawet obalanie mitów, w tym przypadku mitów żywieniowych. W tym odcinku usłyszysz nie tylko dużo ciekawych informacji na temat racjonalnego podejścia do odżywiania się. Warto podawać w wątpliwość i szukać naukowych dowodów, potwierdzających tezę. Usłyszysz też o instagramowych figurach, celebrytach, influencerach, którzy nie zawsze dają dobry przykład i czasem zupełnie nieświadomie.

Wojtek


Podcast:    Excellent Work
Odcinek:    Efekt Dunninga-Krugera
Kategoria:  Rozwój

Kiedy posłuchasz tego odcinka, zaczniesz się zastanawiać… Czy na pewno jestem ponadprzeciętnie inteligentny? Czy na pewno jestem dobry w tym, czym się chwalę lub wpisuję w swoje CV? Michał, autor podcastu, wyjaśniając czym jest efekt Dunninga-Krugera, na pewno zasieje w tej kwestii ziarenko niepewności.

Marek


Podcast:    Kopiuj Wklej
Odcinek:    Ten o pamiątkach z Buckingham Palace
Kategoria:  Luźne Gadki 🙂

UWAGA! Materiał zawiera przekleństwa.

Podcast dla miłośników luźnego dowcipu, szydery, muzyki i internetowych ciekawostek. Śmieszny nie tylko dlatego, że śmieją się gospodarze. Szczególnie ważny moment jest w minucie 11:20… No cóż. Panowie się prosili, to się wprosili i pretenscje do samych siebie 😉
Wojtek


Newsletter wspierają:

Podigee hosting podcastowy
Podigee hosting podcastowy

Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.