Wydanie #35

Newsletter z 05 września 2020 wpierany przez Podigee – hosting dla podcastów

Jest nas już 1000!

Właśnie przekroczyliśmy tą magiczną barierę, kiedy możemy zacząć mówić, że są nas tysiące 😉 Zebrało się nas tylu w ciągu 8 miesięcy i jesteśmy bardzo dumni, że jesteście z nami i nam zaufaliście!

Dzielenie się ciekawymi podcastami było podstawą założenia naszego newslettera i jest niezbędne do ich rozwoju. Inaczej niż w przypadku wideo czy tekstu, podcasterzy nie dostają tak dużo informacji zwrotnej od słuchaczy. Sporo z nowych, ciekawych i dobrze się zapowiadających podcastów szybko znika, często właśnie z tego powodu.

Dlatego gorąco polecamy napisać kilka miłych słów do prowadzących wasze ulubione podcasty.  Dajcie im znać, że słuchacie i doceniacie, a jeśli się z nimi nie zgadzacie w jakimś temacie, lub chcielibyście usłyszeć odcinek o czymś dla was ważnym, to tym bardziej do nich napiszcie!

Słuchajmy i dzielmy się podcastami! Niech będzie ich coraz więcej!

Jeśli planujesz nagranie podcastu, lub już go nagrywasz, to serdecznie zapraszamy na Międzynarodowy Dzień Podcastów PyrCaster MDP 2020.
Najlepsze Polskie Podcasty są partnerem medialnym tej największej imprezy podcastowej w Polsce.

Zespół NPP

PS
Mamy dla was nowy wpis który przygotował Wojtek czyli: 3-cia część o kategoriach podcastowych na Spotify z jego subiektywnym wyborem ciekawych podcastów.
No i oczywiście RSS do tego wydania:
https://najlepszepolskiepodcasty.pl/tp35 (skopiuj i wklej w swojej aplikacji do słuchania)

Posłuchaj razem z nami:

Podcast:    Drzazgi świata
Odcinek:    Jak dobrze opowiadać o świecie – Weronika Rzeżutka
Kategoria:  Społeczeństwo, kultura

O tym, dlaczego kiedy o czymś mówimy, to warto, żeby robić to świadomie. Ciekawa rozmowa – daje refleksję na temat tego komu, jak i po co opowiadamy. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Agnieszka


Podcast:     Psie sprawy
Odcinek:     O tym, czy poświęcasz swojemu psu za dużo uwagi
Kategoria:   Zwirzęta

Ten odcinek przyciągnął moją uwagę z dwóch powodów. Po pierwsze w kółko słyszymy o tym, że nie poświęcamy naszym zwierzakom dość uwagi, zajęci codziennością. Po drugie dlatego, że sama mam psią towarzyszkę, która – mam wrażenie – uwagi wymaga non stop. Tymczasem okazuje się, że – jak we wszystkim – także w poświęcaniu uwagi swemu pupilowi, trzeba zachować umiar. Dlaczego? Czy zostawienie psa samemu sobie dobrze wpływa na jego psychikę? Kiedy tak, a kiedy nie, posłuchasz w tym odcinku podcastu „Psie sprawy”. Możne się zdziwić 😉 Polecam szczególnie fanom czworonogów.

Karolina


Podcast:    Podcast BEZ SENSU
Odcinek:    Jak nielegalnie wymykać się w nocy
Kategoria:  Historie, Opowiadania

Kto jest amebą? A może serdecznie kogoś nie pozdrawiasz? 😉 Kiedyś, ktoś zapytał, czy są podcasty dla młodzieży. Są! Nie ma ich za wiele, ale jednak są. Jeden z nich jest bez sensu 😉 Czy czegoś się z niego dowiesz? A czy zawsze musisz? Szanuję autorki podcastu między innymi za świetny montaż, dobrą jakość i to, że nie imponuje im wulgarny język. Od razu przypomniały mi się warsztaty, które prowadziłem z młodzieżą gimnazjalną. To ten klimat luźnych rozmów dwóch koleżanek, które przy okazji są nagrywane. Byłem bardzo ciekaw. Może dlatego, że mam córkę w podobnym wieku 😉

Wojtek


Podcast:    Opowiedz.to | Podcast dla tych, którzy mówią do ludzi.
Odcinek:    7 książek dla tych, którzy występują publicznie i mówią do ludzi
Kategoria:  Książki, Język

Od razu warto zaznaczyć, że nie jest to przegląd pozycji oczywistych. Co z wystąpienami publicznymi mają przyzwyczajenia, nawyki, wprowadzanie zmian? Na pierwszy rzut oka nic, ale jak się przekonasz, warto sięgnąć po książki które polecają Anna i Maciek, szczególnie jeśli występujesz publicznie lub przygotowujesz się do takich wystąpień.

Marek


Podcast:    Życie w Norwegii
Odcinek:     Czy NORWEGIA jest ekologiczna?
Kategoria:   Ekologia

Niby o ekologicznej Norwegii, a tak naprawdę o rozumnym podejściu do wpływu człowieka na środowisko. Nie tylko o źródłach pozyskiwania energii, bo to może się wydawać nudne i poza strefą Twojego wpływu, ale dużo o kwestiach, które możesz zaniedbywać lub bagatelizować. Bardzo podoba mi się, że państwo edukuje swoich mieszkańców i życzę sobie, abyśmy my też bardziej czuli się współodpowiedzialni za środowisko nie tylko w zakresie własnego gospodarstwa domowego. Ten odcinek pasuje mi bardzo, bo nawet pięknie komponuje się z moim ostatnim artykułem o śmieciach w parku, a przecież tak niewiele potrzeba…

Wojtek


Podcast:   Podcast przy kawie
Odcinek:   Nasze inspiracje w internecie
Kategoria: Internet, YouTube

Kim inspirujesz się w sieci? Kiedy pytam o to znajomych, padają w kółko te same nazwiska. Tymczasem w „Podcaście przy kawie” jego twórczynie, Emilia i Ewa, opowiadają sporo o YouTube, do którego sama nie zaglądam niemal wcale. Jeśli lubisz poszerzać horyzonty, poznawać nowe osoby i miejsca, koniecznie zajrzyj do dziewczyn i zainspiruj się.

Karolina


Podcast:   Pojechani
Odcinek:   Pada deszcz!
Kategoria: Rower

Niby końcówka sezonu rowerowego, a tu jeden z podcastów ruszył z drugim sezonem. Nie. Nie ten, ale znany 🙂 Sam zastanawiam się nad rowerem po ostatnich wycieczkach rowerem syna, więc tym chętniej słucham o rowerach, trasach itp. W tym odcinku kilka ciekawostek dotyczących starych nowych trac, czy efektywności pedałowania różnych rozwiązań zależy od samych rozwiązań. Czy pedałowanie na okrągło jest bardziej efektywne?

Wiem, wiem… Brzmi bardzo technicznie i głównie dla zaawansowanych. Jeśli dużo pedałujesz, to z pewnością więcej wychwycisz, niż taki amator, którym jestem ja, ale i tak słuchałem z dużym zainteresowaniem. PS Duży szacunek dla prowadzących za dużą wiedzę i doświadczenie.

Wojtek


Podcast:    Podcast Lepiej Teraz
Odcinek:    O pracy zdalnej, produktywności, esencjalizmie i wychodzeniu z depresji- Rafał Ferber
Kategoria:  Zdrowie, rozwój

Bardzo szczera i jednocześnie ważna i ciekawa rozmowa która zaczyna się od tematu depresji, czyli chorobie na którą choruje około kilkanaście procent populacji osób dorosłych. Nie wybiera i może dotknąć każdego z nas, nawet w okresach naszego życia które wydają się pasmem sukcesów. Gorąco polecam.

Marek


Podcast:    Psiesłuchanie
Odcinek:    Małe rozczochrańce i nie tylko!
Kategoria:  Zwierzęta, Psy

W niespełna 15 minut o Pinczerach i nie tylko! Nie mam psa, choć presja ze strony młodszej części rodziny nie maleje. Czy Piczeropodobne rasy są dla mnie? NIe wiem, ale dobrze posłuchać skąd, jaki piesek się wziął, bo i tu pełno ciekawych mitów, jak ten dotyczący Pinczerów małpich 😉 Gratuluję wiedzy fachowej Marcie, która prowadzi ten podcast, no i oczywiście gratuluję ćwierć setki odcinków!

Wojtek


Newsletter wspierają:

Podigee hosting podcastowy
Podigee hosting podcastowy

Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.