Wydanie #36

Newsletter z 12 września 2020 wpierany przez Podigee – hosting dla podcastów

Rozpoczął się rok szkolny, a za kilka tygodni rozpocznie się nowy rok akademicki.
Dwa lata temu rozpoczynałem studia po dwudziestoletniej przerwie. Dziś „już” mam dyplom i chodzi mi po głowie kilka pomysłów co dalej…

Planujesz jakieś działania, czy raczej wolisz swoją spokojną codzienność?

W obu przypadkach mamy coś dla Ciebie.

Poniżej jedenaście pozycji od minimalizmu, przez bieganie, turystykę, komiksy i ekologię, po finanse osobiste!
Jak co tydzień znajdziesz u nas zarówno rozrywkę i relaks, jak również treści inspirujące i pouczające. Do wyboru, na każdy dzień, na każdy humor i na każdą potrzebę.

A jeśli Twoją potrzebą staje się chęć nagrywania podcastu, lub już go nagrywasz, i chcesz doskonalić swoje rzemiosło, to jak znalazł we wrześniu odbędzie się największe podcastowe wydarzenie w Polsce.
Mowa o Międzynarodowym Dniu Podcastów PyrCaster MDP 2020.
Najlepsze Polskie Podcasty są partnerem medialnym tej  imprezy, a Marek i Karola z naszego zespołu, będą tam dzielić się swoim doświadczeniem. Oprócz nich możesz zobaczyć i posłuchać innych ciekawych gości, których także polecaliśmy w naszym newsletterze. Sprawdź kto to będzie i spotkaj się z nami, bo ja też tam będę (w sieci).

Zespół NPP
Przygotował Wojtek (od rozwoju)

PS
Mam dla Ciebie nowy wpis który przygotowała Agnieszka Kantorowska. Wiedza jest na wagę złota…, ale warto się nią dzielić za darmo.
Wiesz, że i Ty możesz dla nas napisać? 

No i oczywiście RSS do tego wydania:
https://najlepszepolskiepodcasty.pl/tz36 (skopiuj i wklej w swojej aplikacji do słuchania

Posłuchaj razem z nami:

Podcast:    Z Języczkiem czy Bez
Odcinek:    Pipeline – rura i ścieki, czy biznesowa korpomowa i workflow?
Kategoria:  Język obcy inaczej

Na podcast „Z Języczkiem czy Bez” trafiłam, szukając informacji o językach oczywiście.
I spodobała mi się forma. Krótkie, dosłownie kilkuminutowe odcinki, z których wiedzę wyciągasz od ręki. I możesz od razu zastosować w… biznesie. Z czym kojarzy Ci się słówko „pipeline”? Hydraulika i te sprawy? Zobacz, jak możesz go użyć w biznesowym kontekście. Polecam zresztą nie tylko ten odcinek. Jeśli szukasz źródła nauki języka, które połączy rozrywkę i aspekt pożyteczny, trafiłeś idealnie 

Karolina


Podcast:      Inwestomat – prosty podcast o oszczędzaniu, inwestowaniu i gospodarce
Odcinek:      Etapy osiągania wolności finansowej. Na którym z nich jesteś?
Kategoria:    Finanse osobiste

Kolejny dobry podcast o zarządzaniu finansami osobistymi. Uważam osobiście, że to temat niedoceniony nie tylko przez osoby zarabiające, ale także przez dzieci i młodzież szkolną. Mateusz specjalizuje się narzędziach i sposobach inwestowania, co także podkreśla w tym odcinku. Smutne jest to, że najczęściej w statystykach i raportach pokazywani jesteśmy, jako naród zadłużony, a rzadziej mówi się o milionerach. Milionerach w rozumieniu umiejętnego zarządzania i inwestowania. Wiem, że słowa coaching, rozwój osobisty, ale i wolność finansowa są stygmatyzowane, co nie zmienia faktów, że sam słuchając podcastów o zarządzaniu budżetem domowym, pozbyłem się drobnych kredytów, które od początku mojej przygodny z zarabianiem były codziennością. Nikt mnie nie uczył, jak radzić sobie z pieniędzmi, więc nadrabiam i Tobie też sugeruję zwracać na to uwagę. A zatem, na jakim etapie wolności finansowej jesteś?

Wojtek


Podcast:     Ruszaj w drogę!
Odcinek:    Które podziemne trasy turystyczne w Polsce warto zobaczyć? Gdzie pojechać z dziećmi?
Kategoria:  Turystyka

Wakacje się skończyły, chłodniejsze miesiące i deszczowe dni przed nami, ale w tym odcinku są propozycje na wypady, które są całkowicie niezależne od pogody. Fajny przegląd miejsc do zwiedzania pod ziemią, dosłownie 🙂 Jest ich w Polsce ponad 60! Wiedziałeś?

Marek


Podcast:    Razem lepiej
Odcinek:    Co dał nam minimalizm?
Kategoria:  Minimalizm

Każdy z nas ma za mało czasu i próbuje ogarnąć chaos w życiu (tym, którym się to udało szczerze gratulujemy). Szukając drogi do bardziej spokojnego życia na pewno natraficie na pojęcie minimalizmu. Z początku ta idea wyda się Wam ekstremalna. Ale wystarczy, że zaczniecie od małych kroków… O minimalizmie i o tym czy naprawdę daje spokój i poczucie „ogarniania” mówią Judyta i Sebastian
Agnieszka (Zielona)


Podcast:    Komiksmeni
Odcinek:     Jak czytać komiksy?
Kategoria:   Komiksy, rozrywka

Komiksy zna każdy. Mniej lub bardziej. Kiedy jednak posłuchałem sobie tego odcinka, to zdałem sobie sprawę, że przypadkowe przeczytanie jakiegoś komiksu z serii nie zawsze jest dobrym pomysłem na rozpoczęcie. Sporo elementów ma wpływ na to, czy odnajdziemy się w danej historii. Jeśli interesują cię komiksy, to tym bardziej polecam posłuchać, tym bardziej (co mnie osobiście bardzo zaskoczyło), że obaj prowadzący pisali swoje prace magisterskie właśnie o komiksach.

Marek


Podcast:   Ultra Życie
Odcinek:   Czy wyzwania są Ci potrzebne do szczęścia ?
Kategoria: Bieganie, Ultra

Zwykle nie przepadamy za łańcuszkami, nawet kiedy dotyczą one pomagania. Często mówi się o fałszywych zbiórkach, o graniu na emocjach i uczuciach ludzi. Piotr z Agnieszką w tym odcinku mówią o stawianiu sobie wyzwań, ale też zachęcają do wsparcia akcji charytatywnej. Piotr biega w ultra maratonach i wykorzystuje tę swoją pasję do pomagania. Dlatego i my zachęcamy do posłuchania o wyzwaniach, ale też do udziału w tej zacnej akcji.
Wojtek


Podcast:   Zabójcze opowieści
Odcinek:   Samobójstwo to zagadka
Kategoria: Kryminalistyka

W czwartek, 10.09, obchodziliśmy Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Z tej okazji chciałabym polecić Wam odcinek podcastu Michała Larka, Zabójcze opowieści. Michał zazwyczaj przedstawia nam w swojej audycji historie zbrodni, które zdarzyły się naprawdę. Tym razem jednak mamy okazję wysłuchać bardzo ważnego wywiadu z prawnikiem, kryminalistykiem, suicydologiem – doktorem Andrzej Gawlińskim. Temat trudny, ale bardzo ważny.
Karolina


Podcast:    SardynkiBiznesu.pl
Odcinek:    Jak i dlaczego dopadły mnie wypalenie zawodowe i kryzys twórczy?
Kategoria:  Biznes, rozwój osobisty

Na usta ciśnie się jedno – ŻYCIE! Dlatego cytowane przekleństwa nie rażą w uszy, ale są. Na co dzień podcast Radka jest natury typowo biznesowej. Tym razem jednak, gospodarz audycji pozwolił sobie na publiczną autorefleksję, pokazując światu, że nie da się być aktywnym na 100% i to przez cały czas. Więc, jeśli masz takie chwile jak Radek, to wszystko z Tobą jest ok. Innymi słowy, w tym odcinku posłuchasz, jak na biznes, podcast i inne aktywności wpływa pandemia, potomek, przeprowadzka i prokrastynacja – można powiedzieć efekt 4xP  

Wojtek


Podcast:    Zielony Podcast
Odcinek:    Marcin Popkiewicz o Poland-Coaland, wojnie i pandemii koronawirusa, której mogliśmy uniknąć
Kategoria:  Ekologia

Katastrofa klimatyczna? Słyszymy o niej coraz więcej. Co dokładnie dzieje się z naszą Planetą? Jak możemy temu zaradzić? Czy i jak mogą nam pomóc nowe technologie? O tym jest Zielony Podcast. Odcinek, który polecam jest o odpowiedzialności firm, greenwashingu a nawet o nadchodzącej wojnie. Brzmi strasznie? Trochę. Ale razem możemy dużo. Razem możemy zmieniać naszą Planetę.

Agnieszka (Zielona)


Podcast:    Kości Piony i Bastiony
Odcinek:    Co nowego w Gierkowie
Kategoria:  Gry planszowe, Rozrywka

To odcinek dla miłośników gier planszowych, w którym znajdziecie przegląd informacji ze świata graczy. Przyznam się, że zdanie na temat gier planszowych zmieniłem po trochę przypadkowym zakupie takiej gry dla moich dzieciaków. I przyznam się, nie spodziewałem się, że dość prosta gra sprawi nam wszystkim tyle radości. Od tej pierwszej gry, z każdego wyjazdu przywożę coś nowego. Polecam spróbować!

Marek


Podcast:    Co w tym koszu?
Odcinek:    Co to jest PSZOK i dlaczego nie wiesz czym jest PSZOK?
Kategoria:  Ekologia

Mamy nowe zasady segregacji śmieci, dla niektórych bardzo skomplikowane. Nawet PSZOKi się w tym gubią. Co to jest PSZOK i dlaczego większość z nas nie wie, czym jest? Posłuchaj koniecznie, a dowiesz się, co robić ze starymi oponami, opakowaniami po lekach i gdzie oddawać puszki z farbą. Kolejny odcinek genialnego podcastu o śmieciach.

Agnieszka


Newsletter wspierają:

Podigee hosting podcastowy
Podigee hosting podcastowy

Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.