Wydanie #37
Newsletter z 19 września 2020 wpierany przez Podigee – hosting dla podcastów
W przyszłym tygodniu będą miały miejsce dwa wydarzenia: kończy się kalendarzowe lato, oraz będzie miała miejsce konferencja MDP PyrCaster 2020.
Ponieważ wolę myśleć o tym co się zaczyna, a nie kończy to umówmy się, że zamiast końca lata, skupmy się na początku złotej polskiej jesieni, a konferencji MDP PyrCaster chyba nie trzeba Ci przedstawiać. Ta największa impreza podcastowa w Polsce na którą warto zajrzeć, bez względu czy jest się podcasterem czy słuchaczem. Polecam 🙂

A w dzisiejszym wydaniu newslettera polecamy odcinki między innymi o zdrowiu, medytacji, muzyce filmowej, czworonogach, rodzicielstwie i… Świetle.
Jak zwykle zapraszam do zasłuchania się z nami.
W na naszej stronie w sekcji czytelnia jest nowy świeżutki artykuł „Do czego mogą zainspirować Cię podcasty?” autorstwa Piotra Kantorowskiego.
Zajrzyj również na stronę naszego partnera, hostingu podcastowego Podigee. To dzięki niemu ukazało się między innymi to wydanie newslettera.
Miłego słuchania i czytania!
Marek ten od Radiogramu.
No i oczywiście RSS do tego wydania:
https://najlepszepolskiepodcasty.pl/ti37 (skopiuj i wklej w swojej aplikacji do słuchania)
Posłuchaj razem z nami:
Podcast: Karolina Sobańska
Odcinek: Wpływ światła na zdrowie: jak chronić się przed szkodliwością ekranów i zadbać o lepszy sen?
Kategoria: Zdrowie, Lifestyle
Fajowa rozmowa o wpływie światła na nasz szeroko rozumiany well-being 🙂 Co nam daje to światło? Jakie światło „robi nam dobrze”, a jakie źle…Jak dla mnie – porcja wiedzy, o której nie miałam pojęcia, że będzie mi praktycznie potrzebna 🙂
Agnieszka
Podcast: Antoni Łącki – Otwórz swoją GŁOWĘ
Odcinek: Jak zacząć MEDYTACJE
Kategoria: Medytacja, rozwój osobisty
Na łamach newslettera polecaliśmy już podcasty, których gospodarze przekonują i namawiają do medytacji. Sam przesłuchałem kilka różnych odcinków i nasuwa mi się kilka wniosków. Nie spotkałem się z negatywną opinią na temat medytacji, więc wniosek pierwszy – warto spróbować. W kilku odcinkach słyszałem o różnych metodach medytacji, dlatego mój kolejny wniosek, to znalezienie swoje własnej, najbardziej odpowiadającej metody. Jedną z takich metod proponuje Antoni, który prezentuje jedną z najstarszych i zarazem najprostszych metod medytacji.
Wojtek
Podcast: Trufla terapie o psie
Odcinek: O psim nosie
Kategoria: Zwierzaki
Kolejny odcinek dla fanów czworonożnych przyjaciół. Czy wiedziałeś, że istnieje coś takiego jak „nosework”? Nosework, czyli ćwiczenia węchowe z psem. Jak ćwiczyć ze zwierzęciem, by był najlepszym psim detektywem? Jak zachęcać psa do ćwiczeń węchowych i dlaczego te. ćwiczenia są ważne (i mogą zmęczyć nadaktywnego pupila – mini wskazówka dla właścicieli nadaktywnych czworonogów). Polecam serdecznie.
Karolina
Podcast: Oskar pyta o miasto
Odcinek: Osoby starsze w mieście/ Agnieszka Labus
Kategoria: Seniorzy
Każdy z nas będzie kiedyś seniorem. Większość z nas spędzi te lata w mieście. A czy miasta są przygotowane na starzejące się społeczeństwo? Posłuchajcie mądrej rozmowy Oskara z Agnieszką Labus z fundacji Laboratorium Architektury 60+, która zajmuje się planowaniem i projektowaniem przestrzeni na potrzeby starszych mieszkańców miast. Przy okazji pomyślcie o swoich dziadkach, rodzicach czy sąsiadce z piętra wyżej – jak oni radzą sobie z codziennym życiem i architekturą nieodpowiadającą ich potrzebom? Może możesz zrobić dzisiaj dobry uczynek?
Agnieszka (Zielona)
Podcast: Rodzicem Jestem
Odcinek: Czym jest szczęście według znanych podcasterów? Odcinek specjalny
Kategoria: Szczęście
Ciekawy projekt. Sylwia i Ola zebrały grupę podcasterów, którzy dzielą się z słuchaczami rozumieniem szczęścia. Zachęcam Cię do posłuchania tego odcinka z kilku powodów. Pierwszy, to oczywiście poznanie różnych, choć często zbieżnych sposobów rozumienia, czym jest szczęscie. To także doskonały sposób poznania w jednym odcinku, wielu różnych podcasterów. Sposobu w jaki kontaktują się z słuchaczami, ich głosów i tematów, które poruszają w swoich audycjach.
Wojtek
Podcast: SCORE AND THE CITY
Odcinek: NIE-zapomniana melodia – część 1
Kategoria: Muzyka, Film
Podcasty muzyczne, a nawet te o muzyce filmowej były już polecane w naszym newsletterze. Ten konkretny odcinek zaskoczył mnie nie tylko ilością informacji i wiedzy którą przedstawia Magda Miśka-Jackowska, ale również historią pewnego niezwykłego instrumentu. Instrumentu o którego istnieniu nie miałem pojęcia: organów kinowych dla największego przedwojennego kina Colosseum w Warszawie. Miały one „wbudowane” efekty: deszczu, alarmu czy śpiewu słowika. Posłuchajcie, bo warto!
Marek
Podcast: Zrządzanie dietą
Odcinek: Jak oszczędzić czas w kuchni? 10 pomysłów
Kategoria: Dietetyka
Czas to pieniądz, dlatego zastanów się ile czasu (pieniędzy) zostawiasz w kuchni? Agnieszka Ciepłowska podaje Ci na talerzu 10 pomysłów na to, jak oszczędzić czas w kuchni: od planowania, poprzez przygotowanie posiłków. Do wdrożenia od zaraz!
Agnieszka (Zielona)
Podcast: Angielski z Konradem
Odcinek: Can you learn English from computer games?
Kategoria: Języki obce, Angielski
Podcasty, to doskonała rozrywka, ale też świetne narzędzie do poszerzania świadomości i uczenia się. Bardzo popularne są te do nauki języków, w których dominuje nauka języka angielskiego. Sam sprawdzałem wiele, odrzucające te, które są zupełnie niezrozumiałe (są takie), gdzie nie tylko prędkość, ale i dykcja prowadzącego powodują, że niczego nie rozumiałem. Być może to podcast dla PRO 😉 Angielski z Konradem brzmi bardzo dobrze i zawiera ciekawe tematy poszerzające słownictwo. W tym odcinku Konrad opowiada o tym, jak można uczyć się angielskiego z gier komputerowych. Potwierdzam. Mój syn bardzo rozwinął swój angielski, właśnie grając w gry online. Nie tylko dlatego, że gra jest w języku angielskim, ale też często gracze rozmawiają ze sobą właśnie w tym języku.
Wojtek
Podcast: Kamila Frontino Slow Life Coaching: Podcast medytacyjny
Odcinek: Medytacja Poranna Intencja
Kategoria: Medytacja
Poranna rutyna jest bardzo ważna, o czym przekonują się osoby naprawdę przy niej trwającej. Kilka, kilkanaście minut tylko dla siebie o poranku i dzień staje się łatwiejszy a każde zadanie wykonalne. A może do porannej rutyny dodać medytację? Na przykład taką, którą poleca Kamila? Z jakimi intencjami rozpoczniesz dzień zależy od Ciebie. Ja (Agnieszka Zielona) życzę Ci poranków pełnych uważnosci na otaczający świat.
Podcast: Podkast Rowerowy
Odcinek: Strida – zrozumiałem o co chodzi
Kategoria: Rower
Ciekawa recenzja miejskiego składaka. Wiem, jak wygląda składak, ten z mojego dzieciństwa. Ten to jego kreatywny znacznie młodszy kuzyn. Składaki to super wygodne rowery miejskie, przeznaczone na krótkie trasy. Z domu na dworzec i z dworca do pracy itp. Jak to podkreśla Piotr, gospodarz podcastu, rower nie nadaje się na trasy w okolicach 30 minut, za to świetnie zdają egzamin na krótkie przejazdy. Tobie zostawiam wybór, czy chcesz najpierw posłuchać, a później sprawdzić, jak ten rower wygląda, czy odwrotnie.
Wojtek
Newsletter wspierają:
Sponsorzy tego wydania newslettera
Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!
Polecamy i do przyszłego tygodnia!
Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.
Agnieszka Gaczkowska z OPLOTKI
Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy
Marek Rak z Radiogram
oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast
