Wydanie #39

Newsletter z 3 października, wpierany przez Podigee – hosting dla podcastów

Dni bardzo szybko stają się coraz krótsze, temperatura też już jesienna. Za oknem niby złota polska jesień, a niby zwykła słota.

Wiesz co to oznacza?

Dokładnie! Więcej czasu na słuchanie podcastów. Koniec z tymi urlopami, wycieczkami i „plażingiem”. Czas zabrać się za słuchanie podcastów i to w pełnym wymiarze godzin 😉

Masz taką potrzebę, chęć, czy wolę? Jesteśmy dla Ciebie, zwarci i gotowi, bo w tym wydaniu newslettera znajdziesz historie ciekawego człowieka, strategiczne poszukiwanie pracy, czy reakcje na krytykę. To oczywiście nie wszystko, bo także natura, kulinaria, edukacja i biznes. Czyli po raz kolejny – dla każdego, coś fajnego 🙂

Miłego słuchania!

Wojtek

PS
I jeszcze jedno! Jak mówiliśmy, tak zrobiliśmy. Uruchomiliśmy podcast o podcastach, ich twórcach, słuchaczach, oraz partnerach. Posłuchajcie sami, co przygotowaliśmy na początek.
Klikasz i słuchasz.

No i oczywiście RSS do tego wydania:
https://najlepszepolskiepodcasty.pl/td39 (skopiuj i wklej w swojej aplikacji do słuchania)

Posłuchaj razem z nami:

Podcast:    Historie Gwiazd
Odcinek:    Książe naturszczyków, kamieniarz, pisarz, pijak i aktor – Jan Himilsbach
Kategoria:  Biografie

Historie gwiazd, to nie pomponik, to ciekawe i autentyczne historie znanych i bardzo znanych osób. Ten odcinek jest poświęcony Janowi Himilsbachowi, które najbardziej kojarzymy z roli uczestnika rejsu w filmu „Rejs”. Książe naturszczyków znany z wywiadów, w których za każdym razem opowiadał coś innego i najlepiej przy wódeczce. Rejs to nie jedyna jego rola, ale, że otrzymał nagrodę ex aequo z Danielem Olbrychskim, to nie wiedziałem.

Wojtek


Podcast:      Podcast HeHemiczny
Odcinek:       Jak to jest zgubić własne ciało? O czuciu głębokim i „kosmicznie” pamiętliwych materiałach
Kategoria:    Nauka

Polecam Ci podcast popularnonaukowy podany, a właściwie nagrany, w sposób przystępny, wesoły i ciekawy. W tym odcinku najpierw wykonasz kilka ćwiczeń z propriocepcji, które pomogą Ci wejść w temat który przedstawią Patryk i Adrian. Łatwość i lekkość rozmowy na tematy naukowe jest wyróżnikiem tego podcastu. Serdecznie polecam.

Marek


Podcast:    Foodcast Podcast o jedzeniu
Odcinek:    Jak gotować szybko?
Kategoria:  Gotowanie

Gotowanie jest zmorą większości z nas. A właściwie czas poświęcony na gotowanie. Edyta pokazuje praktyczne rady jak uczynić domowe gotowanie szybkie i mniej uciążliwe. Jak wplatać przygotowanie posiłków w codzienne obowiązki oraz mówi o tym, jak dobierać potrawy do ilości czasu, jaką masz. Odcinek dla wszystkich zabieganych – czyli dla każdego z nas.

Agnieszka (zielona)


Podcast:    Lubię wiedzieć
Odcinek:    Pochodzenie nazw Stanów USA
Kategoria:  Popularnonaukowy

A zdajesz sobie sprawę, że Indianin to właściwie nazywanie ludzi nie tak, jak by się im to należało… tylko dlatego, że Kolumb trzasnął historyczną gafę??? HEHE zmieniający perspektywę na nazewnictwo poszczególnych stanów USA odcinek. Taki dla nerdów, ale przyjemnym, rzeczowym głosem 
Agnieszka (oplotka)


Podcast:    LUDZIE Z PRACY
Odcinek:     Jak reagować na krytykę w sieci?
Kategoria:   Krytyka

Luźno poprowadzony wywód dotyczący krytyki. Nie tylko hejtu, ale szeroko pojętej krytyki w sieci. Tego jak reagujemy, kto krytykuje i jak można sobie z tym poradzić. Mnie utkwił w głowie fragment, w którym Róża przywołuje znane wszystkim hasło: Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni – totalnie negując jego znaczenie, z czym osobiście się zgadzam. Co Cię nie zabije, często zostawia istotny ślad, rysę w psychice, szczególnie w odniesieniu do krytyki w sieci.

Wojtek


Podcast:    Ostry Dyżur Literacki
Odcinek:    Kotek kotkowi nie równy, czyli jak wybrać wartościową książkę o zwierzakach dla dziecka
Kategoria:   Książki, dzieci

Książki o zwierzętach są najbardziej popularne wśród dzieci. Nigdy nie zwracałem uwagi na to, jak można je podzielić pod względem przedstawiania głównych bohaterów, czyli zwierzaków. Wbrew pozorom podział jest dość prosty, a dodatkowo ma wpływ na to, czy dana książka będzie ciekawsza dla młodszych, czy starszych dzieci. Dodatkowo usłyszysz sporo ciekawych propozycji do poczytania małym pociechom.

Marek


Podcast:    Bliżej. Siebie i Natury
Odcinek:    Eko. Jak żyć i nie wpadać w pułapki
Kategoria:  Ekologia

Ekologia jest na ustach wszystkich i każdy stara się (a przynajmniej stara się pomyśleć  ) jak uczynić swoje życie bardziej zielonym. W najnowszym odcinku podcastu Bliżej. Siebie i Natury Elżbieta rozmawia z Julią Mafaldą, założycielka ekomapy świata Ethy Maps o ekologicznym życiu – jak postępować by nie wpadać w przesadę oraz gdzie czyhają ekologiczne pułapki.
Agnieszka (Zielona)


Podcast:    Biznestata
Odcinek:    Pozytywny odbiór i gra „Kandydaci” – Krzysztof Burzyński
Kategoria:  Biznes

Ciekawy projekt w odniesieniu do podcastu i całkiem interesujący odcinek o wdrażaniu nowego produktu. Sam często nie raz masz pomysł, który wydaje się być genialny i wart podjęcia, ale ostatecznie nic z tego nie wychodzi. Krzysztof jest założycielem sieci sklepów zoologicznych, ale też pomaga rozwijać biznesy i wdrażać nowe produkty, a to wszystko w oparciu o relacji i zrozumienie.

Wojtek


Podcast:    Mam po drodze!
Odcinek:    Schron kolejowy w Stępinie
Kategoria:  Podróże

Sebastian, który jest autorem tego podcastu, wpadł na pomysł nagrywania audycji o miejscach, które możemy mijać na co dzień, nie zdając sobie sprawy z ich niecodziennych historii. W tym odcinku usłyszysz historię pewnego schronu i pewnego spotkania, które się w nim odbyło.

Marek


Podcast:    Scenariusze Kariery
Odcinek:    Bartłomiej Gołębiowski – Szukanie pracy przez Linkedin w praktyce
Kategoria:  Rekrutacja, Strategia

Bardzo projektowe i strategiczne podejście do rekrutacji. Bartłomiej nie jest rekruterem, za to opowiada o swoim ostatnim projekcie poszukiwania pracy. Dużo i ciekawie o LinkedIn z perspektywy osoby poszukującej pracy. O wykorzystaniu płatnego narzędzia do świadomego budowania sieci kontaktów. Przesłuchałem z dużym zainteresowaniem i jestem pod wrażeniem tego, co zrobił Bartłomiej.


Wojtek


Newsletter wspierają:

Podigee hosting podcastowy
Podigee hosting podcastowy

Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.