Wydanie #40

Newsletter z 10 października, wpierany przez Podcast Rozmowy Facebooka i Podigee – hosting dla podcastów

Mamy 40 na karku, choć wcale się tak nie czujemy!
W naszym środowym, specjalnym wydaniu newslettera, dowiedzieliście się o naszym nowym partnerze, podcaście Rozmowy Facebooka.

Jak wiecie, rozwój podcastingu w Polsce, choć może brzmieć to górnolotnie, zawsze był naszym celem. Fakt, że podcast został naszym partnerem jest dowodem, że podcasting w Polsce rośnie i dynamicznie się rozwija.

W przyszłym tygodniu w naszym podcaście usłyszycie odcinek, gdzie rozmawiamy z Mateuszem Sójką między innymi o polskim podcastingu i tym, jak się rozwija. Mateusz może spojrzeć na ten temat z perspektywy współzałożyciela hostingu podcastowego Podigee. To, o czym będzie wspominał, to kolejny dowód na rozwój polskiego podcastingu.

My również nie ustajemy we wspieraniu ciekawych podcastów. W dzisiejszym wydaniu będziecie mogli posłuchać o filozofii, relacjach, rozwoju, IT, sporcie… Jest tego wystarczająco na cały tydzień 🙂

Dodatkowo, na naszej stronie ukazał się nowy gościnny artykuł od Judyty z podcastu Razem Lepiej, gdzie poleca podcasty na jesień.

I na koniec playlista do tego wydania (skopiuj i wklej w swojej aplikacji do słuchania):
https://najlepszepolskiepodcasty.pl/cz40

Miłego słuchania.

Posłuchaj razem z nami:

Podcast:    Danuta Awolusi. Pisarka subiektywnie
Odcinek:    Jak oszczędzać wodę? Ile wody zużywamy?
Kategoria:  Ekologia

Krótki i bardzo praktyczny poradnik, w jaki sposób zakręcać kurki, robić to często i dlaczego się to opłaca. To niebywałe, jak pochopnie i lekceważąco podchodzimy do problemu braku woku. Pewnie dlatego, że teraz wody nam nie brakuje, ale nasze dzieci, a już napewno na innych kontynentach, ten problem jest bardzo dotkliwy. Zawsze bardziej doceniamy rzeczy i osoby, kiedy nam ich zabraknie. Może weźmy się za siebie, zanim zabraknie nam wody!

Wojtek


PODCAST PARTNERA

Podcast:      Rozmowy Facebooka
Odcinek:      O języku – Jerzy Bralczyk
Kategoria:    Komunikacja

Interesująca rozmowa z profesorem Jerzym Bralczykiem, który dzieli się swoją wiedzą na temat języka – jego ewolucji oraz roli technologii w tym procesie. Profesor jak mało kto potrafi opowiadać o języku polskim w sposób, który zachęca do zagłębienia się w temat.

Jakie są zależności pomiędzy technologiami a rozwojem języka polskiego? Czy emotikony mają szansę stać się nowym esperanto oraz jak, i czy w ogóle, powinniśmy o język dbać?

Marek


Podcast:    3% lepszy – ciągły rozwój osobisty
Odcinek:    Jak się zdobywa nowe umiejętności
Kategoria:  Rozwój

Człowiek uczy się całe życie… znasz to powiedzenie? Jak sprawić, by ta nauka była łatwiejsza? Jak zdobywamy nowe umiejętności i czy możemy ułatwić sobie ten proces? O sposobach, które sprawią, że codziennie będziesz o 3% lepszy niż wczorajsza wersja siebie, usłyszysz w tym podcaście. Bardzo inspirujące.

Karolina


Podcast:    fitStrategia – Barbara Janysek
Odcinek:    Zwiastun, czyli czego możesz się spodziewać
Kategoria:  Dieta, styl życia

Krótko i na temat. Szanuję, kiedy autor podcastu przygotowuje swoich słuchaczy na to, co będzie mógł znaleźć w audycji, w jej przyszłych odcinkach. To doskonałe miejsce do zaprezentowania się światu i środowisku, a do tego kapitalny odnośnik z czasem pokazujący, jak rozwija się audycja i sam prowadzący. Trzymam kciuki i czekam na właściwe odcinki, które według informacji od Basi, będą pokazywały się w dwutygodniowych interwałach.

Wojtek


Podcast:     Od laika do stoika
Odcinek:     O odgruzowywaniu życia
Kategoria:   Filozofia

Jeśli masz za dużo na głowie, brak Ci czasu na rodzinę, ważne sprawy, czy osobiste projekty, to musisz posłuchać tego odcinka. Andrzej przedstawia w nim proces i sposób na ocenę, oraz selekcję tego, co jest dla nas ważne, a co jest tylko stratą czasu – nawet jeśli wydaje się nam bardzo istotne. Czas na odgruzowywanie… Przepraszam, odsłuchanie tego odcinka. Gorąco polecam!

Marek


Podcast:     Ideas and Leaders
Odcinek:     Moving Your Business Online: The Art of Effective Online Communication – Kealan Harrington
Kategoria:   Leadership

Fajnie posłuchać podcastu po angielsku i poczuć, że rodzimi twórcy nie odstają od czołówki międzynarodowych „nadających”. Lubię posłuchać innej perspektywy na „onlajn” i wyjść „ze swojej bańki”. Ciekawy dobór gości – a w tym odcinku zaintrygowała mnie taka personalna historia gościa i utkwił jeden cytat : „show me Your friends and I see Your future”. Jakoś pomogło zamknąć projekty i relacje, które pewnie jeszcze ciążyły by do końca roku i czekały na tzw. „nowy rok” 🙂

Agnieszka


Podcast:   O programach po ludzku!
Odcinek:   Co to jest system ERP?
Kategoria: IT, Biznes

I takie podejście bardzo szanuję. Sam często błądzę i nie usłyszę, że sam lub mój gość mówi niezrozumiałym, fachowym językiem. Czasem wynika to z nawyku, czasem z chęci pokazania siebie w roli eksperta. W tym podcaście usłyszysz w prosty sposób o złożonych programach i innych rozwiązaniach informatycznych, które powstają dla poprawy szeroko pojętej efektywności, ale nie tylko. W polecanym dziś odcinku Krzysztof opowiada o programie ERP. Co oznacza ta nazwa, jakie są jego główne cele i czy taki program potrzebny jest w każdej firmie. Myślę, że ten podcast, to bardzo ciekwawy i ważny projekt.

Wojtek


Podcast:    Bardzo brzydki podcast
Odcinek:    Związkowe byki
Kategoria:  Relacje

Jako dorośli ludzie znajdujemy się bardzo często w relacjach z drugą osobą mniej lub bardziej sformalizowanych. W codziennym pędzie rzadko kiedy mamy okazję zastanowić się nad jakością tych naszych związków i tym, czy aby na pewno sobie tego partnera czy partnerkę dobrze wybraliśmy 😉 O związkowych bykach, całkiem na poważnie, opowiada autorka dzisiejszego podcastu – Iga Chmielewska.

Karolina


Podcast:    Podcast Do Biegania
Odcinek:    Rower w treningu biegacza
Kategoria:  Sport

Sport, czy też aktywność fizyczna, to ważny, a nawet konieczny element naszego życia. Sam nagrałem serię dotyczącą zdrowia i może dlatego chętnie też słucham podcastów o aktywnościach. Jeśli biegasz lub masz zamiar, ale uważasz, że to nudna dyscyplina, to posłuchaj tego odcinka. To niby nie odkrycie ameryki, ale często zapominamy, że biegając równie dobrze możesz do tej aktywności dołączyć inne dyscypliny. W tym wypadku rower. Dlaczego i dla kogo? Posłuchaj.

Wojtek
Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.