Wydanie #41

Newsletter z 17 października, wpierany przez Podcast Rozmowy Facebooka i Podigee – hosting dla podcastów

Co tu dużo pisać…
U Ciebie też słuchawki bezprzewodowe na dobre zagościły na uszach, zwłaszcza, kiedy podziębieni domownicy plączą się po domu?

AVE dobra izolacja dźwiękowa…AVE bezcenne chwile oderwania od szarej rzeczywistości.

We mnie na dobre wdzięczność za ciekawe, nietuzinkowe, oryginalne audycje wzrasta!

Szacun podcasterzy!
Pomagacie nam [tym po drugiej stronie] ogarnąć rzeczywistość z większym rozpędem..

i szacun słuchacze!

…bo to WY napędzacie TWÓRCÓW!

A gdyby tak w ramach wdzięczności za kawał dobrej podcastowej roboty podrzucić ulubionym twórcom jakąś miłą recenzję?

Ot tak…na poprawę humoru, kiedy ciemno, zimno i coraz bardziej [im też] się nie chce?

Pozdrowienia z czerwonej strefy…

Poznań już czuje oddech zamknięcia na plecach.
Trzymajcie się zdrowo!

Agnieszka
ta od Oplotki.pl

Ps.I na koniec playlista do tego wydania (skopiuj i wklej w swojej aplikacji do słuchania):
https://najlepszepolskiepodcasty.pl/cj41

Miłego słuchania.

Posłuchaj razem z nami:

Podcast:    Życionomia
Odcinek:    Ciemne strony pisania w internecie
Kategoria:  Internet, treści

Druga strona, zawsze jest druga strona. Nawet nie tylko w znaczeniu dwóch podejść, o których mówią gospodarze podcastu, a zwyczajnie tak jest. W tym konkretnym przypadku, w tym odcinku, usłyszysz o ciemnej stronie pisania, a raczej publikowania treści w internecie. Jak reagują autorzy na reakcje i komentarze czytelników pod trudnymi treściami. Warto nadmienić, że nie chodzi wyłącznie o media społecznościowe, ale także o duże portale informacyjne. I nie chodzi o jeden negatywny komentarz wśród kilkudziesięciu, ale o komentarze pojawiające się pomiędzy setkami innych. Jak reagować i czy można się tego nauczyć, czy to raczej kwestia wrodzonej odporności? Pozostawiam to do indywidualnych refleksji.  

Wojtek


PODCAST PARTNERA

Podcast:      Rozmowy Facebooka
Odcinek:     Z Aleksandrą Przegalińską i Kamilem Wyszkowskim o rozwoju sztucznej inteligencji, dobroczynnej mocy technologii, kryzysie klimatycznym i o życiu w przyszłości.
Kategoria:    Natura, światowe kryzysy, sztuczna inteligencja

Ten odcinek podcastu „Rozmowy Facebooka” nie rozpoczyna się co prawda optymistycznie, ale może stanowić świetny „budzik” dla wielu osób. Czy nasza przyszłość na Ziemi jest zagrożona? Jaki wpływ na nasze życie mają globalne kryzysy i jakie scenariusze niesie najbliższa przyszłość? Posłuchaj świetnej rozmowy z Aleksandrą Przegalińską i Kamilem Wyszkowskim o rozwoju sztucznej inteligencji i nowych technologii oraz ich roli w walce z kryzysem klimatycznym.

Karolina


Podcast:    Audio/Wizualny
Odcinek:    Nie tylko horrory, czyli Krzysztof Penderecki i kino
Kategoria:  Film, Muzyka

Jeśli interesujesz się filmem lub muzyką, czy to filmową czy klasyczną, to na pewno jest to odcinek dla Ciebie. O tym co dzieje się na styku obrazu i muzyki w odniesieniu do twórczości Krzysztofa Pendereckiego. Będzie o tym jak połączenie muzyki z filmem może nadać tej pierwszej nowego znaczenia, oraz o powstawaniu ścieżek dźwiękowych do Egzorcysty i Lśnienia. Gorąco polecam.

Marek


Podcast:   Matka też człowiek
Odcinek:    Zarządzanie matczynym życiem
Kategoria:  Rodzicielstwo

Zdecydowanie dla matek, ale ojcowie też wyniosą coś dla siebie. Kolejna rozmowa o świadomym rodzicielstwie. Ale wciągająca, dynamiczna i konkretna, dlatego polecam. Nawet nie-dzieciatym.

Agnieszka


Podcast:     Klientomania
Odcinek:    Omnicommerce – przyszłość sprzedaży – Grzegorz Rudno-Rudziński
Kategoria:   E-commerce

Internety z modemu? Tak. Takie właśnie były tego początki. Odcinek trochę o początkach internetowych biznesów, trochę o kierunkach rozwoju i gigantach, jak Amazon, czy Alliexpres. Jeśli jesteś Klientem sklepów internetowych, to w tym odcinku poznasz złożoność tematów, jakie dzielą to, co widzisz na karcie produktu po moment, w którym trzymasz w rękach zamówioną paczkę. Blisko 9 lat zajmuję się e-commerce’em, więc temat jest mi dobrze znany i wysłuchałem tej rozmowy z zainteresowaniem. Jednak żeby nie było tylko słodzenia, to warto zwrócić uwagę, że język eksperta, jakim bez wątpienia jest gość podcastu, Grzegorz Rudno-Rudziński, może nie być zrozumiały dla każdego. Niektóre terminy są doskonale zrozumiałe w środowisku specjalistów od e-commerce, ale dla niektórych będzie to wymagało większego wysiłku, więc z jednej strony warto zwracać uwagę na różnorodność odbiorców, a z drugiej warto też uczyć się nowych terminów, bo rynek e-commerce nadal jest jednym z najlepiej rozwijających się rynków.

Wojtek


Podcast:   OBGADANE
Odcinek:   Czy rodzic może być przyjacielem dziecka?
Kategoria: Rodzicielstwo, Relacje

Jak to w końcu jest z tą przyjaźnią pomiędzy rodzicem, a dzieckiem… Istnieje, czy jest może tylko naszą wymarzoną relacją z dzieckiem? Na pewno można stwierdzić jedno: każda relacja rodzic – dziecko będzie inna, więc odpowiedzi na to pytanie nie można „uśredniać”. Niemniej, waro wiedzieć jak inni rodzice widzą taką relację. I choćby dlatego warto posłuchać tego odcinka. Polecam.

Marek


Podcast:   Podcast RADIOaktywny
Odcinek:   Ciasne garsonki pogodynki, miliony u Gonciarza i kosa z Top Model – Pantinka
Kategoria:  Wywiad/popkultura

Totalnie nie mój przedział wiekowy, totalnie nie jestem targetem, ale nie mogłam się oderwać. Błyskotliwie opowiedziane. Niby o wszystkim spoza moich obszarów zainteresowań, ale świetnie się słuchało. Fajnie wyrwać się ze swojej bańki. Serdecznie polecam.

Agnieszka
Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.