Wydanie #42

Newsletter z 24 października, wpierany przez Podcast Rozmowy Facebooka i Podigee – hosting dla podcastów

Dzieją się różne złe rzeczy, na które zwykle nie mamy wpływu.Właśnie zapadły złe decyzje, które krzywdzą ludzi i zabijają biznesy.Nastały czasy wyjątkowej próby. Próby charakteru, siły woli, determinacji, wytrwałości i kreatywności. Trochę tu darwinizmu, bo można by rzec, że przetrwają silniejsi. Okrutna i oby nieprawda.

Dzieją się też rzeczy dobre i wspaniałe, o których warto pamiętać!
Ludzie zdobywają nowe certyfikaty, otwierające drzwi dotąd zamknięte.Nasi znajomi wygrywają konkursy i rozwijają się, pomimo trudności.Rodzą się dzieci, zdrowiejemy i na przekór szarej rzeczywistości, staramy się z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Nowe technologie powstają z myślą, aby wspierać ludzi w dążeniu do realizacji marzeń.

Zupełnie przypadkiem to wydanie zawiera kilka polecanych przez nas odcinków, które wspierają w rozwoju biznesu internetowego. Jeśli dziś jeszcze nic w internecie nie sprzedajesz, to może zainteresujemy Cię i zaczniesz. Warto się do tego przygotować, poznać mechanizmy i reguły panujące w tym dynamicznie zmieniającym się segmencie rynku.

Na szczęście nie jesteśmy monotematyczni, więc znajdziesz też coś o aktorstwie, muzyce oraz historii.
Głowa do góry i słuchawki na uszy!

Wojtek(od rozwoju)

Ps.I na koniec playlista do tego wydania (skopiuj i wklej w swojej aplikacji do słuchania) 🙂https://najlepszepolskiepodcasty.pl/cd42

Posłuchaj razem z nami:

Podcast:    Nic Za Darmo
Odcinek:    Polska w świecie zerowych stóp procentowych
Kategoria:  ekonomia, finanse

Coś, czego nam w dużej mierze brakuje – wiedza na temat finansów. Tym razem wydawałoby się prozaiczny temat stóp procentowych. Czym one są, jak ich wysokość wpływa na budżet domowy, państwowy i jaka jest zależność wysokości stóp procentowych do oprocentowania lokat, kredytów i innych instrumentów finansowych. Bardzo prosty, zrozumiały język i przydatne informacje. Czekam na więcej.
Wojtek


PODCAST PARTNERA

Podcast Rozmowy Facebooka

Podcast:      Rozmowy Facebooka
Odcinek:     O tym czy e-commerce to już po prostu… commerce – Karol Karpiński
Kategoria:    e-commerce, biznes

Wiem dużo o e-commerce, ale za każdym razem, kiedy o tym słucham, to dowiaduję się ciekawych rzeczy. Co to jest multi i omnichanel wiem, czy wie każdy? Nie sądzę. To, że na Facebook’u można sprzedawać, to także wiedziałem, ale wiele osób, które mam w gronie znajomych i które mają ciekawe produkty do zaoferowania, nie sprzedają ich w sklepie Facebook’a, a jedynie na swojej stronie internetowej. Dlaczego? Może nie słuchali tego odcinka podcastu? To oczywiście jedynie fragment bardzo ciekawej rozmowy o dynamicznie zmieniającym się rynku, o jego możliwościach i tym, jak może on wyglądać w niedalekiej przyszłości.
Wojtek


Podcast:    Ojcowska Strona Mocy
Odcinek:    Nowe 10 sposobów, jak stawać się lepszym tatą
Kategoria:  Rodzicielstwo, Dzieci

Warto posłuchać nie tylko przez ojców. W tym odcinku Jarosław Kania zebrał najciekawsze i najlepsze odpowiedzi na pytanie tytułowe. Co jest wartościowe w tym odcinku to fakt, że odpowiedzi te nie pochodzą od jednej osoby, lecz od grupy FB Lepszy Tata. Warto posłuchać nawet jeśli uważamy się za dobrego rodzica, na pewno znajdziesz coś, co umknęło twojej uwadze.
Marek


Podcast:    Biznes 2.0
Odcinek:    Jacy naprawdę są milionerzy i czy będziesz jednym z nich?
Kategoria:  Biznes, rozrywka, mity

21 mitów na temat milionerów. Czy to, co myślimy o ludziach, którzy mają nieco więcej na koncie niż my sami, jest prawdą? Zabawny, ale i pouczający odcinek o tym, skąd wzięły się i jakie panują wśród społeczeństwa mity o… bogaczach. Czy aby na pewno zawsze „taplają się w złocie” jak Sknerus MakKwacz?
Karolina


Podcast:     Anonimowa Aktorka
Odcinek:     Pij, czuj, graj
Kategoria:   Aktorstwo, komediowe

Szczerze i bez owijania w bawełnę. Z humorem i bez ugładzonych słów. Fajowo. Dokładnie, jak lubię o kulisach aktorstwa. Mocno zmieniłam myślenie o tych [pseudo] profesjonalnych „gwiazdorzacych” …i jakoś fajnie poczułam się, kiedy usłyszałam, że nawet w tej zwariowanej branży ktoś walczy o odrobinę zdrowego rozsądku  serdecznie polecam .

Agnieszka (od Oplotki)


Podcast:    Podcast Internetowych Sprzedawców
Odcinek:    Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w marketingu Twojej firmy?
Kategoria:  AI, Internet

Jaką rolę w sprzedaży internetowej odgrywa sztuczna inteligencja, czy korzystasz z jej obecności w internecie? Czy rozumiesz jej działanie i jesteś w stanie dobrze to wykorzystać? Wiesz, dlaczego ciężko jest Ci przestać skrolować feed w mediach społecznościowych i dlaczego wyświetlają Ci się te konkretne reklamy? Ciekawy odcinek i dla wielu przydatny, bo czy tworzysz treści do internetu, czy sprzedajesz, czy jedynie konsumujesz, to warto wiedzieć, jak działają niektóre mechanizmy.

Wojtek


Podcast:    Przyjazny HR – Małgorzata Parzych
Odcinek:    Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy
Kategoria:  Biznes

Kontrola Inspekcji Pracy może powodować lekki dreszczyk wśród osób prowadzących firmę. I nie musi to być spowodowane łamaniem przez nią przepisów. Sam fakt kontroli może być dość stresujący. Jakie prawa i obowiązki ma kontroler? Co może od nas żądać, a czego nie? Warto wiedzieć zanim taka kontrola odwiedzi naszą firmę.
Marek


Podcast:    Magazyn Możliwości
Odcinek:    Fulfillment
Kategoria:  eCommerce, sprzedaż w internecie

Rozpoczynasz sprzedaż w internecie? Masz za dużo towaru w domu i nie masz ochoty na pakowanie kolejnych paczek. Posłuchaj tego podcastu. Dlaczego warto skorzystać z usług ecommerce? I co możesz stracić jeśli tego nie zrobisz. Sprzedaż wysyłkowa zyskuje na popularności z dnia na dzień. Jeśli Twój sklep się rozwija, warto poznać rozwiązania, które wesprą Twoje działania.
Karolina


Podcast:    NaDętY PODCAST
Odcinek:    Jak nazwać orkiestrę?
Kategoria:  Muzyka

Polecam ten podcast głównie, jako dowód na twierdzenie, że podcasty mogą być na wszelkie tematy, nawet bardzo niszowe. I choć można go traktować, jako ciekawostkę, to mogę się założyć, że wśród was są osoby związane lub zainteresowane tematem orkiestr dętych 
Marek


Podcast:    2historyków1mikrofon
Odcinek:    Strach i jego różne oblicza
Kategoria:  Historia, psychologia

O dziwo nie o strachu wywołanym pandemią, ale za to dużo o strachu w relacji społecznej, wychowaniu, czy perswazji. Strach w wychowaniu dzieci, warunek. Strach w wymiarze kreowania określonych postaw społecznych. Dużo ciekawych faktów i analogii.

Wojtek
Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.