Wydanie #43

Newsletter z 31 października, wpierany przez Podcast Rozmowy Facebooka i Podigee – hosting dla podcastów

Mam nadzieję, że pomimo codziennego znoju potrafisz zauważyć otaczające nas piękno.
Tylko nie narzekaj i nie nabijaj się. Wystarczy, że wyjdziesz do parku czy lasu. Nawet na krótki spacer, nawet taki z parasolem.
Zobacz, ile kasztanów leży pod nogami, jak rozłupały się ich skorupki, odsłaniając ulubioną przez dzieciaki zawartość.

Schyl się i podnieś kilka.

Poczuj je w dłoniach i przypomnij sobie, jakie cuda o tej porze roku robiłeś z nich jako dziecko.
Wielobarwne drzewa pięknie wychodzą na fotografiach, więc znajdź chwilę i wyjdź na spacer i niech deszcz nie będzie dla Ciebie przeszkodą.

No dobra, bo trochę się rozmarzyłem…

Bardzo się cieszymy, że stale rośnie grupa miłośników podcastów i że chętnie dołączacie do grona czytelników, a może raczej słuchaczy, naszego newslettera.
Niektórzy z Was pewnie się nie orientują, że już niebawem będziemy mieli roczek, więc czas najwyższy, aby się usamodzielnić 😉

W związku z tym mamy małe ogłoszenie, które publikowaliśmy już na łamach naszych mediów społecznościowych:

 Kochani, szukamy wsparcia! 
Nasza ekipa jednogłośnie stwierdziła, że potrzebna nam pomoc 
 Szukamy osoby, która podobnie jak my ma fioła na punkcie podcastów i chciałaby wesprzeć nas w prowadzeniu fanpage’a.
Pożądane cechy: entuzjazm, uwielbienie do podcastów, szeroki uśmiech, gotowość do wsparcia nas w projekcie Najlepsze Polskie Podcasty.
Czujesz, że szukamy Ciebie? Napisz do nas!

To kto chętny?

No i czas najwyższy na wyciąg z tego, co dziś przygotowaliśmy dla Ciebie, bo jak co tydzień mamy niezły przekrój podcastowych tematów, wśród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie 😉

Jest coś o pieniądzach, kinie i książkach, ale i o budowach, odpadach i kosmosie – nie chodzi o odpady w kosmosie 😉
Do tego dawka ciekawostek o motywacji i marketingu…

Ciekawi nas, co Cię zainteresowało najbardziej, a co wcale. Daj znać!

Wojtek(od rozwoju)

Ps.I na koniec playlista do tego wydania (skopiuj i wklej w swojej aplikacji do słuchania)https://najlepszepolskiepodcasty.pl/czt43

Posłuchaj razem z nami:

Podcast:    Ewelina Mierzwińska – Zacznij od dzisiaj
Odcinek:    Kiedy jest dobry moment na wprowadzenie produktów niskopłatnych do Twojej oferty?
Kategoria:  Zarabianie pieniędzy, produkty elektroniczne

Wiele osób tworzy produkty elektroniczne, ponieważ uważają, że łatwo na nich zarobić. E-booki, kursy online, warsztaty wyrastają jak grzyby po deszczu. Jednak ich twórcy bardzo często trafiają na mur, kiedy przychodzi do sprzedaży. Czy na produktach niskopłatnych da się zarobić? Jak sprawić, by klienci chcieli je kupować. Polecam serdecznie, jeśli masz zamiar wypuścić na rynek swoje nowe „dziecko” lub zastanawiasz się, „dlaczego się nie sprzedaje”.
Karolina


PODCAST PARTNERA

Podcast:      Rozmowy Facebooka
Odcinek:     O kampanii innej niż wszystkie
Kategoria:    Marketing

Czym jest kreatywność? Na pewno każdy z nas ma inne wyobrażenie osoby kreatywnej czy samego procesu. Jednym z wielu ciekawych wątków które porusza ten odcinek, jest połączenie procesu kreatywnego z technologią. Wykorzystanie nowych technologii pozwala obecnie na dotarcie do milionów odbiorców, co świetnie wykorzystali goście tego odcinka przy tworzeniu świetnej kampanii reklamowej „A co gdyby?” dla OLX. Gorąco polecam, nie tylko marketerom!

Marek


Podcast:    Nauka To Lubię
Odcinek:    Porównałem COVID i grypę
Kategoria:  Nauka, badania

Zwykle nie angażuję się w spory, które nie mają sensu. Takim sporem jest dla mnie udowadnianie komukolwiek, czy COVID istnieje, czy jest ogólnoświatową propagandą. Czy jest jak grypa, czy może bardziej niebezpieczny… Ale jeśli chodzi o naukowe dowody, poparte badaniami i statystykami, to lubię wiedzieć. A że temat gorący, to zapraszam do zapoznania się i wyrobienia własnego zdania na podstawie prawdziwych danych, a nie hipotez i domysłów.
Wojtek


Podcast:     Rozmowy na koniec świata
Odcinek:     Nieszkodliwi wariaci? Czyli co nauka mówi o pasji kolekcjonowania
Kategoria:  Kolekcjonerstwo

Każdy z nas coś kolekcjonuje, świadomie lub nie. Mogą to być przedmioty, ale również wspomnienia czy wrażenia. Czym różni się kolekcjoner od zbieracza? Co jest głównym powodem, który popycha nas do gromadzenia różnych przedmiotów? O antropologii i psychologii kolekcjonerstwa posłuchasz w rozmowie z dr. Michałem Wasilewskim z Instytutu Archeologii UJ.
Marek


Podcast:     Co w tym koszu
Odcinek:     Co dalej dzieje się z odpadkami bio? Zwiedzam kompostownię
Kategoria:   Ekologia, odpady

Są przynajmniej dwa powody, dla których uważam, że warto posłuchać tego odcinka. Pierwszy jest dość oczywisty, bo uświadamia i pokazuje, jak wiele odpadów, nawet tych bio, generujemy. A do tego jak bardzo i niepotrzebnie je zanieczyszczamy. Warto też wiedzieć, co nie jest odpadem bio, bo produkty, które lądują w brązowych pojemnikach, potrafią zaskoczyć nawet tych, którzy myślą, że już wszystko widzieli. Kolejny powód, to docenienie starań Julii w realizacji odcinka w kanwie reportażu. Przecież odcinek mógłby być wyłącznie wartościowym monologiem, a jednak jest czymś więcej. Jestem w stanie zaakceptować, czasem niesłyszalne wypowiedzi osoby, która oprowadzała Julię po obiekcie (słuchałem w samochodzie), bo uważam, że dodaje to Klimatu i mocno uwiarygodnia prezentowane treści.

Wojtek


Podcast:     Na przekład: Podcast STL
Odcinek:     Miłosz Waligórski o powieści „Galeri” Lajosa Grendela
Kategoria:   Książki, sztuka tłumaczenia tekstów literackich

Na podcast Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury trafiłam co prawda przez przypadek, ale jako filologa zachwycił mnie format i język. W tym odcinku podcastu Miłosz Waligórski opowiada o aktualnie tłumaczonej przez siebie książce „Galeri” Lajosa Grendela. Zdecydowanie dla koneserów literatury pięknej. W dzisiejszym szybkim i bardzo onlinowym świecie (z jego wszystkimi wadami i zaletami) z prawdziwą przyjemnością posłuchałam tego krótkiego co prawda odcinka, ale jakże innego od wszystkich, które miałam okazję słuchać do tej pory. Jeśli kochasz literaturę piękną, zasłuchaj się.

Karolina


Podcast:     We Need More Space Podcast
Odcinek:     Jak przed 30 zbudować satelitę, wysłać kreta na Marsa i sondę na Jowisza? – Ewelina Ryszawa
Kategoria:  Kosmos

Często wysyłasz coś w kosmos? Pewnie tak jak mi jeszcze Ci się nie zdarzyło. Ewelina Ryszawa robi to dość regularnie. Ostatnio „wysłała” Kreta na Marsa, a teraz pracuje przy budowie części do sondy JUICE, która będzie badała lodowe księżyce Jowisza.
Marek


Podcast:     Przysłowiowy podcast
Odcinek:     Apetyt Rośnie w miarę jedzenia
Kategoria:  Wiedza

Ciekawy koncept. Treść totalnie „lekka” i specyficzna. Dobre na „odmóżdżenie”. Specyficzny humor. Mi polecił kolega… Ja nie zapałałam miłością, ale on tak – więc polecam i oddaję Twojemu osądowi 😉
Agnieszka


Podcast:     Bez zadyszki – podcast o dobrej motywacji
Odcinek:     Jak utrudniamy sobie życie?
Kategoria:    Motywacja, samorozwój, psychologia

Posłuchaj i zanotuj, które z tych usprawiedliwień są także i Twoimi. Ciekawe i życiowe przypadki, z którymi myślę, że każdy się spotyka. Być może zupełnie bezwiednie i podświadomie przedstawiamy SOBIE listę wymówek, z powodu których nam nie wyszło, nie udało się czegoś osiągnąć, czy zrealizować, czasem nawet zanim podjęliśmy próbę działania. Odcinek prosi się o drugą część, która powie nam, jak temu przeciwdziałać — ja chętnie wysłucham.
Wojtek


Podcast:      Nagle, ostatniej nocy
Odcinek:      Toksyczna miłość Margaret Campbell
Kategoria:    Kino

Wciąga. Lubię takie intrygujące wstępy, zaciekawiającą w tle historie… Historie ludzi, takie prawdziwe historie, których słucha się, jak treści świetnej książki. Jeszcze raz sprawdza się zasada „życie pisze najlepsze scenariusze”  😉
Agnieszka


Podcast:     Podcast o Budownictwie
Odcinek:      Opóźnienia
Kategoria:    Budowa, remont

Miałem okazję robić w życiu niejeden remont i obserwować niejedną budowę. Z przekazu tego odcinka nasuwa mi się jeden wniosek, który oczywiście jest przy okazji wielkim uogólnieniem: Nie ma opóźnień na budowach, są tylko budowy źle zaplanowane. Jak wspomniałem, to uogólnienie, bo wypadki zdarzają się, jak wszędzie, jednak (o czym też jest w tym odcinku) doświadczony inżynier, kierownik budowy, jest w stanie wiele przewidzieć i ostatecznie uniknąć opóźnienia lub je zminimalizować.
Wojtek




Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.