Wydanie #44

Newsletter z 7 listopada, wpierany przez Podcast Rozmowy Facebooka i Podigee – hosting dla podcastów

W tym wydaniu mamy dla Ciebie 10 poleceń, wśród których na pewno znajdziesz kilka wartych posłuchania.
Podobno słuchalność podcastów rośnie w okresie jesienno zimowym, więc nasze propozycje są przeglądem tematów. Zaczynając od biznesu i kultury organizacji, poprzez tematy edukacyjno – poznawcze, a na tańcu, magii i filmach kończąc. Będzie też coś o sporcie, zdrowiu i dietach.

W zeszłym tygodniu ukazał się kolejny odcinek naszego podcastu. Tym razem do rozmowy zaprosiliśmy Mateusza Sójkę, współzałożyciela hostingu dla podcastów Podigee. Jest to jedyny hosting z polskim wsparciem technicznym.
Warto posłuchać, jeśli planujesz zamienić słuchawki na mikrofon.
MarekPs.I na koniec playlista do tego wydania (skopiuj i wklej w swojej aplikacji do słuchania)https://najlepszepolskiepodcasty.pl/czc44

Posłuchaj razem z nami:

Podcast:    Biznesowe potyczki językowe
Odcinek:    Dlaczego postanowiłam nagrać podcast po rosyjsku
Kategoria:  języki obce, podcasty biznesowe

Podcast BPJ śledzę z ogromną ciekawością z dwóch powodów. Języki obce są mi bardzo bliskie i praca z podcasterami, którzy tworzą w języku obcym i w ten sposób budują swoje marki również. Nie spotkałam się jeszcze z polskim podcasterem nagrywającym po… rosyjsku. Skąd taki pomysł? Jak tworzenie podcastu w języku obcym może Ci pomóc w budowaniu marki? Posłuchaj koniecznie!
Karolina


PODCAST PARTNERA

Rozmowy Facebooka

Podcast:      Rozmowy Facebooka
Odcinek:     O tym, jak pandemia zmieniła model pracy – Olaf Żylicz i Robert Bednarski
Kategoria:    leadership, kultura organizacji


Czy zdaliśmy ten egzamin? Niewątpliwie mamy poczucie, że „nowa normalność” to coś, co zostanie z nami na dłużej, a etap „prototypowania” pracy zdalnej mamy za sobą. Trochę czujemy, co się sprawdza, co niekoniecznie…i szukamy, coraz skuteczniej, kreatywnych rozwiązań. Podcast w nienachalny sposób zmusza do refleksji.

Co jest lepsze – praca zdalna, czy praca z domu? Chyba wszyscy zadajemy sobie to pytanie – bardziej, czy mniej świadomie. Dzięki tej rozmowie możemy głębiej zastanowić się nad cyfrową rewolucją, która zadziała się na naszych oczach.

Osobiście urzekł mnie wątek przywództwa. Mam wrażenie, że już od jakiegoś czasu czuło się „w powietrzu” odwrót od twardego, „czerwonego” modelu. Dlaczego potrzebujemy dobrego zarządzania i nie sprawdzi się autorytarny sposób budowania struktur organizacyjnych? Nie tylko w dobie pandemii takie przywództwo się sprawdza – pozostawia przestrzeń na nieskrępowaną kreatywność, a ta niesie za sobą innowacje, tak desperacko nam teraz potrzebne.

Kierunki, w które podążamy jako liderzy, jako organizacje i jako „zwykli” pracownicy, napawają optymizmem. Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebny nam teraz dialog, pełna wrażliwości rozmowa i bezwarunkowy szacunek do potrzeb i emocji drugiego człowieka.

Ta rozmowa pomogła niewątpliwie dołożyć cenną cegiełkę do wspólnej dyskusji. Dla mnie osobiście, w świetny sposób pozwoliła się zatrzymać, udokumentować stan na „teraz” i z rzeczową skrupulatnością zająć się z planowaniem „co dalej”. Serdecznie polecam, szczególnie osobom czynnie kształtującym lub wpływającym na formowanie kultury organizacyjnej. Praca 2.0 rodem z pandemicznych mem-ów, to już nie przymrużenie oka w spodniach od piżamy i koszuli …to już nasza codzienność.
Warto zastanowić się, czy jedzenie kanapek przy klawiaturze będzie home-office-owym faux-pas, słaby mikrofon statusem niedofinansowanej infrastruktury firmy… no i czy rękodzielnicze warsztaty on-line zastąpią team-buildingową kawę w biurowej kuchni.

Agnieszka


Podcast:     Błąd Lekarza
Odcinek:     Problemy z endoprotezą stawu biodrowego
Kategoria:  prawo, zdrowie

Ten odcinek zainteresował mnie z kilku powodów. Jeden, to że moi koledzy na studiach przygotowali bardzo profesjonalny projekt produkcji i sprzedaży implantów. Drugi powód, to bardzo znikoma świadomość osób poszkodowanych w wyniku błędów lekarskich i innych, wynikających z przeprowadzonych zabiegów i operacji. Pani Jolanta dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą w zakresie przeprowadzonych działań odszkodowawczych, a czyni to z dużym wyczuciem, do tego zwięźle i konkretnie. Myślę, że to bardzo wartościowy projekt.
Wojtek


Podcast:    Wielka historia małego aparatu
Odcinek:    Leica jest do dziś synonimem precyzji i wszechstronności
Kategoria:  edukacja, ciekawostki

Swietnie opowiedziana historia aparatu i kultowej marki Leica. Mimo, że nie jestem pasjonatką fotografii, wysłuchałam „od deski do deski”, bo jakość sprzyjająca uchu, ciekawa opowieść i masa merytorycznych ciekawostek. Serdecznie polecam.
Agnieszka


Podcast:     Tajfunowe przypisy. Podcast o Azji
Odcinek:     Azja Wschodnia, a nie „Daleki Wschód”, czyli o orientalnych fantazjach słów kilka
Kategoria:   orientalistyka

Czym jest w ogóle ten Orient? Ten odcinek słuchało mi się bardzo fajnie. Nie tylko ze względu na sposób prowadzenia, ale również ze względu na sporą dawkę wiedzy o Azji. Jak wygląda zderzenie stereotypów z rzeczywistością? O tym posłuchasz w tym odcinku. Przy okazji: to dopiero pierwszy pełny odcinek tego podcatu, ale mam wrażenie, że warto go zasubskrybować. Polecam.

Marek


Podcast:     Bliskie Spotkania 6gostopnia
Odcinek:     Spotkanie 30: Zabójcze ciało (Jennifer’s Body)
Kategoria:   TV i film

Man-gaze i inne terminy, których nauczycie się dzięki tej rozmowie, wchłania się bezboleśnie, jakby podsłuchując rozmowę trzech koleżanek ze studiów. Poczułam się staro – ale miałam też ochotę powiedzieć „Rety, ale dzisiejsza młodzież jest otrzaskana”. Fajna, mądra, otwierająca głowę rozmowa. Taka lekka, mimo, że tematy ciężkiego kalibru wjeżdżają na stół.

Agnieszka


Podcast:    Górski Podcast 8a,pl
Odcinek:    Aleksander Skorupa. Fizjoterapia dla wspinaczy.
Kategoria:  sport, wspinaczka

Nie ważne kiedy i jak się wspinacie i czy wspinaczka jest dla Ciebie tylko hobby, czy czymś więcej. Ten odcinek warto posłuchać. Zaczyna się od bardzo podstawowych zagadnień, ale w miarę upływu odcinka usłyszysz coraz więcej bardzo konkretniej wiedzy. Jeśli jesteś początkujących wspinaczem, tym bardziej powinnaś/eś posłuchać.
Marek


Podcast:    Wyrwane z Contestu
Odcinek:    Na górze róże na dole floorwork
Kategoria:  rozwój, taniec

Odcinek niby o tańcu, a w sumie o zmianie podejścia do własnego rozwoju, przy okazji tańca. To fak, że przez lata w naszym systemie edukacji zwracano nam uwagę na potrzebę rozwoju słabych stron. Jeśli ktoś był słaby z danego przedmiotu, to energia i często także pieniądze, szły w korepetycje i potrzebę podciągnięcia ocen właśnie z tych przedmiotów. Mało kto kładł nacisk na koncentrowaniu się na mocnych stronach i dalszym ich rozwoju. To bardzo ciekawe i ważne podejście, które w wielu kręgach obowiązuje od dawna, że warto, a nawet należy się skupiać się na mocnych stronach, jednak w wielu dziedzinach nadal dekoncentrujemy się podciągając ogon naszych kompetencji.

Wojtek


Podcast:     Od poniedziałku
Odcinek:     Jak schudnąć z konkretnej części ciała?
Kategoria:   dieta, przekonania

Czy da się schudnąć z konkretnej części ciała? Oooo, jakby to było możliwe, to by było genialnie 😉 No, ale niestety nie można mieć wszystkiego. Czy aby na pewno? I czy w ogóle jest sens chudnąć, rzeźbić i uplastyczniać tylko część swojego ciała, zamiast zająć się kompleksowo całością. Jeśli interesuje Cię temat diet i zdrowego (ale nie radykalnego!!) stylu życia w myśl zasady „wszystko jest dla ludzi”, koniecznie posłuchaj tego odcinka podcastu.

Karolina


Podcast:      Internetowy Magiczny Podcast
Odcinek:      Droga rozwoju w magiil
Kategoria:    magia

Czy są w śród nas pasjonaci magii? Początkujący prestidigitatorzy, mentaliści i iluzjoniści powinni posłuchać tego podcastu. Jak zacząć w magii? Czy jest jedna uniwersalna droga rozwoju i kariery? O tym opowiedzą wam Patryk i Jędrzej.

Marek
Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.