Wydanie #45

Newsletter z 14 listopada, wpierany przez Podcast Rozmowy Facebooka i Podigee – hosting dla podcastów

Drugi tydzień listopada, poszatkowany jak kapusta do bigosu. Dwa dni pracy, dzień wolny i znów czwartko-poniedziałek 🙂 Muszę przyznać, że trochę trudno mi było się odnaleźć. Za to niewątpliwym plusem tej całej sytuacji były dodatkowe godziny na słuchanie podcastów. Wykorzystaliśmy je skrupulatnie.

W dzisiejszym newsletterze chcielibyśmy polecić Ci podcasty lżejsze (o biznesowych randkach między innymi), zaskakujące (o zawodzie prawnik-lingwista i pracy w… szafie) oraz ważne, obok których nie umiemy przejść obojętnie (ekologia, walka o wolność i Strajk Kobiet – o tym po prostu trzeba powiedzieć).

Ale to nie wszystko. Bierz zatem w rękę ciepłą herbatę, wskakuj pod koc i zasłuchaj się. Aura sprzyja słuchaniu 🙂
Karolina
Ps.I na koniec playlista do tego wydania (skopiuj i wklej w swojej aplikacji do słuchania)https://najlepszepolskiepodcasty.pl/czp45

Posłuchaj razem z nami:

Podcast:    Marketing prawniczy w praktyce
Odcinek:    Z pasji do prawa i tłumaczeń – Wojciech Wołoszyk
Kategoria:  prawo, tłumaczenia, języki obce

Czy słyszałeś kiedyś o zawodzie prawnik-lingwista? Czy wiesz, że wrzucając tekst do translatora Google możesz narazić się na konsekwencje prawne? Tak, tak, dobrze czytasz. Ten odcinek „Marketingu prawniczego w praktyce” był dla mnie sporym zaskoczeniem i muszę przyznać, że jako filolog wysłuchałam go z prawdziwą przyjemnością. Jednak to odcinek nie tylko dla filologów, a zdecydowanie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy w swoich firmach posługują się przynajmniej jednym językiem obcym. Polecam bardzo serdecznie.
Karolina


Podcast:     Zielony Podcast
Odcinek:     Joe Biden wygrywa! USA wrócą do walki z kryzysem klimatycznym? Barbara Rogala, 300gospodarka
Kategoria:  ekologia globalnie

Zwykle ciężko nam idzie z ogarnięciem ważnych aspektów ekonomiczno-ekologicznych we własnym „M”, dlatego namawiam Cię do posłuchania tego odcinka, w którym usłyszymy o zachowaniu szefów państw oraz o tym, jak wpływają one na ekologię. A wpływają w wymiarze globalnym. Z tego podcastu dowiesz się też, dlaczego podejście: „Skoro Prezydent USA nie troszczył się o ekologię, to co za wpływ na nią mam ja „marny żuczek”?” nie jest właściwe.
Wojtek


Podcast:    Odpowiedzialna Moda
Odcinek:    Jak łowić perły w lumpeksach? Rozmowa z Przemkiem Srogoszem
Kategoria:  moda

Stylówka z lumpeksu? Tak jest to możliwe i niekoniecznie musi to być zestaw na imprezę tematyczną. Przemek Srogosz – „Król lumpeksów” – który nazywa sam siebie lumpsetterem, wprowadzi Cię w tajemnice lumpeksów.

Marek


Podcast:     BSS bez tajemnic
Odcinek:     W duecie z Maciejem Żłobińskim o ergonomii pracy w home office
Kategoria:   ergonomia, zdrowie

Jestem fanem pracy na stojąco i w taki sposób zorganizowałem swoje mięjsce pracy w mieszkaniu. W tym odcinku usłyszysz, jak można zorganizować miejsce do pracy stojącej np.: w szafie i dlaczego praca na komputerze przy desce do prasowania, to nie jest najlepszy pomysł. Co ważne, a nawet przerażające, usłyszysz o konsekwencjach pracy siedziącej, szczególnie w domu. Aspekt, na który możemy nie zwracać uwagi, pracując w trybie home office, to zdecydowanie mniejsza aktywność fizyczna. Posłuchaj i odnieś to do swojej sytuacji.

Wojtek


Podcast:     Obraz Tygodnia
Odcinek:     Dyniowisko
Kategoria:   sztuka, rozrywka

Sztuka wcale nie musi być śmiertelnie poważna. Jak zrobić ją z humorem, będzie można posłuchać w tym podcaście. Tak „kwiecistego” i zaskakującego opisu obrazu raczej nigdy wcześniej nie miałeś(-aś) okazji usłyszeć. Ten odcinek to świetny przerywnik pomiędzy bardziej „poważnymi” podcastami.

Marek


Podcast:    Ciężko Powiedzieć Podcast
Odcinek:    Odcinek o prawach kobiet, strajkach oraz apostazji. Gość: Maria Kostacińska
Kategoria:  prawa kobiet, stereotypy

Odcinek długi, ale ważny. Unikam kwestii politycznych czy religijnych, a tu są obie! Uważam jednak, że warto posłuchać tej rozmowy i odnaleźć w niej własne zdanie. Sam jadąc samochodem i słuchając, na przemian kiwałem kłową pełen aprobaty i zrozumienia, żeby za chwilę uśmiechać się z niedowierzaniem, a anastępnie komentować coś pod nosem. Ten odcinek wywołałuje wiele emocji, od współczucia do złości, ale też skłania do refleksji.

Wojtek


Podcast:    Brandka
Odcinek:    W czym znajdowanie pomysłu na biznes przypomina szukanie faceta?
Kategoria:  marketing, sprzedaż, randki

Ten odcinek jest nieco starszy niż polecane przez nas zazwyczaj i po cichu powiem Ci, że narażam się trochę moim koleżankom i kolegom z ekipy NPPPL, ale łamię tę zasadę świadomie. Dlaczego? Ponieważ dawno nie słuchałam Brandki i nie zauważyłam upływu czasu. A jednak tego odcinka nie mogę Ci nie polecić 🙂 Wiele osób, szukając sposobu na swój rozwój zawodowy, zastanawia się, jaki biznes mogłoby założyć. Karolina, autorka podcastu Brandka, proponuje bardzo nieszablonowe rozwiązanie – porównuje szukanie pomysłu na biznes do szukania… faceta. Co z tego wyniknie? Posłuchaj koniecznie!

Karolina


Podcast:     Przegadajmy to!
Odcinek:     Kontrolujmy (się)!
Kategoria:   emocje

Dużo o emocjach, tych, które czasem potrafią napytać nam biedy. Inteligencja emocjonalna, samoświadomość i babcine rady. Co jeszcze wpływa na to, że reagujemy w określony sposób oraz czy i jak można temu zaradzić. Lubię posłuchać tych wyważonych dysput na jasno sprecyzowane tematy, które są nam dobrze znane i o których warto porozmawiać tak, jak Mariusz z Edytą.

Wojtek


Podcast:      Pestka Shoots
Odcinek:      Oskar Weręża
Kategoria:    alkohole

Pizza Martini i wódka smalcowa… O tym usłyszysz w dalszej części tego odcinka. Całość natomiast jest świetną rozmową o kreatywnej stronie miksowania alkoholi i nie dotyczy to tylko smaków, ale również strony technicznej „składania” drinków. Słuchałem z dużym zaciekawieniem, choć muszę zaznaczyć, że od czasu do czasu pojawiają się „mocne” słowa. Niemniej, będziesz zaskoczny(-a), jak złożony jest proces tworzenia drinków, menu czy choćby dostosowywania ich do lokalu, klienteli, mody czy sezonu. Gorąco polecam!

Marek


Podcast:      Czyta: #TataMariusz
Odcinek:      Joanna Papuzińska – Nasza mama czarodziejka – Jak nasza mama hodowała potwora
Kategoria:    bajka

Jak ja lubię słuchać bajek! Zawsze lubiłem i chyba tak mi już zostanie. Mariusz nagrywa bajki codziennie, więc oprócz tej polecanej o dziwnym potworze, każdy znajdzie coś dla siebie, czy swoich bliskich. Gratka zwłaszcza dla maluchów, siedzących przymusowo w domu!

Wojtek
Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.