Wydanie #46

Newsletter z 21 listopada, wpierany przez Podcast Rozmowy Facebooka i Podigee – hosting dla podcastów

Dzisiejszy newsletter redagujemy w kobiecym gronie 🙂 Aga (Oplotkowa) napisała dla Ciebie świetny wstęp o prezentach, ja (Karolina) natomiast podsunę Ci kilka bardzo fajnych podcastów. Chłopaki (Marek i Wojtek) też oczywiście dołożyli swoje 3 grosze (a raczej swoje polecajki i to – przyznaję uczciwie – nie tylko trzy). Siedzę więc w piątkowy wieczór, piję gorącą herbatę i składam dla Ciebie wszystkie te dobroci do kompletu. Taki mały patchwork nam wyszedł.

Dziś pojawią się odcinki o modzie, marketingu, podróżach oraz rozwoju i inwestowaniu w siebie. Zanim jednak podsunę Ci te smaczki, przekazuję kilka słów od Agi – ważne są, więc warto przeczytać.

Dobrego weekendu,
Karolina (Pretty Well Done)


Jak Twoje oszczędności?
Już ograbione w pierwszym rzucie „Black Friday”?
Czy może powoli uszczuplasz, wydając w ramach przetaczającej się przez FB fali „W  tym roku zamierzam kupić jak najwięcej prezentów na stronach znajomych…”

Niezależnie, gdzie jesteś, czy szalejesz zakupowo w sieci, czy potajemnie opłakujesz zamknięte galerie… serdecznie namawiam Cię do pomyślenia o niecodziennym prezencie dla podcasterów.
Szczególnie tych niszowych, małych, za którymi nie stoją wielkie budżety i sponsorzy…

Zrób im prezent!
Zostaw pozytywną opinię, daj parę gwiazdek, może nawet zostaw dar kalibru rodem z wora Mikołaja = wielki karton pod tytułem mail z podziękowaniem, że się komuś po prostu chce nagrywać, dzielić wiedzą, dzielić doświadczeniem…

Gwarantuję Ci:

  • Uśmiech na twarzy tak obdarowanego podcastera.
  • Pozytywny power w jego/jej głowie i totalnie skorelowaną poprawę jakości kolejnych odcinków ( może nawet decyzja, żeby nie odpuścić w 2021?? )
  • Efekt uboczny u Ciebie = poczucie, że spoko z Ciebie ludź 😛

Ot tak.
Tak po prostu.

Bo fajnie jest kupować w promocji… (wiem, bo właśnie upchnęłam prezenty dla trzech łobuzów w szafach z nadzieją, że nie znajdą szukając kabla do łatowarki home-schoolowego tabletu).

Fajnie jest kupować i dawać… (kompulsywnie kupuję biżuterię, że niby dla siostry i mamy, a potem potajemnie niektóre kolczyki zostawiam dla siebie :PPP i mężu nie ma nic do gadania). Ale jeszcze fajniej – tak po prostu dawać wsparcie i dobre słowo.

(No i nie trzeba promki na Black Friday === cały rok mamy te prezenty w swojej głowie… dla innych za free).

Miłego słuchania polecanych z tego tygodnia
Agnieszka
Ta z Oplotki.pl

Ps.I na koniec playlista do tego wydania (skopiuj i wklej w swojej aplikacji do słuchania)https://najlepszepolskiepodcasty.pl/czsz46

Posłuchaj razem z nami:

Podcast:    Życie w Norwegii. Gazela w Laponii
Odcinek:    #SVALBARD – arktyczny archipelag wysp
Kategoria:  podróże

O zielonej zimie i złotej zimie, i kawałeczku lata, ale przede wszystkim o ludziach. Jeżeli lubisz posłuchać o tych, u których życie toczy się totalnie inaczej niż u nas – to warto włączyć ten odcinek. Przyjemny głos, konkret w szybkim tempie – dynamicznie malowane obrazy zimnej, równoległej rzeczywistości :PPP
Agnieszka (Oplotka)


PODCAST PARTNERA

Rozmowy Facebooka

Podcast:      Rozmowy Facebooka
Odcinek:     O kulturze w świecie cyfrowym – Paweł Potoroczyn i Michał Borowik
Kategoria:    rozwój, cyfrowa kultura

Pułapka średniego rozwoju – co to? Skąd się bierze? Dyskusja pokoleniowa o cyfrowej kulturze, o kulturze przenoszonej do świata wirtualnego.

Tak, jak każda moneta ma rewers i awers, tak warto posłuchać różnych stanowisk, różnych doświadczeń. O czym mowa?

Zwiedzanie wielkich muzeów w sieci, wielkie koncerty dostępne w domowego fotela z lampką dobrego wina, czy ulubioną herbatą. Jak reagować na zmieniające się środowisko kulturalne? Jak dostarczyć kulturę w czasach pandemicznych? Jakie jest Twoje zdanie? Posłuchaj.

Wojtek


Podcast:     Konkretnie o marketingu
Odcinek:     Jak promuje się elegancką modę męską? Wywiad z Michałem Kędziorą
Kategoria:  moda, marketing

Myślałaś(-eś), że o modzie wiesz wszystko? To może uda mi się Ciebie zaskoczyć. Dziś bowiem polecę Ci odcinek, w którym autor podcastu, Artur Jabłoński, rozmawia z Michałem Kędzierskim o… promocji mody męskiej w sieci. Tak, tak, dobrze czytasz. Jak promować modę męską? Czy panowie są zainteresowani stylizacjami? A może to panie decydują o tym, jak powinni ubierać się ich mężczyźni? Posłuchaj 🙂
Karolina


Podcast:    Cyber, Cyber…
Odcinek:    O dezinformacji na przykładach
Kategoria:  cyberbezpieczeństo, polityka

Co jest prawdą, a co kłamstwem w dzisiejszych czasach? Czy problem dezinformacji i fake newsów będzie potrzebował rozwiązań systemowych do ich ograniczenia? Wygląda na to, że takie pytania będziemy sobie zadawali coraz częściej. Warto posłuchać, co na ten temat mają do powiedzenia Łukasz Jachowicz i Mirek Maj z fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń.

Marek


Podcast:     Kaizen Miracle
Odcinek:     Jak lepiej wykorzystywać talenty w firmach? Rozmowa z Dominiką Stróżyńską
Kategoria:   rozwój, talenty

Robiłeś badania? Badania Gallupa. Ja robiłem i uważam, że to jedno z bardzo dobrych narzędzi do poznania swoich mocnych stron, a następnie w oparciu o nie, zaprojektowanie dalszych działań rozwojowych. Chętnie wysłuchałem tej rozmowy, bo z jednej strony przyglądam się podcastowi Tomka od pewnego czasu, a z drugiej, znam trochę Dominikę z jej oryginalnych występów w sieci, kiedy to na przykład śpiewała piosenkę swojej mamie. Spotkanie i rozmowa z Dominiką musiały być ciekawe i nie zawiodłem się.

Wojtek


Podcast:     Rozmowy Przez Ocean
Odcinek:     Córki amerykańskich prezydentów, ich kariery i życie prywatne
Kategoria:   polityka

Odcinek tego podcastu powstał (jak się zapewne domyślasz) na kanwie ostatnich wyborów prezydenckich w USA. Trafiłem na niego całkiem przypadkowo i wcale nie żałuję. Córki prezydentów zazwyczaj pozostają w cieniu – może z wyjątkiem Ivanki Trump. Co mogą, a czego im nie wolno i jak wygląda ich życie, o tym posłuchacie w tym odcinku.

Marek


Podcast:    HR UP!
Odcinek:    WYWIAD z Mają Gojtowską: Wartości firmowe i ich komunikacja.
Kategoria:  HR, wartości, misja firmy

Na stronie większości firm przeczytasz o misji, wizji, wartościach, jakie firma wyznaje. Tylko jak to się ma do rzeczywistości? Jakie wartości firmy powinny komunikować i czy powinny odnosić się do wydarzeń np. politycznych (wszyscy pamiętamy zapewne problemu mBanku, który poparł Strajk Kobiet). O tym usłyszysz w tym odcinku podcastu. Polecam serdecznie.
Karolina


Podcast:    Podcast o mózgu
Odcinek:    Neuroplastyczność Wymiata
Kategoria:  mózg, uczenie się

Dość trudny temat, podany w stosunkowo prosty sposób. Neuroplastyczność, to trochę bardziej naukowa nazwa uczenia się. Co dzieje się z naszym mózgiem, kiedy wychodzimy z naszej strefu komfortu. Czy mózg rozwija się cały czas tak samo? Co to są synapsy? Czy w mózgu są autostrady i czy z „leśnej ścieżki” możesz zrobić całkiem pokaźną trasę szybkiego ruchu? Jak to zrobić? Słucha się szybko i przyjemnie.

Wojtek


Podcast:     Między Sportem a Sztuką [podcast polecany przez Czytelnika]
Odcinek:     Walki Rycerskie – Krzysztof Baran (Między Sportem a Sztuką #3)
Kategoria:   walki rycerskie

W tym odcinku wraz z moim gościem rozmawiamy na temat stosunkowo niszowej pasji jaką jest rekonstrukcja średniowieczna, a konkretnie o jednym z jej elementów… Walkach Rycerskich. Krzysztof w charakterystyczny dla siebie, ciekawy i energiczny sposób pokazuje jak coś, co łączy w sobie żywą historię, współzawodnictwo sportowe, zdrowy styl życia oraz pasjonujące hobby jest dla wyciągniecie ręki dla każdego z nas. Niejednokrotnie jako alternatywa dla klasycznych zajawek treningowych.

Dawid Bezi


Podcast:      Gadajki bez szminki [podcast polecany przez Czytelniczkę]
Odcinek:      O wirtualnej namiętności
Kategoria:    związki

Ostatnio zaczęłam korzystać z portali randkowych. Dlatego, gdy usłyszałam ten odcinek, nie mogłam powstrzymać śmiechu. Uśmiechu. To takie lekkie podejście do tematu. Ale szalenie prawdziwe. I pokazanie absurdu międzyludzkich relacji XXI wieku. Polecam z głębi serca ️

Karolina
Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.