Wydanie #48

Newsletter z 5 grudnia, wpierany przez Podcast Rozmowy Facebooka i Podigee – hosting dla podcastów

Za oknem pogoda która raczej nie zachęca do spacerów. Tym bardziej mamy nadzieję, że nasze polecane odcinki umilą Ci czas.

Agnieszka poleca między innymi odcinek o tym jak słowa tworzą rzeczywistość. A jeśli jako jedno z postanowień na nowy rok wybrałaś/eś naukę gry na instrumencie muzycznym, to Wojtek ma dla Ciebie odcinek o skrzypcach.
Jeśli musisz wyjść z domu na spacer z psem, to Karolina poleca podcast o naszych ulubionych czworonogach. Ja znalazłem ciekawy podcast o problemach z akceptacją własnego ciała.

To tylko kilka przykładów tego, co dla Ciebie przygotowaliśmy w tym tygodniu. W sumie znajdziesz 10 odcinków, które pomogą Ci zasłuchać się w podcastach…

Marek (redaktor wydania)
Ps.I na koniec playlista do tego wydania (skopiuj i wklej w swojej aplikacji do słuchania)https://najlepszepolskiepodcasty.pl/czo48

Posłuchaj razem z nami:

Podcast:    Sznurowadła myśli

Odcinek:    Z dr Joanną Podgórską o wpływie emocji na pracę mózgu

Kategoria:  Mózg, rozwój osobisty, stres

Kora przedczołowa, mitochondria, patologiczne białka w mózgu, ameloid beta. Nie martw się, to podpucha.
Super ciekawy odcinek podcastu! Joanna Podgórska ewidentnie jest zakręcona na punkcie mózgu i tematów z nim związanych, bo usłyszysz o jego plastyczności, o badaniach nad chorobami Alzheimera i Depresją. Kiedy tworzą się nowe synapsy, jak rozwijać, uplastyczniać swój mózg. Wszystko poparte nowymi badaniami i z tak wielką energią, że przesłuchałem odcinek od deski do deski i poszukam innych treści z dr Joanną Podgórską

Polecam! Wojtek


PODCAST PARTNERA

Rozmowy Facebooka

Podcast:      Rozmowy Facebooka
Odcinek:     O aktywizmie cyfrowym
Kategoria:    IT

Przyznam, że nie byłam zaskoczona. Kobiety w przedziale wiekowym 35-40 wiodą prym w aktywizmie cyfrowym. Nie, to nie jest prowokacja, która ma Cię zmusić do przesłuchania tego odcinka, ale przyznam, że warto.

Nie tylko dowiesz się wielu szczegółowych detali, które pozwolą zrozumieć, jak pomagać z głową w 21 wieku, ale wspólnie z rozmówcami spróbujesz zrozumieć, dlaczego to właście – teoretycznie najbardziej obciążone jednostki społeczne, pomagają najwięcej.

Agnieszka


Podcast:     Niezarobiona jestem

Odcinek:     Pośpiech i pytanie, które zwala z nóg (dlatego nie słuchaj tego odcinka w samochodzie)

Kategoria:   Mindfullnes, zadbanie o siebie

Żyjemy w ciągłym pędzie, wciąż pragnąc więcej, szybciej, mocniej, tymczasem w tym podcaście autorka zachęca do tego… by zwolnić z własnym biznesem. Dlaczego pośpiech w pracy, w prowadzeniu działalności nie jest wskazany? Dlaczego powinniśmy ciut zwolnić i czasem wręcz zatrzymać się na chwilę?

O tym usłyszysz od Emilii. Na samym końcu, autorka zadaje pytanie, które… zwala z nóg. Sprawdź, czy zaskoczy też Ciebie.

Karolina


Podcast:    „SKRZYPCE: zrób pierwszy krok”

Odcinek:    Jakie skrzypce na początek nauki ? „SKRZYPCE: zrób pierwszy krok”

Kategoria:  Muzyka

Z dużą ciekawością i zarazem sentymentem wysłuchałem tego odcinka podcastu. Z ciekawością, bo to pierwszy podcast ze skrzypcami w roli głównej, na jaki trafiłem. Z sentymentem, bo pamiętam swoje początki i to ile czasu siedziałem nad edycją wycinając wszystkie stęknięcia, sapnięcia i mlaski.

Odcinek kierowany jest do osób zainteresowanych nauką gry na skrzypcach, ale polecam go, ponieważ zawiera w sobie wiele uniwersalnych prawd, gdyś był zainteresowany nauką gry na jakimkolwiek instrumencie. Nawet na grzebieniu 😉 Nie kupuj od razu najdroższego grzebienia w mieście. Poza tym, duża przyjemność z słuchania.

Wojtek


Podcast:     Przy zapalonym świetle

Odcinek:     Nie czepiać się swojego ciała

Kategoria:   Seksualność

Akceptacja własnego ciała nie jest prostą sprawą. Okazuje się, że większość z nas ma z tym problemy, bez względu na płeć. Choć ten odcinek dotyczy głównie kobiecego ciała, to polecam go posłuchać również mężczyznom. Na pewno pomoże to lepiej zrozumieć kobiece spojrzenie na ten temat.

Marek


Podcast:     SETki Inspiracji

Odcinek:     Słowa tworzą rzeczywistość

Kategoria:   Edukacja

To, co myślimy, wpływa na nasze słowa. Logiczne…ale czy przypadkiem nie działa to tez w drugą stronę? Już pewnie podejrzewasz odpowiedź, ale polecę Ci posłuchać szczegółów – daje do myślenia.

Agnieszka


Podcast:    Rozmowy dla własnej przyjemności

Odcinek:    Jak pisać i rozmawiać, by być zrozumianym?

Kategoria:  Komunikacja, korpo

Ciekawa rozmowa dotycząca tak zwanej korpomowy. W sumie nie tylko tego w jaki sposób dorzucamy i po co, różne zapożyczenia, tworząc swoisty slang. Taka forma komunikacji może być akceptowana, a czasem pożądana w określonych środowiskach, czysto zawodowych.
Problem zaczyna się, kiedy zapominamy, że nie jesteśmy już w pracy, a dalej komunikujemy się slangiem. Sam bardzo tego nie lubię i pilnuję, aby komunikować się w sposób zrozumiały, prosty, łatwy. Posłuchaj i prześlij to wydanie newslettera do osób, które według Ciebie przesadzają z takim slangiem.
Wojtek


Podcast:    Granice Nauki

Odcinek:    O zatrzymywaniu czasu

Kategoria:  Społeczeństwo

Kto z nas nie ma w pamięci dzieciństwa gdy jeden dzień był wystarczająco długi na przeżycie mnóstwa przygód? Albo okres wakacji, kiedy na ich początku trudno było sobie wyobrazić ich odległy w czasie koniec?
Każdy z nas, wraz z przybywaniem lat zdaje sobie sprawę, że czas jakby przyśpiesza, a dni i miesiące znikają nam niepostrzeżenie… Czas jest ciekawym zjawiskiem np. nuda i pośpiech mają ze sobą wiele wspólnego, ale o tym posłuchasz w tym odcinku. Gorąco polecam.

Marek


Podcast:     Czarne podniebienie

Odcinek:     Jak ogarnąć nadpobudliwego świra

Kategoria:   psy, wychowanie

Jeśli jesteś właścicielem czworonoga, zwłaszcza takiego bardziej energicznego, pewnie niejeden raz zastanawiałeś się, czy z Twoim psem wszystko jest OK. Dlaczego nie usiedzi w miejscu, jak inne zwierzaki albo nie jest przykładem pieska z reklamy – słodziaka-przytulanki. I jakkolwiek nie uwielbiasz swojego psiego przyjaciela, to jego nadpobudliwość może być męcząca.

Autor podcastu podpowiada jak po pierwsze zauważyć, że Twój pies ma tylko 2 tryby: bardzo ON i OFF, a po drugie jak mu pomóc sobie z tym poradzić.

Karolina


Podcast:      „Ze stoickim spokojem”

Odcinek:      Udana samotność, a nawet izolacja. Stoickie strategie na odosobnienie

Kategoria:    Stoicyzm, współczesność

Z tego odcinka dowiedziałem się, jaka jest różnica pomiędzy stoicyzmem i epikureizmem, ale też zostałem zachęcony do głębszej refleksji nad życiem, nad jego przebiegiem, troskami i samotnością.

Ciekawie zinterpretowany wykład Epiklesa, na temat samotności, co doskonale wpisuje się w aktualnie panującę sytuacją pandemiczną. Całość tradycyjnie w bardzo spokojnej i wywarzonej atmosferze spokoju, co wpływa na atrakcyjność podcastu Tomasza.

Wojtek
Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.