Wydanie #49

Newsletter z 12 grudnia, wpierany przez Podcast Rozmowy Facebooka i Podigee – hosting dla podcastów

Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta… chciałoby się zaśpiewać. Tyle tylko, że jakoś – jak co roku ostatnio – atmosfera mało świąteczna. Gdzie te grudnie pełne śniegu i mrozu, kiedy całe dnie spędzało się na sankach.

Za oknem co prawda chłodno, ale nieśnieżnie, więc zamiast wesołej zabawy, polecamy… jak zawsze podcasty. Aż 10 smacznych odcinków mamy dla Ciebie dziś. A wiesz co jest najlepsze? Że możesz ich słuchać zarówno, leniuchując pod kocem, jak i robiąc świąteczne pierniczki 🙂 Tyle frajdy naraz.

Zapraszamy Cię między innymi do wysłuchania dyskusji o zrównoważonym rozwoju, motywacji, a także Zimnej Wojnie. Jest z czego wybierać! Są podcasty komediowe i te bardziej poważne. Które lubisz bardziej?

Nie przeciągając, puszczam Cię już do przeglądania naszej „playlisty”.

Trzymaj się ciepło!
Karolina (redaktor wydania)

Ps.I na koniec playlista do tego wydania (skopiuj i wklej w swojej aplikacji do słuchania)https://najlepszepolskiepodcasty.pl/czd49

Posłuchaj razem z nami:

Podcast:    Marki Testowane na ludziach

Odcinek:    Małe biznesy w dużych mediach. Danuta Rollinger-Bednarska

Kategoria:  Biznes

Wydawało mi się, że PR to taki twór dla wielkich korpo lub speców z TV, a tu miła niespodzianka… Nawet mikroprzedsiębiorca nadaje się do mediów. Hm, może zabrzmi naiwnie, ale słowami dwóch rozmówczyń mało namacalny twór, jakim jest PR, stał się dla mnie czymś, co można przetłumaczyć na całkiem wykonalne kroki. Polecam – dla mnie kolejne potwierdzenie, że jak ktoś się zna na tym, co robi, to potrafi o tym mówić bez sztucznego zadęcia, po ludzku… i zrozumiale.

Agnieszka (Oplotka)


PODCAST PARTNERA

O zrównoważonym rozwoju i wyobraźni

Kategoria:    IT

O czym myślisz, kiedy słyszysz hasło „zrównoważony rozwój”? Większość ludzi zwyczajnie nie ma pojęcia, jaką podać definicję, a ta znaleziona w wyszukiwarce Google najczęściej nie mówi nam nic.

Dlatego z prawdziwym zainteresowaniem wysłuchałam tej bardzo pouczającej rozmowy, która porusza także tematykę mikroorganizmów. Jaki mają wpływ na nasze życie i czy mogą nam pomóc uratować świat?

Zrównoważony rozwój dotyczy nas wszystkich, zatem posłuchaj, jeśli los naszej planety nie jest ci obojętny!

Karolina


Podcast:     eduson

Odcinek:     Wodobrzusze

Kategoria:   Zdrowie

Każdego tygodnia skanuję kategorie aplikacji podcastowych w poszukiwaniu ciekawych polskich produkcji. Czasem trudno mi znaleźć coś, czego już nie słuchałem, nie polecałem całkiem niedawno lub co warte jest polecenia.

Innym razem, tak było teraz, wpadam na podcast, którego nie znałem, a który publikuje swoje treści od ponad roku. Nie znajduję uzasadnienia, ale mniejsza z tym.

Podcast słucha się bardzo przyjemnie, a do tego za każdym razem konkrety dotyczące zdrowia, a raczej jego braku. Myślę, że głównymi odbiorcami mogą być studencji medycyny, ale też osoby, którym ich zdrowienie jest obojętne, znajdą w nim coś dla siebie.

Przystępny język, brak nadęcia, a do tego ciepłe głosy prowadzących powodują, że słucha się bardzo przyjemnie i z zainteresowaniem.

Wojtek


Podcast:    Nieporozumienie

Odcinek:    Karol Modzelewski

Kategoria:  Stand-up, komedia

Dla wszystkich miłośników stand-upów pozycja nie do pominięcia. Najpierw jednak ostrzeżenie – zawiera mocne słowa!

Kombinacji Karola i Bartosza nie trzeba przedstawiać, ani reklamować. Jak zwykle pełny przegląd tematów, więc jeśli potrzebujesz dawki dobrego humoru to ten odcinek jest dla Ciebie.

Marek


Podcast:     Kasia Motywuje | Odliczamy do Świąt z Kasią Krasucką

Odcinek:     Moc wdzięczności

Kategoria:   Motywacja

Czy zauważyłeś, że znacznie częściej mamy tendencję do narzekania, niż szukania takich zdarzeń w naszym życiu, za które możemy być wdzięczni. Tymczasem wdzięczność i jej afirmacja sprawia, że zmienia się nasze podejście do świata. Dlaczego tak się dzieje? Posłuchaj tego odcinka podcastu 🙂

Karolina


Podcast:     Super35

Odcinek:     Prawo w pracy filmowca x Michał Piechocki

Kategoria:   Wideo, prawo, biznes

Choć podcast jest skierowany głównie dla osób zainteresowanych prowadzeniem biznesu w branży produkcji wideo, ten konkretny odcinek mogę śmiało polecić wszystkim, którzy startują w biznesie.

Prawnik, Michał Piechocki, wyjaśnia krok po kroku kwestie które mogą być nie do końca oczywiste dla startujących w biznesie: co jest umową, kto może ją podpisywać, co w niej powinno być, plus mnóstwo innych informacji, które mogą być bardzo ważne w przypadku sytuacji spornych z klientami.

Marek


Podcast:    Podcast Do Biegania

Odcinek:    Mity treningu siłowego

Kategoria:  Zdrowie, Sport, mity

Niby wszyscy wiedzą, a jednak nie wiedzą. To bardzo ciekawy odcinek, który nie tylko obala mity, ale też daje całe mnóstwo ciekawych i wartościowych wskazówek dla wszystkich zainteresowanych dbaniem o zdrowie, bieganiem, czy jakąkolwiek formą aktywności. Bardzo przyjemny kompan w mojej podróży, więc wierzę, że i Tobie przypadnie do gustu.
Wojtek


Podcast:    Agni Ajurweda – Zrozumiale i dostępnie

Odcinek:    Refleksje po siedmiu latach prowadzenia biznesu

Kategoria:  Psychologia, biznes

Fajnie posłuchać spokojnego głosu kogoś, kto robi biznes na własnych zasadach. Z żelazną konsekwencją i ogromnym poszanowaniem swoich własnych reguł gry,

Maria zbudowała biznes w oparciu o służbę innym. Jak dla mnie definicja tego, że można inaczej, poza głównym nurtem, we własnym tempie. W pełni zgodzę się z Marią – jesteśmy świadkami ogromnych zmian – warto posłuchać i zastanowić się, jak tu się nie pogubić… a właściwie – może nawet – odnaleźć siebie w tym całym biznesowym zgiełku.

Agnieszka


Podcast:     Wiedza Nieoczywista o Pieniądzach

Odcinek:     Czy nasze prognozy są coś warte? (sygnał i szum)

Kategoria:   Ekonomia, prognozowanie, mity

To kolejny, polecany dziś przeze mnie odcinek o mitach, ale i nie tylko. Mam nieodparte wrażenie, że mamy bardzo ubogą wiedzę na temat ekonomii i tematów pobocznych z nią związanych. Bartłomiej w bardzo przystępny sposób tłumaczy wiele prawidłowości i zależności ekonomicznych. Dziś podporą była książka Nate Silvera „Sygnał i szum. Sztuka prognozowania w erze technologii”. Polecam serdecznie.

Wojtek


Podcast:      Powojnie

Odcinek:      Chruszczow kontra Zachód. Jak wyglądała Zimna Wojna po śmierci Stalina? Świat na krawędzi wojny.

Kategoria:    Historia

Dawka historii powojennej w pigułce, tak najlepiej można opisać ten podcast. Tak jak krótki jest opis, tak samo krótkie są odcinki. Choć można to uznać za minus, szczególnie w przypadku podcastu historycznego, to według mnie w tym przypadku jest to zdecydowany plus. Krótko, zwięźle i na temat. W tym odcinku o gwałtownym przebiegu Zimnej Wojny w latach 50.

Marek
Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.