Wydanie #50

Newsletter z 19 grudnia, wpierany przez Podcast Rozmowy Facebooka i Podigee – hosting dla podcastów

Ostatnia prosta!

Już czujemy zapach mandarynek…
Już pierniki podbierane z szafeczki „na święta” dają o sobie znać w coraz ciaśniejszym w pasie dresiku.
Jeszcze jedziemy na oparach normalności, zanim na dobre ugrzęźniemy na domowym Sylwestrze z przymusowym Disco i kreatywną gimnastyką, żeby w ferie nie zagryźć własnych dzieci…
Ehhh…
No ja w imieniu zespołu… Dalej swoje…
Słuchajmy podcastów… One łagodzą obyczaje.
Kto wie… może i uratują nam psychikę w tym przedziwnym „sprawdzam” naszej odporności na lockdown…

Dlatego w tym tygodniu polecam coś ciepłego, jak promienie letniego słońca…
Nasza niezastąpiona ekipa dorzuca świetną różnorodność…
A obok tradycyjnych poleceń odcinków polskich podcastów ślemy moc ciepłych życzeń:
Zdrowych i spokojnych świąt w gronie najbliższych.

W imieniu zespołu,
Agnieszka (Oplotka)

Ps.I na koniec playlista do tego wydania (skopiuj i wklej w swojej aplikacji do słuchania)
https://najlepszepolskiepodcasty.pl/pze50

Posłuchaj razem z nami:

Podcast:    Dobra Podróż

Odcinek:    Gran Canaria alternatywnie / urodzinowe rozdanie prezentów

Kategoria:  Podróże

No cóż… o Gran Kanarii, słońcu, ciepełku w takie dni jak dzisiejsza grudniowa szaruga, to można tylko pomarzyć. Jeżeli jak ja chcesz reanimować się na ostatniej prostej przed Świętami, to polecam wsłuchać się w jubileuszowy odcinek. Podcast świętuje rok, a odcinek godnie reprezentuje serię pozostałych. Ja skutecznie rozmarzyłam się, że kiedyś znowu, bez strachu będzie można od tak po prostu polecieć i wygrzać się do woli.

Agnieszka (Oplotka)


Podcast:     Odpowiednik

Odcinek:     Krzyk

Kategoria:   Społeczeństwo, Audio

Krzyk. Wszyscy go znamy i używamy już od momentu narodzin. Ale jak go opisać dźwiękowo? Polecam ten odcinek, ponieważ chcę, aby tak jak mnie zaskoczył i Was. Sposobem, w jaki można opisać krzyk, udźwiękowić czy nadać mu charakter. Gwarantuję, że takiego podcastu nie słyszeliście od dawna, a być może nigdy wcześniej. Posłuchajcie Krzyku.

Marek


Podcast:    Po drugiej stronie książki

Odcinek:    Redaktor czy psycholog? Rozmowa z Kingą Rak

Kategoria:  Książki, psychologia

Wydać własną książkę… Brzmi trochę jak marzenie. Jednak wiele osób decyduje się nie czekać na odpowiedź wydawnictwa, tylko opublikować powieść na własną rękę. Wtedy z pomocą przychodzi im redaktor, którego zadaniem jest doprowadzenie książki „do stanu czytania”. Jak bardzo jednak redaktor powinien ingerować w tekst?

Co dzieje się, gdy autor… zwyczajnie nie umie pisać. Powiedzieć mu, by sobie odpuścił, czy wygładzać tak bardzo, że traci autorski styl. Wbrew pozorom to bardzo częste dylematy redaktorów.

W tej rozmowie Kinga Rak, właścicielka Twardej Oprawy, opowiada, ile w książce bywa autora. Myślisz o wydaniu powieści? Koniecznie posłuchaj 🙂

Karolina


Podcast:     Kasia Motywuje | Odliczamy do Świąt z Kasią Krasucką

Odcinek:     O przebaczeniu

Kategoria:   Motywacja

Niedługo święta. Pewnie [jak limitu 5 osób nie przekroczymy] pogadamy przy wigilijnych stołach. Pokłócimy się, pogodzimy, ponarzekamy na pandemię…

A co gdyby tak wykorzystać ten czas na WYBACZANIE? Może to czas, aby uleczyć rany, które gdzieś w nas głęboko tkwą od lat?

Kasia pomaga spojrzeć na wybaczanie z takiego punktu, że nawet najtrudniejsze przychodzi z lekkością. Niby 10 minut, ale takie odcinki potrafią zmienić życie.

Agnieszka (Oplotka)


Podcast:     BeMore

Odcinek:     Kajetan Hübner o tym, co determinuje sukces w branży e-commerce
Kategoria:   E-commerce, rozwój osobisty

Lepsze jest wrogiem dobrego. W tym wypadku to nie wymówka, ale pewnego rodzaju model biznesowy. Odcinek to zarazem historia pewnego młodego człowieka, Kajetana Hübnera, który w poszukiwaniu pomysłu na siebie, buduje i rozwija biznesy e-commerce.

Dużo ciekawostek, a jedna dość znacząca (dla mnie): czasem nie warto dopieszczać projektu, ale puścić go „live” i korygować w trakcie. Ma to o tyle sensu, że dla sklepu interentowego rozpoczyna się sprzedaż, witryna propaguje się w seci, a zaangażowani Klienci dają znać, co poprawić.

Wojtek


Podcast:    aktyWATOR.

Odcinek:    O co warto aplikować i dlaczego o wszystko?

Kategoria:  Nauka, Kariera

Jeśli myślisz o doktoracie, to ten odcinek jest wybitnie dla Ciebie. Jest to pierwszy odcinek tego podcastu i od razu pełen informacji. Alex Dobosz przedstawia swoją drogę, wybory i decyzje, jakie podjeła do tej pory jako doktorantka. Na co miały wpływ, czy zmieniłaby niektóre ze swoich decyzji? O tym w odcinku.

Marek


Podcast:    Od kelnera do milionera

Odcinek:    3 przyczyny DUŻYCH ZAROBKÓW, czyli „Dlaczego Pan tyle zarabia?”

Kategoria:  Biznes, zarobki

Duże zarobki mogą być przyczyną niezłych problemów. Nawet jeśli starasz się o kredyt. Serio serio.

Jak wytłumaczyć się przed bankiem, dlaczego dużo zarabiasz i dlaczego banki w ogóle o to pytają. Z tego podcastu przy okazji dowiesz się, jak mocno wyskalować swój biznes i podwoić przychody w przeciągu roku. Oraz czy warto w ogóle brać kredyt.

Karolina


Podcast:     Cierpienia Młodego Muzyka

Odcinek:     Same polecajki!

Kategoria:   Muzyka

Ubolewam, że jest tak mało polskich podcastów muzycznych, prowadzonych przez pasjonatów muzyki. Pojawiła się na łamach naszego newslettera Dekonstrukcja Agaty Soleckiej, która jest w kategorii pro z uwagi na jakość audio, wartość i oryginalność pomysłu.

Dzisiejszy podcast, to przede wszystkim „same polecajki!”, czyli podsumowanie roku w utworach i zespołach muzycznych, gdzie aż się prosi o wmontowanie krótkich muzycznych zajawek. Częsć zespołów jest mi znana, część musiałem sobie przypomnieć, a kilka to absolutna nowość! Warto mieć pod ręką notatnik lub zatrzymywać odcinek, aby posłuchać wymienianych zespołów.

Wojtek


Podcast:      Zeitgeist. Kanał o ideach

Odcinek:      O wiecznym chłopcu

Kategoria:    Społeczeństwo, Psychologia

Podcast polecony przez czytelniczkę newslettera:
O bardzo aktualnej kwestii – problemie niedojrzałości, głównie wśród mężczyzn. I o przyczynach tego „zdziecinnienia”. W audycji jest trochę psychologii, trochę literatury, szczypta kulturoznawstwa i całkiem sporo zdrowego rozsądku.
– Poleca Natalia


Podcast:      Stacja Zmiana

Odcinek:      Czy rzucić wszystko i zostać programistą? – Grzegorz Kotfis

Kategoria:    Zmiana, IT

IT nie równa się programowanie. To tak na wypadek, gdyby ktoś się chciał przebranżowić… Znam co najmniej kilka osób, które chcą lub własnie przyuczają się do wejścia w świat IT.
Co to oznacza? Jaki rodzaj pracy jest możliwy w branży IT, jak szybko można się przebranżowić? Czy rynek pracy IT wyhamował? Czym charakteryzuje się to środowisko, czy ważny jest język? Interesująca rozmowa i chyba trochę odczarowanie tego stereotypowego informatyka. Grzegorz ma kilkanaście lat doświadczenia w temacie, więc wie, co jest na rzeczy. Serdecznie polecam!

Wojtek
Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.