Newsletter #23 | 13 czerwca 2020

Cześć!

Niespodziewanie przyszło lato. Jeszcze nie tak zupełnie, bo do tego kalendarzowego brakuje kilkunastu dni, ale w sercach rozgrzewa nas na dobre. O czwartej rano budzi mnie śpiew ptaków. W południe wpuszczam gorące i pachnące słońcem rozgrzane powietrze wprost do salonu. I czuję, że chce się żyć. Chce się zmieniać. Że to jest ten czas, kiedy mamy ochotę coś w naszym życiu przemeblować.

Jeśli masz podobnie, mamy dziś dla Ciebie garść inspiracji.

Marek poleca podcast o sporcie. I o wytrwałości. Piękną lekcję tego, co sprawia, że osiągamy sukces w wielu dziedzinach.

Agnieszka wspomina podcast o zmianach. W naszym nastawieniu. Podcast o odwadze i zajmowaniu stanowiska w trudnych sprawach. #blacklivesmatter także i dla nas!

Wojtek również nawiązuje w swojej polecajce do zmian. Bo czym innym jest pojawienie się w naszym życiu nowego członka rodziny. Czy ta „inwestycja” jest opłacalna? Czy ma jakąś stopę zwrotu? No to ile tak naprawdę kosztują nas nasze dzieci? 😉 Sama z chęcią posłucham.

Ode mnie natomiast otrzymasz garść inspiracji… biznesowych. Będzie o wartościach. Ale będzie też o języku. Nie znasz żadnego perfekcyjnie? Czas to zmienić!

Ale to nie wszystko. Mamy dla Ciebie jeszcze kilka innych arcyciekawych inspiracji. Zakładaj słuchawki, sięgaj po kawę i… enjoy!

Karolina

PS Oprócz słuchania mamy też coś dla tych, co lubią czytać 🙂 Polecamy Ci artykuł Marka „10 krótkich polskich podcastów poniżej 15 minut”. Teraz już brak czasu nie będzie wymówką do braku słuchania 😉

Zasłuchaj się…

Podcast:    Teraz wiesz
Odcinek:    Dzień dziecka w świetle badań
Kategoria:  Rodzicielstwo / finanse

Zabawnie o twardych danych. Ile kosztują nasze „bąbelki”? Wiemy, że dużo, ale czy te wartości rosną wykładniczo? Czy ta inwestycja się zwraca? A jeśli tak, to kiedy? Bardzo rzeczowy i konkretny odcinek młodego podcastu, który za sprawą swojego gospodarza ma duży potencjał! Trzymam kciuki i polecam!

Wojtek


Podcast:     Marki Testowane na Ludziach
Odcinek:     Manifest Marek Testowanych na Ludziach
Kategoria:   Wartości w biznesie

W ostatnim czasie bardzo niewiele czytam o wartościach w biznesie, za to zbyt wiele obserwuję biznesów, które gdzieś te wartości zatraciły. Dlatego ten odcinek Marek Testowanych na Ludziach trafił wprost w czuły punkt w moim serduchu. Bo jest o wartościach, i o tym jak je zbudować, i dlaczego tak ważne jest, by marka była oparta na wartościach – to jeden z ważniejszych, o ile nie najważniejszy fundament firmy. Polecam każdemu przedsiębiorcy.

Karolina


Podcast:    Pełnia Mocy ( dawniej Filiżanka Motywacji)
Odcinek:     Pełnia Mocy 03 – rozmowa z Agnieszką Gaczkowską o uprzedzeniach, dyskryminacji i #blacklivesmatter
Kategoria:   Rozmowy

Wkładam kij w mrowisko. #blacklivesmatter to dyskusja, która jakoś według mnie nie może toczyć się „obok” nas. Może masz już dość czarnych fotek, a może w ogóle Ci się „temat nie nawinął”. Niezależnie od pogladów – rozmawiajmy. To chyba pierwszy krok w dobrą stronę. Polecam, bo dotąd nie znalazłam podcastu na ten temat, a jakoś nie potrafiłam pozostać obojętna.

Agnieszka


Podcast:   Tennis Talk PL
Odcinek:   MENTALNOŚĆ W TENISIE TO 80% SUKCESU – Michał Przysiężny
Kategoria: Sport

Sport i regularne treningi są świetnym sposobem na uświadomienie sobie, że wytrwałość i praca są ważniejsze niż talent. Ta rozmowa jest tego potwierdzeniem.
Dodatkowo tych dwoje byłych zawodowych tenisistów przygląda się drugiemu ważnemu czynnikowi – nastawieniu. Nie tylko nastawieniu zawodników, czy dzieciaków, które zaczynają trenować, ale również rodziców, którzy przyprowadzają swoje pociechy na treningi.

Marek


Podcast:   Biznesowe potyczki językowe
Odcinek:   Aplikacje do nauki języków obcych – dlaczego nie przynoszą efektów?
Kategoria: Nowoczesna nauka języków obcych

Uczysz się języka obcego od zawsze i wciąż znasz go na poziomie mało zadowalającym… Testujesz nowe programy, kursy online, bezpłatne materiały, aż w końcu trafiasz na aplikację na telefon. Genialne! – myślisz. Teraz będę mógł uczyć się języka cały czas. W końcu telefon mam non stop przy sobie. Czy ta metoda na pewno zadziała? Co zrobić, gdy się u Ciebie nie sprawdza? Koniecznie posłuchaj tego podcastu.

Karolina


Podcast:   ten Podcast Filmowy
Odcinek:   Pojedynki Filmowe – Gościnnie: Karol Gajos – Popcornerd
Kategoria: Film

Dawno nie słyszałem takiego podniecenia i takiej pasji u osoby, opowiadającej o filmie. Ba! O takich niuansach i detalach, które uciekają zwykłym oglądaczom filmów. Ten odcinek to faktyczny pojedynek filmów. Po przesłuchaniu podcastu warto zobaczyć oba filmy i spojrzeć na nie z nowej perspektywy. Gratuluję tych emocji, tych smaczków i tej pozytywnej energii. Słuchanie tego odcinka, to spora dawka pozytywnego powera, a do tego czuję, że muszę zobaczyć przynajmniej jeden z filmów tego pojedynku.

Wojtek


Podcast:   Zabawy jedzeniem
Odcinek:   Bób w dom
Kategoria: Jedzenie

Ten odcinek przyciągnął mnie jak magnes. Prawda jest taka, że bób się lubi albo nienawidzi. Ja uwielbiam. Odcinek pełen kulinarnych niespodzianek takich jak np. pierogi z bobem, bobinioki, czy bób pieczony. Poza tym oczywiście usłyszycie o historii bobu. Mniam. Ja lubię ;).

Marek


Podcast:    NIGHTSLIME
Odcinek:   Dorohedoro
Kategoria: Anime

Zaczynam coraz bardziej doceniać niszowe produkcje, których treści skierowane są do wąskiej grupy słuchaczy. Ten podcast dotyczy obszarów zainteresowań bliższych mojemu synowi, a i tak słuchałem z dużym zainteresowaniem i mam zamiar sprawdzić, jak w rzeczywistości wygląda animowany film, o którym tak żarliwie rozmawiają William i Jarek. Polecam!

Wojtek


Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.