Newsletter #24 | 20 czerwca 2020

Pewnie jedną nogą „na wakacjach” ?
No przyznaj, że przynajmniej myślami…
Ja też 🙂
Ale jako zespół NPP nie ustajemy w podcastowych poleceniach.
Mamy ogromną nadzieję, że niezależnie, czy nad Bałtykiem, czy na górskich szlakach…
Nasze „podpowiedzi” umilą Ci czas, otworzą na nowe, zainspirują.

A może tym razem zainspirujemy Cię nie tylko do słuchania?
Może wakacje będą dla Ciebie początkiem podcastowania?

Jeżeli chcesz nagrywać podcast, który przyciągnie do Ciebie klientów, to jest właśnie dobra okazja. Marek Jankowski z podcastu Mała Wielka Firma wypuścił właśnie kolejną edycję swojego kursu PodcastPro, w którym do tej pory wzięło udział już blisko 600 osób. Sprzedaż trwa tylko do czwartku, więc lepiej się pospieszyć – szczegóły na stronie: https://podcastpro.pl/

Tymczasem…
Sprawdź, co w tym tygodniu dla Ciebie mamy: )
Agnieszka
(ta z Oplotki.pl)

Ps. Rozrastamy się 😉 Już nie tylko coś do posłuchania u nas…
Do poczytania też coś mamy, więc koniecznie zaglądaj do CZYTELNI 🙂 Tym razem kilka słów o inspirujących sposobach na sukces niszowego podcastu (wow – zabrzmiałam, jak rasowy marketingowiec).
Do …przeczytania.
A.

Zasłuchaj się…

Podcast:    Twórcze pisanie z Madeyską
Odcinek:    Banalna historia o odchudzaniu, czyli (nie tylko) o strukturalnych fiksacjach.
Kategoria:  Wartościowe historie

To nie tylko bardzo przyjemne dla ucha opowiadanie Ewy, wpływa na to, że podcast trafił do naszego newslettera. To zawodowo przedstawiona historia, ze strukturą i wartością dla słuchaczy. W zabawnej (nie dla każdego historii) usłyszysz o kluczowych zasadach pisarskich, które przydadzą Ci się nie tylko jeśli chcesz napisać książkę. Bardzo mi się podoba ten podcast!

Wojtek


Podcast:   Jak zrobić podcast
Odcinek:   Bliżej lasu z Danielem Mrozem
Kategoria: Teoretycznie Techologie, faktycznie Wywiad i/lub ciekawe historie

Połączenie dwóch osób, które już polecaliśmy w newsletterze, jednak w unikalnej scenerii oraz z wspaniałym podkładem dźwiękowym – odgłosami lasu z bazy wypadowej twórcy podcastu Bliżej Lasu. Po tym odcinku rozumiem, dlaczego niektórych moich rozmówców komunikujących się ze mną poprzez Teams/Zoom wkurza się na dźwięki ptaków świergoczących w moim ogrodzie przez całe połączenie.

Przemek


Podcast:     Karma Podcast
Odcinek:     #11 – Pioter Jurkowski „Gdzie Bądź” – zupa z like’ów, pociąg do zimna i wielowymiarowość Rosji
Kategoria:   Podróże

Jak dzielić się doświadczeniami z podróży. Jak podróżować i gdzie? Czy miejsca uznawane za niebezpieczne, faktycznie są niebezpieczne? Pioter opowiada o podróżach na swoim kanale na YouTube, ale miał też możliwość przejechać się Jarkiem Kuźniarem w #OnetRANO. Bardzo interesująca rozmowa, pełna konkretnych wskazówek dla spragnionych podróży. Wojtek

Wojtek


Podcast:   Ba-Ha-Art Czyli Pasja ma Głos
Odcinek:   Kreatywni Twórcy łączą niepołączalne
Kategoria: Handmade

Totalnie subiektywne polecenie odcinka. W końcu doczekałam się audycji ze „swojej” bajki – czyli handmade pełną gębą. Z niecierpliwością czekałam na kolejny odcinek, żeby móc go Wam polecić. Fajna refleksja o „szufladkowaniu” nas i przez nas. No i Basia wyznaje moją ulubioną zasadę „pomnożysz, dzieląc się”. Serdecznie polecam – ciepły głos, przejmująca energia i świeże spojrzenie na „stare”. Mam nadzieję, że jako kolejna Agnieszka w orbicie Basi „zabezpieczam” podcastowy front, bo ma przesłanie, które warto przekazywać dalej.

Agnieszka


Podcast:    Anonimowa Aktorka
Odcinek:     Etiuda szkolna, tematyka dowolna.
Kategoria:   Zabawnie o aktorstwie

Lubię historie. To nie jest tak, że fiksuję się na treści wyłącznie rozwojowe. Owszem… cenię je szczególnie, jednak coraz częściej delektuję się innymi kategoriami. Cieszy mnie tak dynamiczny rozwój podcastingu, bo mogę przygotować dla Ciebie choćby taki materiał, jak ten zawarty w tych niespełna 22 minutach. Ciekawa historia i przedstawiona w interesujący sposób. Widać, a raczej słychać, wyraźnie szkołę aktorską. Słuchając często uśmiechałem się pod nosem, więc jeśli szukasz treści rozrywkowych, to serdecznie polecam!

Wojtek


Podcast:   Inna Kultura
Odcinek:   W głębi lasu, Córka boga, Pięciu braci, Jak zostałem gangsterem
Kategoria: Film, Seriale

Dobra pozycja, jeśli zamierzasz nadrobić zaległości w nowościach na Netflixie. Znasz zapewne to uczucie, kiedy okazuje się, że właśnie straciłaś/eś godzinę lub więcej na film czy serial, który kompletnie zawiódł twoje oczekiwania? Ten odcinek pozwoli zmniejszyć szanse, na pojawienie się tego uczucia. Zamiast często spotykanych frazesów, prowadzący ciekawie i konkretnie omawiają plusy i minusy omawianych produkcji. Przy okazji, to 3 z czterech omawianych produkcji są to produkcje prowadzone przez polskich reżyserów, a dwie z nich osadzone są w polskich realiach.

Marek


Podcast:   Radio Kulinarne
Odcinek:   Winnica Wieliczka. Z szacunkiem dla natury
Kategoria: Wino, ekologia

Słuchałeś reportaży Trójki? Takich, gdzie słychać dźwięki otoczenia, wiatr, ptaki, ruch uliczny? To ten podcast jest właśnie taki, jak te audycje. Słychać ptaki, stukające się kieliszki i śmiech. Słuchając, widziałem oczami wyobraźni winnicę, bażanty i sad. Wzruszyłem się warsztatami dla dzieci, które smakują prawdziwych soków z jabłek. Zaciekawiłem się kiszonymi rydzami i winem o zapachu czereśni i pieprzu. Bardzo mi się to podobało.

Wojtek


Podcast:   Blondynka na autostopie
Odcinek:   #Podróż: w pojedynkę
Kategoria: Podróże

Podróżowanie w pojedynkę może być dla niektórych przerażającą wizją. Szczególnie kiedy taka podróż oznacza znalezienie się kilka tysięcy kilometrów od domu, dodatkowo w czasie kwarantanny. Jak wygląda taka podróż? Posłuchaj o tym z perspektywy, Laury która podróżuje samotnie, znajduje się obecnie w Tajlandii. Tak energetycznej i pozytywnie zakręconej osoby już dawno nie słyszałem.

Marek


Podcast:  [dźwiękościeżka] – muzyka filmowa
Odcinek:  Stealing Beauty
Kategoria: Muzyka, Film

Przyznam się, że zafascynował mnie sposób w jaki Szymon opowiada o muzyce. Dokładając do tego świetną jakość i znajomość tematu mamy podcast prawie idealny. Nie bez wpływu na taką ocenę ma muzyka z filmu Ukryte pragnienia (Stealing Beauty) o której w tym odcinku usłyszycie. Warto posłuchać, dostaniesz sporą dawkę dobrej muzyki, podanej w świetnej oprawie głosowej.

Marek


Podcast:   Podcast Do Biegania
Odcinek:   Co daje bieganie
Kategoria: Sport

Autorzy skupiają się na omówieniu powodów, dla których warto biegać. Odcinek próbujący znaleźć złoty środek pomiędzy sekciarskim podejściem fanatyków biegania, a przeciętnym człowkiekiem, który myśli czy w ogóle warto. Z ciekawostek – czy wiesz, że bieganie to sport społeczny, w którym można zbudować wiele relacji?

Przemek


Newsletter wspierają:

Podigee hosting podcastowy
Podigee hosting podcastowy

Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.