Newsletter #27 | 11 lipca 2020

Cześć!

Też myślisz czasem, że coś tu nie gra?

Miało być tak strasznie, a tymczasem oglądam w sieci zdjęcia znajomych na Mazurach, nad morzem, czy w Grecji.
Jeśli więc i Ty planujesz wakacyjny wypad, to nie zapomnij o podcastach.

I wiesz co?

Pamiętaj też o ludziach, którzy je tworzą dla Ciebie. Może nie wiesz, więc pozwól, że podzielę się swoim doświadczeniem w tym zakresie.
Jak każdy człowiek, także i twórcy podcastów mają chwile, w których tracą początkowy zapał i pewność, że to co robią ma sens. Wiem, bo sam tak miewam. Wtedy, jakby podświadomie komunikuję to i wtedy dzieje się coś niesamowitego. Dostaję krótką wiadomość od słuchacza:
„Wojtku, ależ miło mi że nawiązujemy kontakt. od dłuższego czasu słucham Twojego podcastu i jestem pod ogromnym wrażeniem merytorycznej strony Twoich wywiadów. Gratuluję trzymania wysokiego poziomu”
To krótka, nic nie kosztująca wiadomość, a wierz mi, że może wiele.
Dziękuję Macieju!

Dzisiaj możesz napisać do Oli, Małgorzaty, Marcina, Szymona, Pauliny, Agaty i Joanny oraz innych autorów podcastów, które polecamy w naszym newsletterze. Ten mały gest naprawdę może dużo, a conajmniej wywoła uśmiech na twarzy 🙂

W ich podcastach usłyszysz o psach bojowych, szkolonych do jednostek i zadań specjalnych, dowiesz się, jak nie zabić motywacji wewnętrznej. Posłuchasz o równym traktowaniu, różnorodności i innowacjach, oraz o zasadach i celach związanych z budowanie profilu kandydata. To oczywiście nie wszystko, dlatego sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy tym razem.

Tym razem mamy również coś dla miłośników czytania. W naszej sekcji „czytelnia” trafił właśnie ciąg dalszy artykułu o kategoriach, które znaleźć możesz w Spotify. Które tym razem kategorie trafiły na tapetę? Sprawdź klikając ten link.

Polecamy się – Załoga #NPPpl

Wydanie 27 przygotował
Wojtek (ten od rozwoju) 

Podcast:    Dobra sprzedaż
Odcinek:    Po co komu profil kandydata
Kategoria:  Sprzedaż

Cały Szymon! Znam go, więc poleciłbym w ciemno, jednak posłuchałem. Jestem przekonany, że to może być bardzo ciekawy projekt, który w każdym odcinku dostarczy bardzo konkretne i sprawdzone rozwiązania sprzedażowe. Jestem też pewien, że nie będą to tylko rozwiązania wspierające sprzedaż. Ten konkretny odcinek w bardzo jasny sposób przedstawia zasady i potrzeby związane z tworzeniem profilu kandydata. Krok po kroku dostajesz gotową instrukcję, jak i dlaczego szukać sprzedawcy i jak już napisałem wcześniej, skorzysta z tego odcinka nie tylko osoba poszukująca sprzedawcy, czy sam sprzedawca. Wiele wskazówek, to uniwersalne i wręcz podstawowe działania związane z rekrutacją. Polecam i trzymam kciuki za projekt!

Wojtek


Podcast:    Przed obrazem – muzeum w słuchawkach
Odcinek:    Luwr #9 – Rembrandt, Rozpłatany wół, sala 844
Kategoria:  Sztuka

Joanna Żelazińska jest historyczką sztuki i storytellerką. I, oh my boy, każda z jej opowieści wciąga! W pierwszym sezonie podcastu Joanna zabiera nas do Luwru i zapoznaje z historiami jakie stały za powstaniem dziewięciu dzieł sztuki wszech czasów. Nie są to nudne lekcje o malarstwie jakie wielu z nas pamięta ze szkoły, ale opowieści pełne emocji, tajemnic, ludzi z krwi i kości. Szczególnie intrygujący jest odcinek związany z historią obrazu Rembrandta „Rozpłatany wół” i próba rozwikłania teorii, które narosły wokół jego powstania. Bo jaki koneser sztuki chciałby eksponować krwawą scenę z rzeźni w swoim salonie?

Marek
Po poleceniu przez Razem Lepiej Podcast w naszym formularzu


Podcast:    Podcast śledczy
Odcinek:    Krzysztof Puwalski o psach bojowych
Kategoria:  Kryminalistyka, Psy

Oj co do tego podcastu, a raczej tego konkretnego odcinka mam ciut mieszane uczucia. Uwielbiam tematykę kryminalną, thrillery, wszystko, co ma związek z dzałaniami policji, detektywów, śledczych. Zresztą niejeden raz polecałam Wam podcasty w podobnym klimacie. Dziś przychodzę z odcinkiem o psach bojowych, szkolonych do pracy w jednostkach typu GROM. Gdzie i jak szkoli się psy, co decyduje o ich wyborze i jakie są przede wszystkim ich zadania (tego aspektu też dotyczy moje zmieszanie, bo czasem te zwierzęta idą tam, gdzie nie posyła się ludzi…). Zresztą, przekonajcie się sami. Naprawdę warto.
Karolina


Podcast:   Urbcast – podcast o miastach
Odcinek:   08: Miasto po pandemii. Jak będzie wyglądać Warszawa za 10 lat? (gość: Radosław Ziębora) cz.2
Kategoria: Strategia miasta

Czego nie widzisz i nie słyszysz, a dzieje się w Twoim mieście. Przyznam, że nie sądziłem, że tak może wyglądać budowanie strategii dla miasta i to dla miasta Warszawa. Ten odcinek jest drugą częścią interesującej rozmowy o strategiach miast. Jak powstają, czy są konsultowane, z kim są konsultowane. Myślę, że do tego potrzeba takich ludzi, jak gość podcastu Radek Ziębora. Wiesz co znaczy zasada 8/80? Ja już wiem 
Wojtek


Podcast:    Seksozoficznie
Odcinek:     Społecznie prywatne
Kategoria:   Seks

Agata, Patrycja i Agnieszka rozmawiają, a właściwie jak same mówią filozofują o seksualności. Każdy z nas jest inny i inaczej traktuje seksualność, to wiemy wszyscy, ale nie każdy z nas zdaje sobie sprawę jak duże są różnice w postrzeganiu seksualności. Gdzie jest granica pomiędzy progiem seksualności, który akceptujemy prywatnie, a tym społecznie akceptowalnym? Zapraszam na filozoficzne rozmowy o seksualności.
Marek


Podcast:   Polly Yoga Joga II Rozwój || Motywacja
Odcinek:   Joga dla mężczyzny
Kategoria: Yoga

Coś tak czułem… Jestem typem, który nie ma problemu z udziałem w praktykach jogi. Wielokrotnie brałem udział w zajęciach i faktycznie, są domeną kobiet. Za każdym razem tak było. I trochę o tym jest ten odcinek, ale czy wiedziałeś, że joga została wymyślona przez mężczyzn i dla mężczyzn? W sumie, czy to ma znaczenie? Joga sama w sobie jest piękna i wartościowa. Polubi ją ciało i umysł, bo doskonale wpływa na oba. Panowie i Panie. Posłuchajcie i może zechcecie sprawdzić lub dacie się zachęcić swoim partnerkom do udziału w zajęciach, tak na przekór temu, co większość uważa, że joga nie jest dla mężczyzn. Bardzo przyjemne słuchowisko.
Wojtek


Podcast:   Lepsza Wersja Siebie
Odcinek:   O docenianiu (nie o chwaleniu). Jak docenić pracownika, jak nie zabić motywacji wewnętrznej w dziecku.
Kategoria: Dzieci, Pochwały, Motywowanie

Do tego odcinka podcastu przyciągnęła mnie druga część tytułu. Jak nie zabić motywacji wewnętrznej w dziecku… Okazuje się bowiem, że naturalne słowa pochwały, które często nam, rodzicom, pchają się na usta, mogą dziecku wyrządzić krzywdę i odnieść wręcz odwrotny skutek. Jakie to słowa? Posłuchajcie i sprawdźcie, jak doceniać Wasze pociechy skutecznie.
Karolina


Podcast:    EB-on Employer Branding w firmie
Odcinek:    EB & Równość, różnorodność, innowacje
Kategoria:  Employer Branding

To bardzo ciekawe podejście do Empoyer Brandingu, który polecam nie tylko z uwagi na to, że temat mnie interesuje, ale też dlatego, że jest on znacznie głębszy. Odcinek o równym traktowaniu, różnorodności i innowacjach. Bardzo spodobał mi się fragment, który daje do myślenia, bo stereotypowo już jako rodzice nakładamy ograniczenia na nasze dzieci – zakupiony komputer ląduje w pokoju syna, a nie córki… Niby nic… Polecam, bo to wiedza ważna dla pracowników, szefów, ale i rodziców. Polecam.
Wojtek


Podcast:    BSS bez tajemnic
Odcinek:    #203 Sukces na hamulcu
Kategoria:  Rozwój osobisty, książka

To ciekawe, jak w tak krótkim odcinku podcastu można zmieścić wartościową rekomendację książki. Kompletną i zachęcającą. Wiktor na co dzień w swoim podcaście przybliża swoim słuchaczom świat usług wspólnych i outsourcingu, tym razem jednak namawia do czytania i słuchania książek, jako na przykład umilenie czasu podczas prasowania, czy podróży do pracy. Ja się do tego przyłączam i polecam podcast Wiktora.
Wojtek


Podcast:    KojkoKojko
Odcinek:    DESZCZ #6
Kategoria:  Bajka, wiersz

A to ciekawy wierszyk… Co oznacza, że przybył nam właśnie podcast dla dzieci. Podoba mi się zarówno fakt, że przybył podcast, jak i to, że ma on w sobie pomysł i realizację na bardzo dobrym poziomie. Chętnie posłucham teraz poprzednich produkcji w oczekiwaniu na kolejne. Zachęcam do szukania i słuchania bajek w podcastach!
Wojtek


Newsletter wspierają:

Podigee hosting podcastowy
Podigee hosting podcastowy

Sponsorzy tego wydania newslettera 

Podcast Radiogram

Jak Ci się podobały nasze wybory?
Jeśli masz jakieś sugestie, to koniecznie daj nam znać!

Polecamy i do przyszłego tygodnia!

Zespół NPP:
Agnieszka Zdunek z Jest Zielono.

Agnieszka Gaczkowska
 z OPLOTKI

Karolina Brzuchalska z Co we Freelansie Piszczy

Marek Rak z Radiogram


oraz inicjator projektu
Wojciech Strózik z Rozwój Osobisty dla Każdego i Bajkowy Podcast

Najlepsze polskie podcasty - logo

Podobne wpisy i artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.